Ako používať ceruzku na oči – tipy a triky

S ceruzkou na oči sa dajú robiť divy, a preto je jej aplikácia dôležitým krokom pri každodennom líčení ženského oka. Ako ale zaistiť, aby taký div bol skutočne obdivuhodný a nie naopak? Zase také zložité to nie je, stačí len pár tipov a trikov a hneď je um nalíčiť krásne oko ceruzou na oči na svete.

Najskôr si ujasníme, čo všetko sa dá zlou aplikáciou ceruzy na oči spôsobiť. Pravdu povediac, nie je toho málo, preto sa skôr oplatí si maľovanie linky veľmi premyslieť a dať si na ňom záležať. Linka nesmie byť nikdy príliš tmavá, ostrá až hrubá alebo veľmi nápadná. Potom totiž nastane efekt, kedy bude oko vyzerať prehnane nalíčené a okrem odlíčenia sa s tým cestou k náprave často nedá nič iného urobiť. Naopak linka môže oko efektne zväčšiť, čo je asi najviac chcené kúzlo nás všetkých. Preto správne použitie ceruzy na oči je kľúčom k dokonalému nalíčeniu.

Základné nalíčenie oka

Žlto zelené ličenie očí
Teraz si predstavíme líčenie, ktoré je vhodné do práce či na víkend pre ženy, ktoré nechcú vyložene zvýrazniť oči, pútať na ne pozornosť a skôr chcú byť nalíčené prirodzene.

Kľúčom k takémuto líčeniu je maľovanie „ľahkou rukou“. Pokiaľ nie ste tmavší typ ako Catherine Zeta-Jones alebo Beyonce, potom je pre vás lepšie vybrať si svetlé tiene než veľmi tmavé alebo čierne. Nalíčené oko by malo vyzerať prirodzene, preto čiernu nechajte zatiaľ spať. Z náradíčka budete potrebovať tekuté linky alebo linku v ceruze, ďalej sýto farebné tiene a riasenku.

 1. Podržte kožu horného viečka tak, aby bola napnutá, a aplikujte očnú linku od vonkajšieho kútika smerom k vnútornému a zastavte sa v dvoch tretinách viečka. Snažte sa maľovať linku priamo pri riasach, nie vyššie. Pre väčší účinok namaľujte vonkajšiu časť linky výraznejšie než tú vnútornú.
 2. Naneste starostlivo očné tiene na očné viečko a nakoniec aj cez linku, ktorá sa tak zjemní a celé viečko sa zjednotí.
 3. Ďalej naneste tiene aj pod spodné riasy smerom od vnútorného kútika. Radšej tiene nedoťahujte pozdĺž celého viečka, oko by sa totiž opticky zmenšilo a tiež tiene neurobte také sýte ako na hornom viečku.
 4. Očistite akúkoľvek chybičku pomocou vatového tampónika.

Tip: Oko ešte zväčšíte, pokiaľ spodný vnútorný kútik vymaľujete bielou ceruzou na oči.

Dymové oko

Zlatá ceruzka na oči
Proste neodolateľný štýl nalíčenia oka, ktorý asi nikdy nevyjde z módy. Budete neodolateľná, teda pokiaľ sa nalíčite správne. Môže sa totiž ľahko stať, že to ľahko preženiete.

 1. Opäť držte napnuté očné viečko a starostlivo naneste linku, tentokrát ale od vnútorného kútiku. Stred oka namaľujte silnejší.
 2. Použite vatový tampónik na jemné rozmazanie linky.
 3. Otlačte poriadne aplikátor do očných tieňov a naneste ich cez rozmazanú linku (prebytok očných tieňov z aplikátoru radšej sfúknite). Vrstvenie tieňov na linku je malé tajomstvo, ako urobiť perfektné dymové oko.
 4. Líčenie zavŕšite dokončením horného viečka, ktoré sýto namaľujte od rias a smerom nahor uberajte na intenzite farby očných tieňov.

Ako ste možno sama postrehli, tak šírka linky robí s okom priamo divy. Záleží teda na tom, ako chcete, aby líčenie vyzeralo a podľa toho linku rozšírite alebo zúžite. Môžete ju aj efektne predĺžiť smerom od vonkajšieho aj vnútorného kútiku. Pokiaľ sa spoľahnete pri líčení len na ceruzku na oči, potom namaľujte nad seba dve rovnako široké linky, ale každú inou farbou, avšak vždy tón v tóne. Napríklad khaki zelenou so zlatou, hnedou so zlatou, ružovou so striebornou. Dôležité je pri tomto líčení aplikovať linku veľmi starostlivo a na napnutú kožu viečka. Jedine potom totiž môže
byť linka dokonalá.

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 komentár

 1. Lea

  NO TAK JEDNODUCHE TO ROZHODNE NIE JE ALE CHCE TO LEN TRENING A CASOM SA TO PODDA A LICENIE SA ZVLADNE – PRI OCIACH JE PODLA MNA ZVLAST DOLEZITA KVALITA TIENOV A LINKY – TERAZ MAM Z NOTINA CELU SADU PRE DYMOVE LICENIE OD BURJOIS A JE TO SUPIS

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek