Na vrásky nemusíte ísť chémiou ani drahými kozmetickými prípravkami – skúste tvárovú jogu!

Chcete mať tvár bez vrások, ale akýchkoľvek operácií a injekcií sa bojíte a drahým krémom neveríte? Potom tu pre vás máme revolučnú myšlienku, za ktorú nezaplatíte ani korunu a ktorá ani nebolí. Jednoduchým riešením na pleť bez vrások je joga. Áno, joga. Tvárová joga! S tvárovou jogou si pretiahnete každučký sval na tvári a vaša pleť bude hneď vyzerať svieža, oddýchnutá a napnutá. Poďme sa pozrieť, na čom je tvárová joga založená a ako si ju môžeme zacvičiť.

Tvárová joga má s klasickou jogou veľa spoločného. Oba typy fungujú na podobných princípoch. Pretiahnete si svaly a súčasne zmenšíte tenziu. A navyše, obe jogy prispievajú k lepšej nálade a pozitívnemu mysleniu, na čom je joga vlastne, dá sa povedať, založená.

V porovnaní s klasickou jogou, s ktorou si preťahujete telové svaly, má tvárová joga jednu veľkú výhodu. Môžete ju cvičiť nielen doma, ale aj v kancelárii alebo keď čakáte v zápche cestou do práce.

Žena pozerajúca cez roztrhnutý papierKvóta o tvárovej jóge

Poďme sa pozrieť, ako a kedy také cviky vykonávať. Najlepším časom na preťahovanie tváre je ráno a večer. Čas, keď je vaša pleť odlíčená a uvoľnenejšia. Samozrejme nie je nič zlého ani na pretiahnutí tvárových svalov kedykoľvek počas dňa, napríklad v práci. Cvičiť by ste mali cca 10 až 15 minút. Spolu si teraz rozoberieme 10 cvikov, ktoré tvoria tvárovú jogu.

10 cvikov na pleť bez vrások

 1. Uvoľnite tvár
  Pred akýmkoľvek cvičením si pretiahnite telo, pohodlne sa usaďte a uvoľnite tvár. Pri prvom cviku si zatvorte oči a ústa nechajte pootvorené. Hlava je vytiahnutá z ramien a brada povytiahnutá tak, akoby bola nastavená slniečku. A pokračujte nasledujúcim cvikom 2, ktorý vám napne kožu od lícnych kostí až ku krku.
  Profil usmievajúcej sa ženskej tváre
 2. Otáčajte hlavu
  Pri tomto druhom, nadväzujúcom cviku sa postavte vzpriamene (čím si okrem tváre príjemne pretiahnete aj telo), hlavu otočte pomaly na ľavú stranu a to isté opakujte na druhú stranu. Nenáročné, ale absolútne účinné.
  Ženská tvár so zatvorenými očami
 3. Posielajte bozky
  Radi posielate vzdušné bozky? Potom sa vám bude páčiť aj cvik číslo 3. Pery pekne zošpúľte, svaly okolo očí a čela však úplne uvoľnite. Týmto príjemným a jednoduchým zošpúlením pier zjemníte vrásky okolo úst.
  Ženská tvár s našpúlenými ústami
 4. Hnevajte sa
  V poradí štvrtý cvik vám pôjde snáď najlepšie vtedy, keď budete aspoň trošku nahnevaní. Skúste stiahnuť všetky tvárové svaly. Na lepšie vykonanie zatnite päsť na úrovni vašich ramien. Čím si týmto cvikom pomôžete? Krásne sa vám uvoľnia svaly v tvári, ktoré týmto cvikom zároveň aj posilníte.
  Hnevajúca sa ženská tvár
 5. Čudujte sa
  Piatym cvikom sa zameriate na hornú časť tváre a vaše unavené očné viečka. A to tak, že čo najviac zdvihnete obočie, aby sa vám zvráskavelo čelo, a zároveň doširoka otvorte oči. Nakoniec sa stačí len mierne pousmiať.
  Ženská tvár s vypúlenými očami
 6. Vyplazujte jazyk
  Smiešny šiesty cvik môžete skúšať pri absolútnom vyčerpaní. Budete mať pri ňom totiž jazyk na veste. Teraz vážne. Ústa mierne pootvorte, jednoducho vyplazte jazyk a nechajte ho voľne visieť. Aj týmto cvikom si výborne pretiahnete tvár.
  Ženská tvár s vyplazeným jazykom
 7. Nafúknite sa ako lopta
  Pamätáte sa, keď ste ako deti „zamkli“ svoje ústa a nafukovali líca? Aj tento cvik patrí medzi cviky tvárovej jogy. Práve týmto „nafukovaním“ si ľahko napnete pokožku okolo úst a nosa a zmiznú vám napríklad vrásky smiechu.
  Ženská tvár s nafúknutými lícami
 8. Pozerajte sa
  Ak si chcete uvoľniť ovisnuté viečka, napnite svaly v spánkovej oblasti, tvár však nechajte uvoľnenú a očami prechádzajte zľava doprava.
  Žena pozerajúca do strany
 9. Sústreďte sa
  Predposledným cvikom sa pre zmenu sústreďte na dolnú polovicu tváre. Zapojte nielen ústa, ale aj bradu, líca a lícne kosti. Ústa mierne zošpúľte, stlačte pery – nezabudnite na bradu, ako aj na líca až po lícne kosti. Takto vydržte niekoľko sekúnd. Keď tvár uvoľníte, bude aj dolná časť vašej tváre dokonale uvoľnená.
  Ženská tvár posielajúca bozk
 10. Cvik č. 10:
  Posledným cvikom dokončíte uvoľňovacie pretiahnutie tváre. A to tak, že zatvoríte oči a ústa, uvoľníte líca a na striedačku zatínate a uvoľňujete spánkové svalstvo.

Robte na svet ksichty!

Ksichtiaca sa žena

Tvárová joga vám okrem uvoľnenia a posilnenia svalstva pomôže v boji proti dvojitej brade, ovisnutým ústnym kútikom či vám pomôže zjemniť tvárové vrásky.

Na ovisnutú dvojitú bradu pomáha roztiahnuť kútiky úst do širokého „E“, a to čo najviac do bokov. Ovisnuté líca posilníte širokým úsmevom a zdvihnutím stredu líc k spánkovej oblasti. Na klesnuté kútiky pomáha mierny úsmev v tvare rožka. Zvädnutým viečkam očí pomôžete tak, že si
pridržíte jedno obočie a zatvárate a otvárate jedno oko. Celú tvár naraz posilníte pokrikom „Áááá“, vyplazením jazyka a vytreštením očí.

Zdroj obrázkov: Divorcedwomanonline.com, Diablomag.com, Fotolia.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek