Chcete sa stať z čiernovlásky blondínou? Vieme, ako na to!

Asi by sme len sotva hľadali ženu, ktorá by aspoň raz v živote nechcela zmeniť farbu svojich vlasov. Také oživenie vlastnej farby alebo farbenie či odfarbenie o 1 – 2 odtiene, to nie je nič ojedinelé. Ale radikálnu zmenu, napríklad z čiernovlásky na blond, to si môžu dovoliť len ženy, ktoré majú skutočne kvalitné vlasy. Mladé dievčatá chcú akúkoľvek zmenu. Pretože u kaderníka by za takéto úpravy museli siahnuť hlboko do peňaženky, robia si pokusy na vlasoch často samé doma.

Farbené versus prirodzené

Ak je vaša tmavá farba nafarbená a nie prirodzená, musíte počítať s tým, že zmena bude o čosi náročnejšie, keďže sa najprv musíte zbaviť pôvodnej tmavej farby. Nefarbené a odrastené vlasy sa budú odfarbovať na blond omnoho jednoduchšie, pretože farba, ktorú používate neostáva len na povrchu vlasu, ale dostáva sa hlboko do jeho štruktúr.

Odtiene vlasov

Neodborné odfarbovanie a hokusy-pokusy doma v kúpeľni

Nie je jednoduché dosiahnuť blond farbu, ak máte od prírody tmavé vlasy. Aj keď si môžete kúpiť všetky možné prípravky na odfarbenie, verte, že výsledok nebude nikdy perfektný. A už vôbec nie na prvý pokus.

 

Zle odfarbené vlasy

 

Odvážnejšie dievčatá si trúfnu aj na nešetrný postup pri odfarbení vlasov, a to za pomoci peroxidu. Často ho miešajú s práškom na melír a aké je potom prekvapenie… Vlasy sú často ako mŕtve, nelesknú sa a naviac do blonďavých majú veľmi ďaleko.

Väčšinou z toho vylezie farba akejsi mokrej slamy alebo oranžovožltý odtieň. No, jedným slovom hrôza! Potom nastáva zdesenie a obyčajne dôjde na ďalšie farbenie. Tmavá farba na vlasoch jednoducho drží ako čert a neodborne ju síce časom zosvetlíte, ale vlasy dostanú pekne zabrať. Možno len taká menšia pomôcka pre tie, ktoré sa rozhodnú pre tento domáci pokus, aby si častejšie umývali vlasy harmančekovým šampónom, ktorý má tendenciu vlasy zosvetľovať, ale tiež to nie je hneď.

Ak sa vám predsa len podarí mať ako-tak vlasy blond, iste budú veľmi zničené. Musíte potom na dlhší čas prestať s farbením a vlasom venovať poriadnu starostlivosť – umývať vlasy kvalitnými vyživovacími šampónmi a kondicionérmi, raz za týždeň si urobiť zábal alebo naniesť liečivú masku, apod. Jednoducho vynaložíte rovnaké množstvo peňazí za nákup takýchto liečivých prostriedkov.

Vlasy začnú po takomto procese vyzerať zase dobre asi za 5-6 mesiacov. Je teda na zváženie, či by nebolo lepšie, keby ste zverili svoje vlasy hneď odborníkom, ktorí si s nimi šetrne poradia.

Ako odfarbujú kaderníci

Každý odborník vám rovno povie, že z čiernych vlasov neurobí blond pri jednej návšteve. Najskôr je nutné vlasy zosvetliť na svetlejší odtieň, a to sa robí najčastejšie pomocou kombinácie prelivu s odfarbovačom.

Ak máte vlasy čierne ako uhoľ, je možné urobiť tzv. stiahnutie farby. Tento proces je ale nákladnejší, počítajte s cenou okolo 20 eur.

Ďalšou možnosťou, a tiež najčastejšou, je premelírovanie. Melíruje sa v niekoľkých svetlejších odtieňoch, tak aby zosvetlenie nepôsobilo násilne. Počas pár návštev tak dosiahnete stále svetlejšie a svetlejšie vlasy.

Aby zosvetlenie pôsobilo prirodzeným dojmom, pridávajú sa do niektorých prameňov okolo tváre a šije svetlo zlaté odlesky. Verte, že ak sa zveríte do rúk odborníka, nebudete ľutovať.

Rada na záver:

  • Než sa rozhodne pre blond vlasy, vyskúšajte si najskôr nejakú blond parochňu. Nie každej žene totiž blond vlasy pristanú. Aby ste potom neboli sklamaná. Obyčajne tmavé typy, ktoré majú tmavšiu pleť, oči aj obočie, nevyzerajú v blond vlasoch  najlepšie. Pre pokoj duše to raz vyskúšajú a nakoniec vlasom vrátia pôvodnú tmavú farbu.
  • Každé farbenie a odfarbovanie vlasom neveľmi prospieva, preto je nutné používať na pravidelnú starostlivosť o ne kvalitné výrobky.

Blondína aj bruneta zároveň

Dva kontrastné tóny farieb – biela a čierna, rozhodne nie sú žiadnou nudnou ani okukanou kombináciou. Nie je to rozhodne to, čo občas vidíme, keď sa ženy-tmavovlásky rozhodnú zamaskovať prvé šediny tým, že si amatérsky zafarbia v tmavých vlasoch svetlé pramene. Namiesto toho, aby potom boli šediny zamaskované, vyzerajú ako extra prešedivelé! Takže takto rozhodne nie!

Tracey Hughes Anna Pacitto
Tracey Hughes / Anna Pacitto
Trendy Hair kpOchs
Trendy Hair / kpOchs

Čierno-biela, alebo blond-brunet kombinácia vyžaduje trochu modernejšie a najmä umeleckejšie riešenie. Ale neľakajte sa hneď. Aj keď to bude chcieť značnú dávku odvahy, hravý účes, ktorý získate a ktorý môže mať mnoho podôb, bude neprehliadnuteľný a bude výpoveďou o vašom vycibrenom štýle.

MG Hairdressing Hooker and Young
MG Hairdressing / Hooker & Young
Trendy Hair HOB Salons
Trendy Hair / HOB Salons

Dve farby – jedna, ktorá zastupuje svetlo a druhá tieň, dokážu v spojení s rôznym strihom účesu vykúzliť neuveriteľné množstvo variácií pre vaše nové odvážne vlasy. Možno by ste čakali, že takto extravagantne nafarbené vlasy budú pôsobiť skôr rebelsky. Ale pri pohľade na diela kaderníkov zistíte, že žiadnemu z týchto účesov nechýba nutná dávka ženskosti.

Trevor Sorbie Trevor Sorbie
Trevor Sorbie / Trevor Sorbie
Trevor Sorbie Strangeways
Trevor Sorbie / Strangeways

Je na vás, či si zvolíte kombináciu mäkšej medovej blond s čiernou alebo extra tmavo hnedou, alebo extrémnu kombináciu platinové blond s antracitovo čiernou. Vaše vlasy môžu byť až po pokožku hlavy buď blond, alebo tmavé, alebo sa môžete vyhrať s tým, že budete ako základ používať tmavý a ako vrchnú časť blond odtieň. Oboje sa dá tiež kombinovať či vyskúšať vlasy rozdeliť na tieto dve farby po ich dĺžke. Na obrázkoch účesov z prestížnych kaderníckych salónov si ľahko vyberiete, čo sa vám páči! Nebojte sa do toho ísť!

Inšpirujte sa celebritami

Výrazným farebným zmenám sa často podrobujú aj hollywoodské hviezdy.

Gwyneth Palthrow s blond a hnedými vlasmi Charlize Theron s hnedými a blond vlasmi Renée Zellweger s blond a hnedými vlasmi Cameron Diaz s blond a tmavohnedými vlasmi Herečka s hnedými a blond vlasmi Britney Spears s blond a hnedými vlasmi Angelina Jolie s hnedými a blond vlasmi Winona Ryder so svetlo a tmavo hnedými vlasmi

Muži majú radšej blondíny

Od Brigitte Bardot cez Marylin Monroe po Annu Kurnikovovú, blond vlasy boli vždy spojené so sex-appealom, romantikou a zároveň rebelstvom. Aj tak by sa dala vyjadriť žena s blond vlasmi. Aj keď vlastne ani nevieme, kde sa toto presvedčenie vzalo 🙂

Brigitte BardotAnna Kurnikovová

Zdroj fotografií: Becomegorgeous.com, Amolife.com, Fashionising.com, Hairgasmonline.com, Geocities.com, Madison-reed.com, Pinterest.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek