Bývajte hypermoderne – natrite steny na fialovo a zaobstarajte si biely nábytok!

Milujete fialovú? Nebojte sa ju použiť ako dominujúcu farbu i vo svojom modernom interiéri. V kombinácii s minimalistickým štýlom zariadenia vytvoríte hypermoderný priestor, ktorý bude dôkazom vášho dobrého vkusu.

Fialová farba v sebe nesie protiklad a napätie červenej a modrej, dynamizmus a statočnosť, impulzívne výboje a láskavú oddanosť a nesie podtóny tajomstva a mystiky, potenciálnej dramatickosti. Symbolizuje dôstojnosť, povýšenosť, mystickú tajomnosť a utlmenú vášeň. Môže dobre vyjadriť citlivosť a skrytú túžbu. (Podľa knihy – Jiří Kulka: Psychologie umění. Státní pedagogické nakladatelství, 1990. Str. 141)

Fialová farba

Moderný interiér pracuje s farbami. Nemusíte sa báť ani farieb tmavších odtieňov. Presvetlíte ich jednoduchým svetlým nábytkom alebo bytovými doplnkami. I trochu netradičná farba pre interiér, fialová, ktorá býva dosť často hanlivo považovaná za farbu bláznov, a preto sa v interiéroch veľmi nepoužíva, sa hodí pre váš byt. Je krásna ako doplnková, ale vyslovene úžasná ako hlavná farba interiéru. Nebojte sa ju aplikovať na veľké plochy a smelo siahnite po tmavých odtieňoch.

Fialová je krásna v kombináciách. My sme pre vás vybrali úchvatné ukážky moderných interiérov fialovej a bielej farby. K fialovej však môžete kombinovať tiež žltú alebo oranžovú. Zaujímavá je tiež kombinácia so svetlou trávovo-zelenou farbou. Štýlová bude i trojkombinácia tmavofialovej, tmavočervenej a šedej.

Bielo-fialové kombinácie sú perfektné pre súčasné hypermoderné interiéry. Nemusíte sa ich vzdávať, ani ak rekonštruujete svoj panelákový byt. Dbajte však na to, aby ste interiér zbytočne nezaplnili nábytkom. Vyberajte len ten skutočne potrebný a siahnite po niekoľkých dizajnových a technologických perlách. Ak milujete drevo a nemienite sa ho vzdať, kombinujte tmavofialovú so svetlými odtieňmi dreva – napríklad s ružovkastým bukom alebo belostnou brezou.

Obývacia izba

Inšpirácia pre fialovú obývačku Nápad na fialový gauč

Atmosféra obývačky s dominujúcou fialovou bude neodolateľná. To nie je farba lákajúca k aktivitám. Je to farba plná mystiky a dôstojnosti, podnecujúca kreativitu a vášeň.

Fialová obývačka s krbom Decentný fialový gauč Moderná fialová predsieň Fialová miestnosť s klavírom Romantická fialová obývačka Moderná fialová čakáreň Moderná fialová rohová sedačka

Spálňa

Zabudnite na v spálniach tak veľmi sprofanovanú modrú alebo nudnú béžovú. Vytlčte si z hlavy i bielu, ktorá je dôkazom úplnej absencie kreativity. Vsaďte na fialovú plnú citov a skrytej vášne!

Fialová obývačka Nápad na fialovú spálňu Fialová obývačková zostava

Kúpeľňa

Dosť bolo komerčných vzorovaných kachličiek, gýčových bordúr alebo sprofanovaných farebných kombinácií. Vašu kúpeľňu ponorte do „fialovej noci“ a rozsvieťte ju „mesačným svetlom“ doplnkovej bielej.

Kúpeľňa v tmavofialových odtieňochBielo fialová kúpeľňa

Zdroj obrázkov: Fotolia.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek