Zaspomínajte na legendárne lyžiarske kolekcie oblečenia

Chystáte sa na lyže? A čo vaše lyžiarske oblečenie? Poďte s nami zaspomínať na legendárne kolekcie lyžiarskeho oblečenia z posledných rokov. Niektoré lyžiarske kolekcia si totiž rozhodne nezaslúžia upadnúť do zabudnutia – sú proste úžasné.

Oblečenie na lyže sa tak trochu zastavilo v čase. Tridsať rokov potom, čo boli vrcholom lyžiarskej módy tmavomodré šponovky, ktoré aj z tej najštíhlejší postavy urobili hrušku, sa lyžiarska móda dostala na akýsi pomyselný vrchol. Určite sa tu nezastaví, ale zrovna teraz stagnuje a tak nehľadajme rýchly vývoj strihov a nové siluety. Je to v podstate dobre. Kvalitné lyžiarske oblečenie nie je lacné a kupovať si ho na jednu sezónu nechce nikto. Rada by som sa teraz vrátila k štyrom úchvatným kolekciám top dizajnérskych značiek a firiem, ktoré som ja nedokázala dostať z pamäti a ktoré určite dostanú aj vás. Keď si teraz budete vyberať nové lyžiarske nohavice, lyžiarsku bundu alebo celý lyžiarsky komplet oblečenia na lyže, budete to mať ťažké – dokonalé kolekcia lyžiarskych odevov, ktoré vám teraz predstavím, už z hlavy nedostanete. Čo na tom, že nie sú z aktuálnej sezóny!

Žena v červeno bielom pletenom body a čiapkou na hlave

Oblečenie na lyže ako neónová smršť Escada

Neónové farby lyžiarskeho oblečenia nemôžu byť na lyže ideálnejšie! Na svahu musíte byť vidieť. Nikto si nechceme priniesť domov cudzieho lyžiara zapichnutého do našej hlavy, ktorý to na svahu nedobrzdil len preto, že nás v našom neviditeľnom oblečení vôbec nevidel. Neónová kolekcia lyžiarskeho oblečenia Escada nie je horúcou novinkou sezóny. Rozhodne je ale niečím, čo sa vám vryje do pamäti. Úchvatná kombinácia neónových farieb lyžiarskych nohavíc a búnd na lyžovanie je umocnená krikľavými neónovými kožuchmi a kožušinovými zimnými doplnkami.

Neónová kolekcia lyžiarskeho oblečenia Escada
Neónová kolekcia lyžiarskeho oblečenia Escada ponúka luxus aj vo forme použitých kožušín.

Nórske vzory dobili Taliansko – na lyže nás v nich vystrojila talianska módna značka D&G

Známe votkávané úpletové vzory, známe tiež pod názvom nórske, uchvátili tiež taliansku návrhársku dvojicu. Dominico Dolce a Stefano Gabanna svoju zimnú kolekciu pre sezónu 2010/11 priamo pretkali týmito úchvatnými vzormi. Zimné vzory sa tak objavili na lyžiarskych svetroch, pulóvroch aj ďalšom lyžiarskom oblečení. Návrhári ale lyžiarskou módou inšpirovanú kolekciu zakomponovali do outfitov tak, že tieto úchvatné kúsky môžete obliekať ako na lyže, tak do mesta.

DG kolekcia s lyžiarskymi motívmi sezóna 2010
D&G kolekcia s lyžiarskymi motívmi je zo sezóny zima 2010/11 a predstavuje legendárne oblečenie na lyže, po ktorom budeme túžiť ešte niekoľko sezón.

Kampaň D&G propagujúca lyžiarske oblečenie a motívy oblečenia pre zimné športy v zime 2010/11.

Kampaň DG propagujúca motívy oblečenia pre zimné športy 2010 Kampaň DG propagujúca lyžiarske oblečenie pre zimné športy 2010

Módny Legoland Jean Charles de Castelbaljac vás oblečie na lyže

Jean Charles de Castelbaljac je módny dizajnér, ktorý má talent premieňať bláznivé nápady do nositeľných outfitov. Jeho kolekcie lyžiarskeho oblečenia, ktoré pripravuje pre značku Rossignol, sú už tradične každý rok tým najlepším a najzaujímavejším. Novú kolekciu Jean Charles de Castelbaljac for Rossignol vám ešte predstavíme v našom špeciálnom článku (sledujte rubriku Športová móda), ale teraz sa chcem zastaviť nad kolekciou, ktorej základ padá do sezóny a kolekcie RTW jar/leto 2009, z ktorej potom vznikla ďalšia legom inšpirovaná kolekcia lyžiarskeho oblečenia.

Návrhár Jean Charles de Castelbaljac so svojimi zimnými modelmiModrá bunda s bielymi obláčikmi od Jean Charles de CastelbaljacČervená lesklá zimná bunda od Jean Charles de CastelbaljacDámska zelená a pánska červená lesklá zimná bunda od Jean Charles de CastelbaljacFarebný lyžiarsky overal so štvorčekmiČierna lesklá dámska zimná bunda od Jean Charles de Castelbaljac

V legendárnej českej olympijskej kolekcii z Vancouveru sa na svahu nestratíte

Zimné olympijské hry v roku 2010 vo Vancouveri boli tým, čo pomohlo práve v tomto období vzniknúť mnohým nezabudnuteľným kolekciám zimného a lyžiarskeho oblečenia. Jednou z nezabudnuteľných je aj kolekcia českého olympijského tímu, za ktorým stojí značka Alpine Pro a návrhárka Lucia Kuříková. Tú dokonca Český olympijský výbor za jej vydarenú kolekciu ocenil symbolickou zlatou medailou ako víťazku v kategórii Oblečenie. Neprehliadnuteľné motívy kruhov fascinovali nielen českých olympionikov, ale boli hitom na Olympiáde vôbec a dizajnovo bola kolekcia oveľa podarenejšia než tá naša slovenská. A tak ak ste šťastným majiteľom tohto oblečenia, pokojne si ho aj tento rok oblečte na svah. Biela bunda s kruhmi, aj plnovzorované lyžiarske nohavice, sa hodia na zjazd i snowboard. Iné kúsky športového oblečenia sa hodia ako oblečenie na bežky.

Česká olympijská kolekcia z Vancouveru

Zdroj obrázkov: FL, kolekcia návrhárov a značiek, Style.com, Seasonmagazine.com, Zimbio.com, Leblogdheidi.com, Alpine Pro, ČOV

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek