Kvetinová mánia

Motív kvetín sa nosil, nosí a nosiť aj bude. To jest najdôležitejšia správa, ale neďaleko za ňou znejú ďalšie – aké konkrétne kvetinové vzory sa budú nosiť? Na aké radšej aspoň na chvíľu zabudnúť? Kam kvetinové vzory nosiť? Tým ale zoznam otázok nekončí. Na všetky položené a na mnoho ďalších zatiaľ nevyslovených sa bude snažiť odpovedať nasledujúci článok. 

Farby, fantázia, spomienky, ale aj voľnosť a pohoda. Práve to sú hlavné rysy kvetinových vzorov, ktoré veľmi slušia a zároveň sa aj veľmi páčia. Táto móda môže sčasti pripomínať hippie štýl, ale to nijak neovplyvní fakt, že má aj svoju vlastnú dušu, svoj vlastný výzor. Kvetinové oblečenie padne predovšetkým deťom, a to malým aj veľkým a väčšina z nich naviac túto módu privíta s nadšením.

Malé dievčatko na hojdačke

Páčiť sa bude aj mamičkám, ktoré budú rady svojim deťom kvetinovú módu kupovať. Z farieb si vyberie každý, pretože motív kvetín môže byť tvorený kombináciou mnohých rôznych farieb práve podľa toho, ktoré sú tie najobľúbenejšie. Vďaka pestrému vzhľadu sa oblečenie s kvetinovými vzormi dobre kombinuje s jednofarebnými ďalšími kusmi oblečenia a doplnkami, tým odvážnejším sa dá odporučiť kombinácia rôznych vzorov.

Výsledný outfit teda môže byť plne farebný, rôznorodý a plný života. Veľmi slušivý je komplet s rovnakým vzorom – buď sukňa a tričko alebo nohavice a tričko. Kvetinový kostým potom bude pôsobiť ešte zaujímavejším dojmom a bude úplne zladený.

Veľmi žiadaná a moderná je kombinácia kvetinových vzorov s geometrickými. Navzájom sa skvele doplňujú vďaka „zložitosti“ kvetinových vzorov a ornamentov a ako protiklad sú práve jednoduché geometrické vzory. Tým vznikne štýlová kombinácia s nápadom, ktorá sa môže vyskytovať aj na jednom kuse oblečenia dohromady.

Správny kvetinový vzor musí mať nápad, byť celkovo zladený, avšak aj napriek tomu môže byť pestrofarebný a pomerne rôznorodý. Svoju dcéru do kvetinového oblečenia môžete obliecť ako na prechádzku do prírody, tak na putovaní po meste, či na návštevu ku kamarátke. S vhodne zvolenou obuvou sa dá aj v sukni behať a ľubovoľne pohybovať, niekedy dokonca lepšie než v nohaviciach.

Z doplnkov sa ku kvetinovým vzorom hodí zlato aj striebro, rovnako tak korálky keramické či drevené, ale aj šatky, čelenky a spony do vlasov. Malé slečny veľmi rady nosia aj prstienky a zaujímavé náušnice, preto ani na tieto doplnky nezabudnite. Môžu byť totiž veľmi vhodným darčekom či už drahším alebo lacnejším. V sieťach obchodov s bižutériou a obdobnými doplnkami sa dá tento tovar kúpiť za veľmi prijateľnú cenu, preto vám nebude tak ľúto situácia, kedy dieťa doplnok stratí.

K šatám sa hodia vyššie topánky, pod nohavice rovnako, ale s nízkymi chybu tiež neurobíte. V tých vyšších sa bude malá slečna cítiť viac dospelo a možno to bude prvá príležitosť pre nosenie vysokých topánok. Pri teplom počasí stačí obuť pohodlné sandále alebo papučky. Len v ľahkých a vzdušných topánkach totiž bude príjemne aj v teplom počasí. Najdôležitejšie je, aby vašej slečne boli topánky pohodlné a zároveň boli kvalitne ušité, aby zaisťovali správny vývoj nohy a nožnej klenby. Len tak sa totiž v dospelosti nebude tak trápiť bolesťami chrbáta, hlavy a ďalšími ťažkosťami, ktoré môžu mať svoj prvopočiatok práve v zle sa vyvíjajúcom chodidle.
Malé dievčatká v kvetinových šatách

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek