Tipy pre jednoduché letné účesy a ideálnu starostlivosť

Súčasťou dokonalého letného looku je bezpochyby zdravá a žiarivá korunka krásy. Bohužiaľ, zatiaľ, čo si my užívame vytúžené dovolenkové obdobie vo veľkom štýle, teplo, pot či slaná voda predstavujú pre naše vlasy obrovskú záťaž. V dnešnom článku nájdete nielen tipy na ideálnu vlasovú starostlivosť, ale aj návod na praktické účesy do horúcich dní. 

Chráňte pred slnkom nielen seba, ale aj vaše vlasy. Vyberte si pomocníka, ktorý tento účel splní najlepšie. Využite silu šarmantných klobúkov a šatiek, rebelských šiltoviek alebo bohémskych turbanov. Ďalšou alternatívou je schovávať sa v tieni pod slnečníkom.

Vlasy ochránite pred skazou a pripravíte na dovolenku aj tak, že navštívite kaderníka ešte pred odchodom. Stačí, ak im doprajete hydratačnú kúru v ampulkách a necháte si ostrihať končeky. Získajú väčšiu stabilitu a predídete rozštiepeniu.

Silné UV žiarenie má negatívny vplyv nielen na našu pokožku, ale aj na vlasy, a preto treba chrániť aj tie. Zadovážte si kvalitnú kozmetiku s UV filtrom podľa typu vašich vlasov. Vysušeným krepovitým vlasom sa tiež vyhnete používaním olejov, ktoré ich nielen vyživia, ale dodajú aj žiarivý lesk.

Ukážka postupov praktických letných účesov
Vyskúšate jeden z praktických účesov do horúcich dní?

Ideálna je tiež bezoplachová starostlivosť – tzv. leave-in spreje a kondicionéry, ktorá sa nezmýva. Vlasy majú vďaka nej zabezpečenú permanentnú hydratáciu. Takýto balzam môžete nastriekať na suché aj mokré vlasy, jemne sa vstrebe a bonusom bude tiež jednoduchšie rozčesávanie.

Morskej soli a chlóru nedajte šancu. Hoci sa vám to bude zdať otravné, umývajte si vlasy čistou sladkou vodou po každom kúpaní. Detailná vlasová štruktúra je pórovitá, čo znamená, že chlór sa v každej ryhe ukladá a vlasy sú matné a vysušujú sa. Preto sa často krát stáva, že blondýnky získajú nechcené zelené podtóny ako dôsledok kúpaliskových radovánok.

Vyhnite sa fénovaniu a stylingovým produktom, ktoré vlasy ešte viac vysušia. To isté platí pre používanie kulmy a žehličky. V prípade, že si bez verných pomocníčok naozaj neviete dať rady, zadovážte si kvalitné prístroje a v žiadnom prípade nevynechajte produkty na ochranu pred teplom.

Krásny účes viete vyčarovať len zo zdravých vlasov. Preto nezabúdajte na bohatú výživu zvnútra a doprajte vlasom tie správne vitamíny. Vlasy sa skladajú z veľkej časti z proteinov a vody, nepodceňujte preto jej prísun. Taktiež nám nedá nespomenúť klasické klišé, a síce jesť obzvlášť veľa ovocia a zeleniny. Minimálne raz za 2 týždne doprajte svojim vlasom domáce masky z avokáda, vajíčok, olivového oleja, bieleho jogurtu a jablkového octu.

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek