Aký strih kabátu je ideálny pre vašu postavu?

Nosíte najviac svojej váhy v oblasti bokov a bruška, alebo skôr dominujú výrazné ramená? Máte rovnú chlapčenskú postavu bez výraznejších kriviek? Pri výbere vhodného strihu zimného kabáta je dôležité zohľadniť aj vašu výšku – ste drobnejšieho vzrastu, alebo naopak, je vaša postava vysoká? Nemajte žiadne obavy, s vhodným strihom poradíme každej z vás!

Postava s plnšími bokmi

ukážka vhodného strihu kabátov s opaskom pre postavu s plnými bokmi
Ak máte plnšie boky, stavte na kabát s opaskom, alebo na rozšírený áčkový tvar.

Tak, ako ste sa mohli dočítať v predchádzajúcich článkoch, základným princípom je priblížiť sa pomocou vhodného kúsku oblečenia k ideálnej ženskej postave presýpacích hodín. V zimnom období nám k tomu dopomáha vhodne zvolený strih kabáta, ktorý by mal pri tomto type postavy určite zvýrazňovať pás. Takže, ak nosíte viac váhy na brušku a v spodnej časti tela – najmä v oblasti bokov, stehien a zadku, určite je najvhodnejší kabát s opaskom. Dokonalý efekt sa môže docieliť dvomi spôsobmi:

  • Hľadajte kúsok, ktorý sa od pásu akoby otvára smerom nahor. Cieľom je upriamiť pozornosť na hornú časť tela, takže je tiež vítané, ak má kabát rôzne aplikácie ako nášivky, brošne atď. Prípadne môžte tomuto efektu napomôcť aj vy samé, ak doplníte kabát výrazným šálom, ktorý môže byť tiež potlačený.
  • Zamerajte na strih, ktorý je v spodnej časti rozšírený do tvaru písmena A, kam nedokonalosti pred zimou zakamuflujete. Dôležité je, aby bola štruktúra materiálu pevná a držala tvar, keďže cieľom je „pretvoriť“ kabát na šaty áčkového strihu. Ak sa vám podarí nájsť kúsok so zvýraznenými ramenami, máte bonusové body navyše!

Vysoká postava a širšie ramená

štyri vysoké ženy v dlhých kabátov rôznych farieb, materiálov a potlačí
Vysokú postavu „uzemnite“ dlhým kabátom :).

Ak ste vysoká a máte širšie ramená, platí to isté ako v prvom prípade, ale naopak – ulovte kúsok, ktorý bude mať výrazné aplikácie – veľké vrecká, kožušinové detaily – v spodnej časti, keďže tento krát upriamujeme pozornosť práve tam. Určite zabudnite na vypchávky a zdobenie v oblasti ramien.

Pri vašej výške disponujete naozaj veľkým počtom možností, keďže aj váha sa vám na postave ukladá pravdepodobne rovnomerne. Či už zvolíte strihy rovné, oversize, alebo s opaskom, nepochybíte. Vo vašom prípade je však vhodné sa držať zásady – čím je kabát dlhší, tým lepšie. Ak by ste zvolili príliš krátku dĺžku, spôsobíte, že výšku vašej postavy len zdôraznite a budete pôsobiť neforemne. Naopak, jemnú ženskosť a krehkosť docielite tak, že zvolíte dlhší strih kabátu, ktorý opticky zmenšuje postavu.

Drobná a chlapčenská postava

ukážka rôznorodých strihov kabátov pre drobnú a chlapčenskú postavu bez kriviek
Chlapčenskú postavu dotvorte kožušinovými aplikáciami v hornej časti kabáta.

Ak ste útla a drobná, snažte sa v reťazcoch hľadať strihy prispôsobené špeciálne pre nižšie postavy – „petite“. Vo vašom prípade platí zásada, aby ste vyhli predĺženým kabátom, ktoré opticky postavu zmenšujú. Ideálna je teda dĺžka niekde v polke stehna, alebo maximálne nad kolenom. V opačnom prípade budete pôsobiť utopene.

Ak nedisponujete bujnými ženskými krivkami a vaša postava má skôr rovný tvar, máte opäť viacero možností, v závislosti od vašich osobných preferencií. Môžete hľadať strih kabáta, ktorý má už sám o sebe definovaný pás aj bez opasku. Veľmi vhodné je tiež dvojradové gombíkové zapínanie, ktoré postavu predĺži, alebo imitácia kožušiny pri golieri, ktorá doplní objem. Na tento účel môžete zvoliť tiež krátky kožúšok, ktorý nielenže pôsobí veľmi žensky, ale vás aj dokonale zahreje.

Takže, už vám len zostáva absolvovať nákupy v obchodných centrách. Ak budú veľmi preplnené, pozrite si aktuálne kolekcie online a z pohodlia domova. 🙂

Želám vám úspešné nakupovanie!

Zuzana

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek