Krásne, lesklé, dlhé – „vžitý“ model účesov ázijských krások

Krásne, zdravé, lesklé, vitálne a bohaté vlasy chce mať asi každá žena. Aziatky dostali do vienku už pri narodení dar „bezchybných“ vlasov. V ázijských krajinách dlho panovali tradície, kedy si ženy vystačili pri starostlivosti o svoje vlasy bez chemických procesov. Dnes je však povolené si dobrovoľne krášliť aj ničiť vlasy a to „vďaka“ vplyvu Západu.

Ak je reč o ázijských ženách a kráskach, vybavíte si najskôr krásne, dlhé, čierne, rovné vlasy. Táto zakorenená myšlienka je však dávno minulosťou. Vplyvom modernizácie a celkovej vyspelosti sa dnes ázijské ženy strihajú, farbia, melírujú rovnako bežne ako belošky alebo černošky. Vlasy každej ženy sú vizitkou, a tak ani Aziatky nechceli byť ochudobnené o túto výsadu.

Hoci vlasy Aziatiek sú čierne, nie je tu žiadna väčšia prekážka, ktorá by mohla svoje majiteľky ponechať u ich „nudných“ kaderí. Každá žena rada experimentuje a u vlasov by mala byť opatrnosť pomerne vysoká. Aziatky bez obáv môžu používať farby, tónovacie peny a prelivy. Ak ste majiteľkou čiernej hrivy a nie ste si istá aká farba a odtieň vám chytí, zájdite si za odborníčkou do kaderníckeho salónu.

Žiadna žena nie je definitívne spokojná so svojou hrivou. Lepšie povedané nie je a nikdy nebude. Aziatky majú od prírody rovné vlasy, ale sem tam tiež zatúžia po vlnách či kučerách.

Ich vlasy sú omnoho silnejšie a pevnejšie než vlasy Európaniek, preto je treba pre natáčanie používať teplo či už v podobe vyhrievaných natáčok alebo kulmy.

Aziatkám slušia asi všetky strihy vlasov, od krátkych až po dlhé. Nech dlhá či krátka hriva, starostlivosť o vlasy by mala byť rovnaká. Aziatky vždy patrili medzi ženy, ktoré mali najkvalitnejšie a najkrásnejšie vlasy.

Toto tvrdenie už však nie je také pravdivé, úprava vlasov kulmovaním, ondulovaním či chemickými prostriedkami vlasom na kráse paradoxne uberá.

Medzi najznámejšie herečky s ázijskými koreňmi bezpochyby patrí Lucy Liu, ktorá zažiarila v sérii filmov Kill Bill, Charlieho Anjeli či v úspešnom seriáli Ally McBealová. Lucy si zakladá na svojej dlhej hrive a je na ňu právom hrdá.

Americká krasokorčuliarka Michelle Kwan je dôkazom toho, že ázijské ženy sú sexy s krátkym zostrihom aj so záplavou dlhých kučerí.

Ázijská herečka Ziyi Zhang, ktorá stvárnila úlohu Sayuri vo filme Geisha a zožala ovácie v úspešnom filme Tiger a drak, svoje krásne čierne pramene vymenila za krátke červené prstienky.

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek