Plesové šaty

Späť

Prstencová postava

Ak máte prstencový typ postavy s výraznejším poprsím a úzkymi bokmi, hodí sa vám mnoho štýlov plesových šiat. Kľúčom je vyvážiť širší vrch s jemnejšou spodnou časťou tak, že zvýrazníte krivky bokov a zadefinujete pás.

Jablko

Postave v tvare jablka pristanú šaty s empírovým pásom, alebo výraznejším, zdobeným vrchným dielom. Šaty strihu písmena “A”, šaty s plnou sukňou, alebo šaty s volánom môžu pomôcť maskovať problematický pás.

Chlapčenská postava

Chlapčenský štíhly typ postavy by ste mali zdôrazniť sexi obtiahnutými šatami. Môžete si tiež vybrať šaty s empírovým pásom, asymetrickým výstrihom, pás s výrazným opaskom, alebo odhalený chrbát.

Presýpacie hodiny

Postava nazývaná presýpacie hodiny je jedna z najženskejších typov postáv a dokonale ju zvýraznia šaty s dobre definovaným pásom. Prirodzený pás, obtiahnutý vrch a veľký otvorený výstrih alebo zavinovacie šaty budú na vás vyzerať skvele.

Hruška

Postava v tvare hrušky má typicky boky väčšie ako hrudník a pás je dobre definovaný. Vaším cieľom je pridať objem do hornej časti tela a zmenšiť objem bokov aby ste vytvorili vyváženú siluetu. Zvoliť môžete šaty bez ramienok a plnú alebo lineárnu sukňu.
Ďalej
Plesové šaty

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek