Kúzelný účes na ples?

Kúzelný účes na ples?

20 / 12 / 2007
Doprava drahým luxusným autom, extravagantný účes, drahé skvostné šaty od najväčších majstrov a spústa úžasných zážitkov v bohatom programe, také bývajú tie najluxusnejšie plesy. Pokiaľ sa chystáte na nejaký ten menej slávnostný, bez limuzíny a šiat od Armaniho sa snáď zaobídete, ale bez kúzelného účesu iste nie.
Plesová sezóna je predovšetkým pre ženy veľkou spoločenskou udalosťou a prípravám na ňu obvykle venujú veľké množstvo času. Všetko musí byť perfektné. Šaty, topánky, doplnky, líčenie, účes.

Na takú slavnostnú príležitosť ako je ples chce vyzerať každá slečna či dáma ako skutočná princezná, a to bez skvostného účesu, ktorý je čerešničkou na torte každej toalety, dosť dobre nejde.

Krásne vyzerajú vlny a lokienky, drdoly, ale aj odvážnejšie extravagantné účesy, ktoré sú v poslednej dobe stále viac obľúbené.
Túto záležitosť je ale samozrejme najlepšie nechať na skúsenom kaderníkovi, ktorý má nielen spústy námetov, ale aj skúsenosti, a dokáže vybrať účes vhodný k vášmu tvaru tváre ale aj k príležitosti na ktorú účes chcete. Okrem toho dokáže účes upraviť tak aby vám vydržal celý večer, a nie len na cestu tam.

Pokiaľ ide o účes, vždy samozrejme záleží na type plesu (Plesy reprezentačné, ako sú napríklad školské alebo poľovnícke, sú na nižšej úrovni než gala plesy, benefičné bály alebo plesy v opere) a tiež na tom aké zvolíme šaty, doplnky a líčenie – všetko by malo ladiť, a to ako farebne, tak štýlovo.
Sponky, stužky, čelenky, perly, korunky, to všetko dokáže slávnostnému účesu dodať to pravé kúzlo, ovšem vlasové doplnky by mali ladiť s vašimi šatami (napr. kombinácia šiat s perlami a perly vo vlasoch). Elegantne v účese pôsobia živé kvetiny, a aj dozdobovanie účesu pomocou rôznych umelých kvietkov pôsobia veľmi nežne a romanticky, ovšem k vyzývavým červeným „koktejlkám“ asi nebudú tým pravým.

Ak je pre vás ples udalosťou skutočne významnou a dokonalosť je pre vás nutnosťou, ešte pred akciou si môžete v kaderníckom salóne nechať „cvične“ urobiť niekoľko účesov z ktorých si potom jednoducho vyberiete ten najlepší.
Predsa len, na obrázku častokrát účesy vyzerajú perfektne, ovšem keď ich máte na svojej hlave, zistíte že vám nedrží pretože máte jemné vlasy, že vám nejak prekáža, ťahá, alebo čokoľvek iného.

Rozhodne ale nezabúdajte, že ples je udalosťou pre skutočné dámy a gentlemanov, a hoci niektorí tvrdia že šaty robia človeka, bez spôsobného správania dokonalosť nikdy nedosiahnete.
Zdroj fotografií: Hair.lovetoknow.com