Fashion trendom z Oscarov kraľujú červené róby – ale nazbierali sme ďalších 10 trendov, z ktorých si vyberiete aj vy!

Fashion trendom z Oscarov kraľujú červené róby – ale nazbierali sme ďalších 10 trendov, z ktorých si vyberiete aj vy!

02 / 03 / 2011

Trendy z Oscarov nás môžu inšpirovať pri výbere plesových šiat, outfitov do divadla, niekedy aj keď si vyberáme svadobné šaty a mladšie ročníky určite vo chvíli, keď si vyberajú šaty na stužkovú. Preto sme zhrnuli 10 trendov z tohtoročných Academy Awards – čiže z Oscarov 2011 a pripravili sme pre vás „kuchárku“ slávnostných rób! Tento rok Oscarom vládli červené dlhé róby, ale aj šaty s tylovými vlečkami, s perím a množstvom lesku.

Trend č 1: Dámy v červenom

Zďaleka do očí najviac bijúcim trendom tohtoročných Oscarov boli červené róby. Možno, že na šarlátovo-červenom koberci až tak nevynikli, iná však už bola situácia v sále, kde sa ceny udeľovali, alebo na after party Vanity Fair, kde sa potom všetky hviezdy filmového neba spoločne stretli. Oscar sa zaplavili červenými róbami tých najodvážnejších odtieňov. V rubínovej prišla Zoe Saldana, v červenej s pridanými lesknúcimi sa flitrami Penélope Cruz a volánikmi navyše prispela Anne Hathaway v šatách značky Valentino.

Trend č 2: Vládnúci purpur

Keď už krásky nevsadili na čistokrvnú červenú, obliekli sa do kráľovskej fialovej. Tehotná víťazka za najlepší herecký výkon Natalie Portman si obliekla rozviate šaty v bordovo-fialovom odtieni Rodarte. Scarlett Johansson a Emma Stone stavili na slivkové odtiene. Nádherným osviežením boli krásne šaty v odtieni z opačného spektra fialovej z dielne návrhára Elie Saab, v ktorých prišla Mila Kunis.

Trend č 3: Nadvláda flitrov

Zatiaľ čo na šperky – predovšetkým náhrdelníky, tento rok celebrity takmer zabudli, ligot svojmu oblečeniu dopriať nezabudli. Mnohé z večerných rób boli kompletne posiate flitrami. Keď už sa neligotali flitrovými odleskami celé, leskli sa aspoň ich časti. Bola to proste pastva pre oči. V tomto duchu môžete vidieť napríklad šaty Amy Adams s dielne L`Wren Scott.

Trend č 4: Vybielené!

Niekto vsadil na farby – niekto na éterickú bielu! Je to dokonalá voľba pre to, aby ste na červenom koberci vynikla. Matnú bielu veľakrát rozžiaril ešte „ultraglam“ lesk a dokonalé šaty boli na svete. Dorazili v nich Nicol Kidman, Charlize Theron alebo Hayden Panettiere.

Trend č. 5: Minimalismus

„Všetko alebo nič“. Šaty s flitrami aj bez nich toho najjednoduchšieho minimalistického strihu sa neobjavovali vôbec zriedka! Na hladkú čistú líniu a elegantné siluetu stavila Reese Winterspoon, Gwyneth Palthrow alebo Claire Danes.

Trend č 6: V striebornej metalíze

Strieborný lesk na večerných róbach je medzi celebritami už tradične a dlhodobo obľúbený. Tento rok sa však zdá, že mu snáď celebrity prepadli ešte o niečo viac, než v uplynulých rokoch. K úplnej dokonalosti dotiahla svoje šaty modelka Heidi Klum. Tá si pre udeľovanie Oscarov 2011 zvolila róbu z dielne módnej návrhárky Julien Macdonald, ktoré jej zvodne odhaľovali nohu a v živôtiku ste sa mohli dokonca vidieť. Bol totiž posiaty úlomkami zrkadla. Heidy rozhodne neverí tomu, že rozbité zrkadlo znamená sedem rokov nešťastia!

Trend č 7: „Nude odtiene“ rozhodne nie sú nudné!

„Ani nahé – ani oblečené“: tak vyzerali Jessica Biel alebo Cate Blanchet. Obe si zvolili tzv „ nahú image“ – čiže „nahú“ farbu šiat. Je to farba, ktorá splýva s farbou vašej kože. Zvyčajne je to béžová vo svojich variáciách. Na kráskach potom oveľa viac žiari tvárenka či rúž, než samotné šaty. A hoci tento trend nie je žiadnou novinkou, úspešne sa drží na vrchole plesových a slávnostných outfitov už veľa sezón.

Trend č 8: Šaty s vlečkou

Rozprávkové šaty tento rok rozhodne nezahŕňali honosne nariasené a nafúkané sukne. Aj keď vopred očakávaný úspech filmu Black Swan sukniam „baletných rozmerov" šancu rozhodne dával. Honosnosť róbam dodali vlečky. Zvyčajne tylové prevedenie závojov a vlečiek dodalo noblesu outfitu Halle Berry, Livia Giuggioli, Mandy Moore aj Marisa Tomei.

Trend č 9: Mini sa nestratilo

Keď už máte závideniahodnú postavu, prečo nestaviť na mini. Hoci mini rozhodne neprevládala, krátke outfity sa objavili aj na slávnostnom večere, aj na červenom koberci. Samozrejme úplne iná situácia bola na postoscarovskom večierku časopisu Vanity Fair, kde mini jednoznačne dominovalo. Odvahu ukázať nôžky už na červenom koberci dostali Vanessa Hudgens, Cameron Diaz alebo Taylor Swift.

Trend č 10: Pernaté rozmary

Zháňajte perie! Z tohtoročných Oscarov sa totiž „vynoril“ aj minitrend zdobenia šiat perím. Či už sa k tomu postavíte ako Sharon Stone a dozdobíte si našitým perím iba jedno rameno šiat, alebo vo veľkom ako Naomi Wats či Hilary Swank, určite vám to bude pristať. Pozor len, v druhom prípade budete musieť ošklbať veľa vtákov!

Zdroj obrázkov: MarieClaire.co.uk, Stylebistro.com, Google.com