Jarné doplnky Louis Vuitton v ničom nezaostávajú za fascinujúcimi jarnými modelmi oblečenia kolekcie!

Jarné doplnky Louis Vuitton v ničom nezaostávajú za fascinujúcimi jarnými modelmi oblečenia kolekcie!

09 / 01 / 2012

„Chceli sme urobiť niečo roztomilého, nežného a plného lásky, v krásnych farbách a plného svetla, ľahkého a žiarivého, polopriehľadného. Chceli sme dať definíciu telu pomocou tvarov, ale aby všetko bolo vzdušné a mäkké, "povedal Marc Jacobs v zákulisí prehliadky kolekcie Louis Vuitton pre sezónu jar / leto 2012. Poďte sa s nami pozrieť na to, čo z túžby Marca Jacobseho, kreatívneho riaditeľa značky Louis Vuitton nakoniec vzniklo. Predstavujeme vám dámsku kolekciu doplnkov značky Louis Vuitton pre jar a leto 2012.

Reklamná kampaň Louis Vuitton propagujúca kolekciu RTW na jar 2012.

Kožený tovar kopíruje ľahké, vzdušné tvary a zmrzlinové farby celej kolekcie Louis Vuitton pre jar a leto 2012. Na oblečeniu je predsa len poznať určitá prísnosť fetišom inšpirovanou kolekciou jeseň / zima, najmä na kabelke Lockit, ktorá sa opäť dostáva do popredia pozornosti, ale tentokrát s trochu iným výsledkom.

Jarné kabelky z kolekcie Louis Vuitton sa honosia tradičnými motívmi, ale úplne novým lookom!

Lock priehľadná kabelka Louis Vuitton vo svojej podobe ako listová kabelka a v dlhšom prevedení East-West.

Prehliadku začalo defilé práve kabeliek Lockit z priehľadného nylonového voile, cez ktoré bola vidieť vo vnútri malá peňaženka z plátna Monogram. Pre sezónu jar / leto 2012 sú kľúčové tri tvary kabeliek: malé spoločenské listová kabelka, klasická Lockit a Lockit v dlhšom prevedení East-West. Všetky sú zdobené vnútri aj z vonku vzorom Monogram a olemované bielou kožou pre efekt tón v tóne, ktorý je jedným z hlavných trendov tejto sezóny.

Reklamná kampaň Louis Vuitton propagujúca kolekciu RTW na jar 2012.

Podobne sladko ženské témy reprezentujú pošetky, ktoré ľahko zastanú denné aj večerné príležitosti, z jehnětiny vo farbe nebeskej modrej či škrupinovo žltej, na jemných retiazkach. Jasná strieborná farba nahrádza zlatý tón u kovových častí kabeliek a kožených doplnkov. Mäkučká jehnětina je zdobená vzorom Monogram vyšívaným malým krížikovým stehom. V prípade prvej z dvoch limitovaných edícií sú na tento motív ručne aplikované priehľadné sklenené korálky. Pre druhú limitovanú edíciu pošetky bola vybraná svetlá, bielená krokodília koža. Všetky pošetky majú malinký zámoček – je to miniatúrna verzia tradičného zámku, ktorý sa objavuje na batožine Louis Vuitton už od 19. storočia a ktorý je jedným z nosných detailov tejto sezónnej kolekcie.

Košíkové kabelky pripomínajú plastové odliatky. Sú však z teľaciny a majú vyberateľnú látkovú vložku, ktorá umožňuje nosiť v kabelke aj tie najmenšie drobnosti.

Druhý tvar pošetky na striebornej retiazke je v prevedení z dvoch typov kože – jelenice a jehňatiny v dvoch farbách, pre jedinečne mäkký efekt. Farebnosťou zapadajú tieto kombinácie do krémovo pastelovej palety kolekcie: korálová s vodnou zelenou, námornícka modrá s púdrovo ružovou, krémová s pistáciovou. Kontrast tvorí vnútro kabelky a kože na jazdci zipsu, ktorá sa dá zamknúť do malého zámočku na strane kabelky.

Ako ďalšie variácie na tému transparentnosti a úplne v duchu sladkej naivity celej sezónnej kolekcie sa predstavili kabelky v tvare košov, ale v luxusnom prevedení z lakovanej teľaciny, ktorá je zároveň perforovaná aj embosovaná pre trojrozmerný plastický efekt. Pre majiteľku, ktorá predsa len nechce, aby jej „každý videl do tašky“, je súčasťou kabelky aj odnímateľná látková vložka s motívom Monogram v tonálnom prevedení.

Kolekcia jeseň / zima uprednostňovala najmä kabelku Lockit, takže hviezdou jari a leta je logicky Speedy, ale tentoraz v mäkšiej a trochu „oplácanejšiej“ podobe, ako ju poznáme. Speedy sa objavuje ako ležérna pošetka s dvoma typmi úch a odnímateľným popruhom cez rameno z opraného denimu, do ktorého je vtkaný striebornou niťou vzor Monogram alebo ako predĺžená verzia Speedy North-South z mäkkej teľaciny v klasickej letnej kombinácii námorníckej modrej s bielou.

Speedy sa tiež predstavuje v interpretácii zo vzácnej krokodílej kože patinované do vintage bieleného odtieňa. Speedy je tiež prvou z dvoch kabeliek prestížnej prísne limitovanej a číslovanej kolekcie extraordinaires. Asi však najväčšiu pozornosť na seba púta malá večerná kabelka minaudi?re, zdobená mozaikou motívu Monogram z 12 500 kúskov vaječnej škrupiny. Na výrobu tohto klenotu je potreba viac než 600 hodín starostlivej ručnej práce.

Jarné topánky Louis Vuitton sú sladké ako zmrzlina a exotické ako aligátor!

Dominuje štýl lodičky s voľnou pätou, rovným podpätkom, ktorý sa objavuje v rôznych podobách: semiš, lakovaná koža, kovový efekt na teľacine.

Kolekcia topánok nadväzuje na nežnú a romantickú tému: dvojfarebné pastelové pásky, priehľadné vsadky, drobné šnúrky a gombíky. Všetky tieto detaily sú zmenšenou verziou tých, ktoré sa objavujú na oblečeniu tejto kolekcie. Jemný kontrast predstavujú ostré špičky topánok, niektoré z nich opatrené dokonca strieborným kovaním.

Klasické plné lodičky, tiež v elegantnom tvare s ostrou špičkou, sú veľmi ženské, čo ešte podčiarkujú zmrzlinový pastelové farby ušľachtilej teľaciny alebo exotika kože aligátora.

Aj doplnky Louis Vuitton zažijú v jarnej sezóne 2012 svoju transformáciu!

Rovnako ako kolekcia ready-to-wear so svojimi prísnymi goliermi z lakovanej kože ako detail na nadzemskej nevinnej anglickej čipke, aj doplnky pokračujú v téme transformácie – masky minulej sezóny sa menia na diadémové čelenky, u fetiš pút sú naraz strieborné náramky s malými rolničkami a zvončekmi. Miesto fetiša je tu osobný talizman – pierko, zvonček alebo kamienok.

Aj v tohtoročnej kolekcii doplnkov nájdeme výnimočné extraordinaires: delikátne vyšívaný parasol z organzy a ten najluxusnejší kúsok – deka z norkovej kožušiny so vzorom Monogram. Akoby slnkom vyblednutý šál s motívom Monogram z lurexového vlákna nadväzuje na opranú patinu kabeliek. Čipkový motív sa objavuje ako vzor na ľahkých šifónových šatkách.

Zdroj obrázkov: Louis Vuitton