Ako sa obliecť prvý deň na strednej škole

Ešte si to pamätáte, akoby to bolo včera. Narodil sa vám prcek a odrazu je to poďobaný skorodospelák, ktorý sa chystá na strednýú školu. Zjedol múdrosť sveta, vy ste nemožná a všetko má na háku. Vrátane módy.
Dnes sa v škole na nič nehrajú. Takže musíte zabudnúť, že svojho potomka navlečiete do niečoho, čo sa mu nepáči. Má už vek na to, rozhodovať s sám, a vy mu môžete dať len inšpiráciu.

Už pár rokov to nie je tak, že na prvý školský deň v novej škole na seba natiahnete to najlepšie oblečenie. V dobách nášho prvého dňa na strednej šlo väčšinou o blúzku, lodičky a sukňu. Po prvé – teraz by ste do niečoho podobného slečinku nedostali a po druhé, či sa vám to páči, alebo nie, nezapadla by tak a bola by za trápnu. A to iste nechceme. Zmierte sa tedsa s tým, že v dnešných dňoch je to úplne iné a oceňte aspoň to, že vyrazia do školy čistí, bez dier, s čo najmenej piercingami a nohoďte pred slečnou dospelou, že tri farby na hlave sú viac než dosť. Skúste ľahko zredukovať prípadné reťaze, cvočky a špendlíky na tele i oblečení. 

Čo si teda môžu vziať na seba? Iste chcú ísť vo svojom vlastnom outfite. Takže slečna si najskôr na prvý deň pripraví bokovky, top a kabelku. Pokiaľ máte doma skôr športové dieťa, vhodnejšie sú tenisku a batoh alebo športová kabelka. Tak čo tak to nie je podľa našich predstáv, ale zapadne a to je prvý deň dôležité. Ako každý, dajú aj prváci na prvý dojem, a pokiaľ bude vaša slečna poslušné mamičkine dievčatko, len tak si kamarátov nenájde. Nemajte strach, učitelia sú už zvyknutí, takže ani pred nimi sa nezhanbíte. Behom roka zažijú kadečo, takže oblečenie je to najmenšie, čo ich hnevá. Odporúčať sa dá aj košeľa a trendy sukňa, ale nech jej nevidieť zadok, to by vhodné nebolo ani v súčasnosti. Pokiaľ sa vám podarí presadiť primeranosť nápisov a obrázkov na triku, ste vážne dobrá!
Čo na seba, pokiaľ máte doma chlapca? Fajn bude mikina, tričko i cool košeľa. Ale nepočítaje s tým, že ho dostanete do klasickej bielej! Určite si vo svojom šatníku vyberie sám. Pre umiernenejší outfit by boli vhodné džíny, ale pokiaľ je to divoch, skôr bude chcieť vyraziť v kapsáčoch alebo kraťasách. Topánky sú vhodnejšie zatvorené – polotopánky, tenisky. Sandále nech nechá doma.

Pretože dnes je naozaj jedno, v čom do školy príde (samozrejme pokiaľ to bude čisté, neroztrhané atď.), hlavné je, aby sa adolescent dobre cítil a zapadol. Nikto určite nechce aby sa vaše dieťa vlieklo po škole a poplakávalo, ako nemožne je oblečené. Tiež nie je váš zámer, aby sa mu spolužiaci posmievali a nebrali ho vážne. V tomto veku zapadnúť a nájsť si nových kamarátov je veľmi dôležité, tak im to prajme a skôr korigujme než vnucujme. Prajem pevné nervy pri hľadaní toho pravého oblečenia a dobrý štart v novej škole. 

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek