Koktejlové šaty

Späť

Nielen večierky

Koktejlové šaty nie sú určené len na večierky, ale aj na recepcie a iné spoločenské podujatia. V takých prípadoch ich doplňte s menej formálnymi kúskami. Napríklad, ukážte len spodok šiat a vrch prekryte vestou, pashminou, džínsovou bundou alebo sačkom.

Ročné obdobie

Výber koktejlových šiat prispôsobte ročnému obdobiu. Farebné kvetinové šaty sú vhodné na jar, zatiaľ čo na zimné obdobie zvoľte farby a vzory, ktoré budú viac ladiť s uzavretými topánkami a kabátom. Pre zimné mesiace je veľmi vhodným materiálom aj koža.

Kabelka musí ladiť

Vyvarujte sa bežných chýb pri nosení koktejlových šiat na formálnu udalosť, ako napríklad veľká kabelka. Čím formálnejšia je udalosť, tým menšia by mala byť kabelka. Ak ste na pochybách, použite listovú kabelku.

Must have

Najznámejšie a najvšestrannejšie koktejlové šaty, ktoré môžu fungovať v rôznych situáciách, formálnych aj neformálnych, sú tzv. malé čierne šaty. Najlichotivejší strih týchto šiat je “A”-čkový. Prečo? Zakrýva brucho a boky a, naopak, zvýrazňuje prsia.

Dĺžka

Dôležitým faktorom pri výbere je dĺžka - od niekoľkých centimetrov nad kolenom až tesne nad členok. Tá druhá sa tradične nazýva "dĺžka čaju", hoci dnešné šaty na čaj sú často kratšie. Nižším ženám opticky pomôžu kratšie šaty, ale mali by sa vyhnúť tým, ktoré siahajú až do stredu stehien.
Ďalej
Koktejlové šaty

Neboli nájdené žiadne produkty vyhovujúce vašemu výberu.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek