Ako usporiadať vianočný bazár s oblečením

O necelý mesiac tu máme najkrajšie sviatky v roku a s nimi spojený predvianočný zhon, ktorý pomaly, ale iste naberá grády. Jeho nezanedbateľnou súčasťou je veľké upratovanie všetkých skríň, poličiek a úložných priestorov. Výnimkou, by teda nemal byť ani detox vášho šatníka, o ktorom som písala v predchádzajúcom článku. Ak už máte vaše oblečenie dôkladne vytriedené a neviete, čo s ním, mám pre vás ďalší tip – večer s kamoškami plný zábavy a štýlu, na ktorom si navzájom vymeníte oblečenie!

tri kamarátky ako rozhodujúca porota pri vyberaní oblečenia
Spojte príjemné s užitočným a zorganizujte vianočný bazár s kamoškami!

Zorganizovaním bazáru zažijete s kamoškami kopec srandy, nasajete vianočnú atmosféru, získate nové kúsky – a to nie je všetko! Prispejete na dobrú vec, keďže týmto spôsobom prispievate k refashion – recyklácii a znovuvyužitiu módy a stanete sa súčasťou uvedomelého životného štýlu Zero Waste (kde sa eliminuje používanie nových vecí s hlavnou myšlienkou produkovať menej odpadu). Takže spôsobom refashion prispievate k trvalo udržateľnému rozvoju a ekologickému zachádzaniu voči našej Planéte. Okrem toho sa môžete dohodnúť na spôsobe, že namiesto vymieňania kus za kus, môžete zvoliť symbolickú cenu oblečenia, ktorú potom darujete vami preferovanej neziskovej organizácii.

Základné predpoklady úspešného vianočného bazáru

Predveďte vaše hostiteľské umenie vo veľkom štýle a začnite s prípravou pozvánok minimálne 2 týždne pred akciou. Takto dáte vašim kamarátkam dostatok času na to, aby si vytriedili svoj vlastný šatník. Vzbuďte v nich záujem a vytvorte profi akciu od samého začiatku. Nechajte si na pozvánkach záležať, či už budú papierové alebo digitálne. Nezabudnite pripraviť jednoduché občerstvenie v podobe jednohubiek a croissantov. Ak chcete pozdvihnúť bazár na úplne iný level, objednajte mini zákusky, tortičky či makrónky. Čo sa týka nápojov, len vy rozhodujete, či chcete mať večierok v štýle popíjania kávy a čaju, alebo skôr preferujete bublinkový sekt. Fantázii sa medze nekladú.

ukážka vhodných pozvánok a drobných pochutiniek na vianocny bazar
Vzbuďte u vašich najbližích záujem o akciu a vyhrajte sa s každým detailom!

Predpokladom je, že prinesú zachované oblečenie, ktoré nenosia, ale je v dobrom stave a čisté. Optimálny počet je 3 až 12 kúskov. Samozrejme, nie každá zúčastnená má rovnakú veľkosť oblečenia, preto nezabudnite uviesť v pozvánke, aby zobrali aj topánky, kabelky a iné univerzálne doplnky. Základom je tiež spravodlivé pravidlo, že koľko kusov vecí každá módna nadšenkyňa prinesie, rovnaký počet kúskov si zoberie aj domov. Ak nastane situácia, že sa napríklad jedny topánky zapáčia dvom fashionistkám, nechajte ich predviesť sa a v ideálnom prípade väčšinová porota rozhodne, ktorej sa hodia viac.

Často sa zabúda na prípravu tzv. skušobnej kabínky. Vytvorte preto kútik s dostatočným priestorom na skúšanie a obklopte ho zrkadlami, prípadne ho vyzdobte drobnými štýlovými dekoráciami ako sú kožušinky. Nezabudnite na stoličku alebo taburetku pre komfort skúšajúcej. Ak chcete, môžete v pozvánke navrhnúť pohodlný dress code (legíny a tričko), ktorý bude nápomocný pri jednoduchom skúšaní oblečenia.

vydekorovaný štender s visiacim oblečením
Dajte si záležať na vydekorovaní miesta a na prezentácii vašich kúskov!

Pri vystavovaní vašich kúskov nezabudnite na fakt, že ich forma prezentácie je naozaj dôležitá. Bola by škoda pokaziť dojem celej akcie, na ktorej ste si dali záležať tým, že bude oblečenie a doplnky nahádzané jedno cez druhé. Ak nemáte štender na visiace oblečenie, zaveste vešiaky napríklad na stojan na prádlo a vydekorujte ho vianočnými svetielkami. Ide o to, aby boli vaše kúsky prehľadné a pôsobivé. Bižutériu a doplnky pekne naukladajte na tácky, šperkovnice, vázy na kvety a iné nádoby, ktoré vám prídu pod ruku. Opakujem, kreativite sa medze nekladú!

Spríjemnite si vianočný zhon štýlovo a hlavne si ho nezabúdajte užiť, keďže aj on má svoje čaro!

Majte pekný novembrový deň!

 

Zuzana

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek