Ako schudnúť po Vianociach

Rovnako ako vlani sme si dali predsavzatie, že konečne začneme cvičiť a stravovať sa podľa zásad zdravej výživy. Ako však zhodiť pár kíl po vianočných sviatkoch? Mali by sme sa vyvarovať stresu, čo je jedným z predpokladov zdravého a vyváženého života. Vhodným štartom, ako si nastoliť poriadok v jedle, je odľahčovací týždeň, na ktorý môžeme plynulo nadviazať zdravím stravovaním.

Vyvážený jedálniček a pravidelný pohyb

Hlavné je obmedziť sladké a jesť predovšetkým zeleninu, ovocie a ľahké jedlá bohaté na antioxidanty a omega3 mastné kyseliny – napríklad v podobe rýb. Dodržiavanie pitného režimu je samozrejmosťou, pričom sa vyvarujte sýtených sladených nápojov a kávu nahraďte zeleným čajom. Najviac vám uhasí smäd čistá voda. Ráno na prázdny žalúdok si do nej pridajte šťavu z čerstvo vytlačeného citróna, aby ste si naštartovali metabolizmus.

Zmenu povianočného jedálnička skombinujte s pravidelnou pohybovou aktivitou. Nemusí ísť hneď o vrcholový šport, alebo ženskú kulturistiku. Dokonale vám postačí napríklad používanie schodov namiesto výťahu, alebo si aspoň 2x týždenne výjsť na prechádzku. Víkendy si plánujte aktívne – namiesto sledovania televíze a povaľovania sa na gauči si naplánujte výlet. Nepodceňujte význam čerstvého vzduchu – výletom urobíte radosť nielen sebe, ale aj svojim deťom. Nehovoriac o priaznivých účinkoch stráveného času s rodinou a blízkymi priateľmi. Počas prechádzok si opäť o niečo viac prehĺbite vzájomné vzťahy, takže sa staráte aj o svoju dušu.

ukážka ako zdravý životný štýl prospieva človeku v každom veku
Dostatok prirodzeného pohybu a vyváženej zdravej stravy prospieva človeku v každom veku.

Aký druh pohybu si vybrať?

Je veľmi ťažké donútiť sa k cvičeniu, ale akonáhle sa odhodláte k tomuto správnemu kroku, neoľutujete. Vyplavené hormóny šťastia prispejú k vašej dobrej nálade, budete sa cítiť plné energie a vitality a popritom trochu zhodíte kilá a krásne si spevníte postavu. Veľmi významný faktor pri výbere vhodného cvičenia je ten, aby vás daná aktivita bavila a napĺňala šťastím. Preto keď už si chcete trochu zacvičiť medzi ľuďmi radšej voľte variant kurzov. Výborným cvičením je pilates a jóga, ktorou tiež odbúrate stres. Ak vás láka niečo dynamickejšie, vyberte si z pestrej ponuky kardio cvičení ako je kickbox alebo tabata. Pri tanci sa skvele pobavíte, naučíte sa niečo nové a dostanete sa do formy. Nezabúdajte, že škodliviny sa z tela vyplavujú formou detoxu, preto zvážte aj občasný pobyt v saune, ktorým chudnutie tiež podporíte.

To najlepšie čo môžete ale urobiť, je si každý deň zacvičiť doma. A to aspoň na chvíľku, možno aj pri pozeraní vašej obľúbenej TV show či filmu. Aj robenie drepov, sed-ľahov, sklápačiek, klikov alebo naťahovacích cvikov vám ubehne celkom rýchlo. Chrbticu si popritom môžete naťahovať na fitlopte. Pri dvíhaní tašiek alebo ťažkých bremien tiež myslite na správe návyky. Vždy dvihnite bremeno z drepu, nenamáhate tak chrbticu a posilníte panvové a brušné svalstvo. Pri dlhodobej sedavaej práci za počítačom si nezabúdajte robiť pravidelné prestávky a pravidelne vetrajte, aby vám mozog lepšie pracoval.

Veríme, že práve Nový rok 2019 bude ten pre vás ten osudový a „nakopnete“ sa k pravidelnému pohybu a zdravej strave. Vaše telo si to zaslúži.

Majte krásny deň!

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek