1. diel: Zoznámte sa s lolita štýlmi – Gothic, Sweet, Casual, Hime

Keď sa povie štýl „lolita“, snáď každý si vybaví roztomilé dievčenské oblečenie v kombinácii so sexi prvkami a zvodným pohľadom. Lolita štýlov je okolo nás množstvo a stále pribúdajú. Zoznámte sa preto so základnými štýlmi, ktoré vás určite inšpirujú, aby ste si tiež zaobstarali pár kúskov do svojho šatníka.

Gothic Lolita

Pre Gothic Lolita sú typické určité znaky, medzi ktoré patria bohaté odtiene tmavých farieb, čierna je však najtypickejšia. Nič ale nepokazíte ani odtieňmi fialovej, vínovej alebo námorníckej modrej. Make-up pre tento štýl môže byť prirodzený, ale skvelý je predovšetkým dramatický dymový vzhľad očí alebo červené pery v závislosti od druhu oblečenia a príležitosti.

Sweet Lolita

Volániky, svetlé farby, to sú typické znaky uličníckeho vzhľadu v štýle sladkej Lolitky. Ak chcete byť naozaj sladká, zvoľte ružovú alebo bledomodrú farbu. Ďalšími spoločnými znakmi sú jahody, čerešne, torty a bonbóny, srdiečka, bodky a kvety, ktoré môžete dosadiť do štýlu ako potlač na oblečenie. Vzory sú tiež často inšpirované známymi rozprávkami. Vhodným make-upom je nahý štýl líčenia, ktorý k sladkej lolite skrátka patrí.

Prečítajte si aj:

Casual Lolita

Sú zachované tradičné prvky štýlu lolita. Napriek tomu je veľmi obtiažne dobre skombinovať oblečenie, líčenie, doplnky a účes, tak aby bol výsledok skutočne v štýle ležérnej Lolity. Základom je v podstate jednoduchosť, takže keď si vyberiete pekne strihané šaty s čistou líniou, bude to to pravé orechové. Farba v tomto prípade nie je ťažiskovým prvkom.

Hime Lolita

Tento štýl, často nazývaný tiež Princess Lolita, je veľmi elegantný, ktorý často zahŕňa miniatúrne korunky, čelenky s extravagantnými vlasmi a riasami. Je veľmi tenká hranica medzi štýlom Hime Lolita a inými lolita štýlmi. Na docielenie dokonalého a bezchybného vzhľadu si možno pomôcť napríklad perlami alebo ružami.

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek