Dlhý a krátky krk – aké triky na ne platia?

>Príliš dlhý krk môže byť síce krajší než krátky, ale predstavte si ho v kombinácii s chudým hrudníkom, v tej chvíli zistíte pravý opak. Ak ste majiteľkou príliš dlhej šije snažte sa na ňu príliš neupozorňovať a zahaľte ju aspoň čiastočne. Veľmi elegantným variantom môže byť obyčajný rolák a stredná dĺžka vlasov. Ani ženy s krátkym krkom, to ale nemajú jednoduché. Môžu byť síce štíhle ako prútik, ale nezmení to fakt, že celkový dojem je ten, že ich hlava akoby rástla priamo z ramien. Aby ste vylepšili celkový dojem a vyzerali viac žensky, obliekajte sa do špicatých výstrihov, odhalených košieľ či rozopnutého svetríka, to vám krk opticky predĺži. Naopak dávať na krk rôzne náhrdelníky alebo iné šperky vám krk rozhodne nepredĺži.

Čo pristane dlhému krku?

  • Lichotí vám stredná dĺžka vlasov.
  • Opticky vám pomôžu roláky, pánske košeľové goliere, stojačky, noste kapucne, to je to pravé pre vás.
  • Šperky upnuté ku krku, ako napríklad obojok z perál, vám krk skrátia.
  • Noste tesne uviazané šály, šatky aj šáliky.

Dlhý krk je erotickým symbolom. Povšimnite si, že pri mnohých kresbách sa kreslí ešte dlhší, než v skutočnosti je. Spomeňte si na kráľovnú Nefertiti aj tá mala neprirodzene dlhý krk. V starom Egypte sa totiž novorodencom už pri pôrode krk drasticky naťahoval. A nielen v Egypte predĺžený krk bol symbolom krásy aj dievčatá z oblasti južnej a východnej Afriky, napríklad kmeňov Zuluov a Masajov, si krky úmyselne predlžovali. A dodnes predlžujú pomocou strieborných kruhov, ktoré si postupne počas života pridávajú a pridávajú. Veľmi dlhý krk je pre ne znamením veľkej krásy. Aj keď kruhy zaťažujú hlavu a deformujú kľúčne kosti, je to pre ne súčasť ich tela. Keby však kruhy odstránili, tenký krk by sa pod ťažkou hlavou zlomil.

Čo pristane krátkemu krku?

  • Čím hlbší si môžete dovoliť výstrih, tým viac bude opticky váš krk predĺžený.
  • Nenoste upnuté náhrdelníky ku krku, krk bude pôsobiť ešte kratší.
  • Jemný šál uviazaný dvakrát voľne okolo krku, je ten správny typ pre vás.
  • Krátkemu širšiemu krku pomôžu kratší účesy alebo dohora vyčesané vlasy.
  • Dlhšie náušnice vám tiež pomôžu, váš krátky krk predĺžiť.

Košeľový golier všitý do véčka predĺži krk a stále módna biela farba vám rozjasní tvár. Však nielen to, kontrast farieb vám pomôže ešte viac opticky predĺžiť krk. Viete že, v talianskej renesancii 15. storočia žiarila košeľa belosťou a bola veľmi módna? Šila sa z jemných látok, zdobila sa riasením, skladaním a vrapovaním. Schválne sa ukazovala vo výstrihu šiat a kabátcov, vykukovala z rôznych prestrihov rukávcov a šnurovaní. Jej prosté zakončenie pri krku sa postupne vyvíjalo. V súčasnosti sa bielou blúzkou preslávil Talian Gianfranco Feré. Vraví sa mu architekt bielych blúzok.

Vyberajte si oblečenie tak, aby ste boli sama so sebou spokojná, ostatní vám do toho nemajú čo rozprávať.

Zdroj obrázkov: sxc.hu

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek