Módnu kolekciu španielskeho návrhára prežiarili klobúky inšpirované obrazmi Gustava Klimta

Autor: Berta Pean | Kategória: Módne doplnky

Klobúky sú pre španielskeho návrhára Miguel Mariner neoddeliteľnou súčasťou jeho módnych outfitov. Aj tentoraz, keď na Madrid Fashion Weeku predstavil svoju kolekciu pre jeseň a zimu 2012/2013, boli neoddeliteľnou súčasťou oblečenia. Inšpiráciu pre umelecké poňatie klobúkov tentoraz Mariner našiel v maliarovi Gustavovi Klimtovi.

Rakúsky secesný maliar Gustav Klimt inšpiroval Miguel Mariner pri výtvarnom poňatí klobúkov. Jeho štýl maľby i využívané geometrické formy premietol Miguel Mariner na klobúky k svojej kolekcii pre jeseň a zimu 2011/2012, ktorú predstavil na Madrid Fashion Weeku.

Kolekcia Miguel Mariner pre jeseň a zimu 2012/2013 s nádhernými klobúkmi inšpirovanými dielom secesného maliara rakúskeho pôvodu Gustava Klimta.

Módna kolekcia oblečenia Miguel Mariner sa nesie v pastelových odtieňoch, ktoré narúša iba občas používaná žiarivo červená farba. Klobúky v kolekcii vždy farebne perfektne ladia s modelmi oblečenia, ale súčasne nezabúdajú na prapôvodcu svojho vzhľadu, maliara Gustava Klimta, a ďalej rozvíjajú jeho secesného ducha. Klobúky majú tvar obdĺžnika, polkruhu aj nepojmenovatelných tvarov. Vždy na nich dominuje zlatá. Práve zlato dokonale ladí s noblesou celej kolekcie dámskeho oblečenia, ktorá sa hrá so saténovým leskom i s hebkosťou kožušín: kolekcia Miguel Mariner by bola nádherná aj bez klobúkov, s nimi je ale úplne dokonalá!

Zdroj obrázkov: Imagenet, repro děl Gustava Klimta, Google.com, internet

O serveri Moda.sk |  Pravidlá používania serveru |  Ceník inzercie |  Kontakty | 

© Copyright 2006-2015  Moda.sk, ISSN: 1337-0286
Akékoľvek použitie obsahu, vrátanie prevzatia, kopírovania, šírenia či ďalšieho sprístupňovania článkov, fotografií a ilustrácií bez súhlasu prevádzkovateľa a majiteľa domény Moda.sk je zakázané.