Ako sa obliecť na hokejový zápas?

„Nech Bože dá, nech Bože dá, veď my na to máme!“ Slová piesne sa rozliehajú vo vypredaných športových halách pri hokejovom zápase. Je to jedna z chvíľ, kedy sme hrdí na svoj pôvod a na to, že sme Slováci. Každá z nás skôr či neskôr pôjde s partnerom na nejaký ten hokejový zápas a ako správne ženy si musíme lámať hlavu nad jednou vecou „Čo si mám vziať na seba“?

Môžeme povedať, že sme naozaj hokejový národ. Vďaka tomuto športu vedia obyvatelia iných krajín, kde leží taká maličká krajinka ako je Slovensko. Porážame aj také hokejové veľmoci ako je Kanada, Švédsko či Fínsko. Každý obyvateľ Slovenska pri dôležitých zápasoch sedí pred obrazovkou, drží palce a prežíva zápas spolu našimi hráčmi. Je to jeden z mála okamihov, kedy sme hrdí na svoju krajinu a stávajú sa z nás vlastenci. Podareným príkladom boli majstrovstvá sveta v hokeji v Petrohrade.

Muži milujú hokej a radi sa naň idú pozrieť, či už je to len okresné kolo na miestnom štadióne alebo vypredaná Steel Aréna. Skutoční nadšenci neváhajú sadnúť do lietadla a na vlastné oči zhliadnuť hokejový zápas našej reprezentácie. Skôr alebo neskôr aj nám bude ponúknutý lístok na hokejový zápas a vyrazíme s našim partnerom či celou rodinou fandiť. A teraz je správna chvíľa na otázku, čo vlastne na seba…

Určite by sme sa na taký zápas mali pripraviť a to hlavne teplým oblečením. Uvedomme si, že na zápase budeme cez dve hodiny sedieť, pokiaľ nebudeme v kotli skandujúcich a hopsajúcich fanúšikov. Určite sa zahrejeme trebárs vareným vínom alebo čajom s rumom, ale to nestačí.

Na športový zápas by sme mali vyraziť štýlovo, takže v športovom teplom oblečení. Elegantný tvídový kabátik necháme radšej pre túto príležitosť doma a zo šatníka vyhrabeme teplú bundu, ktorá na miesto fazóny bude mať stojatý golier alebo kapucňu. Môže to byť aj bunda s ktorou vyrážame na hory na lyže. Pod bundou by sme sa mali nasúkať do teplého dlhšieho svetra najlepšie s rolákom.

Sukňu nechajme doma, tú si vezmeme do kancelárie alebo na schôdzky a dáme prednosť
nohaviciam. Verným spoločníkom budú samozrejme nesmrteľné džínsy, ktoré má každá z nás. Teplejším
variantom sú menčestráky či nejaké bavlnené silnejšie nohavice. Črievičky alebo topánky na opätku
nebudú to pravé a radšej si obujeme tenisky či nejaké športové čižmy alebo dnes moderné snehule. A nesmú nám samozrejme chýbať teplé ponožky. Potom už len stačí nezabudnúť na šál a nejakú pokrývku
hlavy trebárs športovú šiltovku alebo pletenú čapicu.

A ak patríte medzi skutočné fanynky hokeja a nadšene skandujete meno vášho obľúbeného tímu, bude pre vás vhodný dres s číslom nejakého vášho hokejového miláčika. Dajú sa kúpiť skoro všade. Tie značkové sú samozrejme drahšie alebo sa môžete uspokojiť s kópiou z trhoviska, kde vám určite predávajúci bude tvrdiť, že je to originál. Cena reprezentačného dresu sa pohybuje okolo 4 000 Sk. Alebo je tu ešte jeden variant. Ak chcete byť naozaj štýlová, dres si môžete navrhnúť sama a vami vybraná firma ho zhotoví. Niektoré firmy tlačiace dresy nevyrábajú len pre veľkoodber.

V predaji sú aj dresy z NHL. Reprezentačný dres pre Slovensko je samozrejme modrý aj keď druhým variantom sú biele dresy, Kanada má biely reprezentačný dres, náš veľký konkurent Fínsko má modrý a napríklad Nemecko má čierny a náš sused Česko červený. Terajšie reprezentačné dresy našich západných susedov navrhovala firma Nike a podľa zlých jazykov nie sú veľmi podarené. Na každom drese samozrejme nesmie chýbať číslo hráča, niekedy aj meno, znak či vlajka hokejového tímu a v dnešnej dobe nieto dresu bez reklamy.

Vziať si na seba dres je samozrejme skutočne fanúšikovské, ale tiež si uvedomte, že na prvý pohľad všetci vidia čia ste prívrženkyňa a nedaj bože, aby vaše miesta boli blízko ak nie vedľa kotla fanúšikov druhého tímu. V dnešnej dobe stále počúvame o agresívnych opitých fanúšikoch.

V predaji na trhu sú aj doplnky vášho obľúbeného tímu, ktoré budú asi istejšie. Vyrábajú sa pletené šály s potlačou tímu, šiltovky či pletené čapice. A tiež sú v predaji rôzne vlajky, rapkáče, trúbky jednoducho rôzne predmety, ktoré robia rámus. A ak chcete byť štýlová nie je nič jednoduchšie než si vyrobiť vlastnoručný slogan buď na látku či papier.

Ilustrácie: Kristýna Žirovnická ©Moda.sk 2006
Fotogaléria: Style.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek