Do módy sa vracajú osemdesiate roky aj s korčuľami na štyroch kolieskach

Pocit voľnosti a slobody, svišťanie vetra a to, ako nám strapatí vlasy, perfektné uvoľnenie, prečistenie myšlienok, spevnenie a sformovanie tela… Áno, toto všetko a omnoho viac nám dodáva veľmi rozšírený a obľúbený šport – jazda na in-linoch. Prepadnite kúzlu predchodcu tohoto športu a vymeňte in-line za štýlové korčule na štyroch kolieskach! A nie hneď tak nejaké. S exkluzívnym modelom prišiel aj Emporio Armani.

Kolieskové korčule so štyrmi kolieskami

V popredí staronového trendu štvorkolieskových korčúľ stojí Emporio Armani, so svojimi elegantne čiernymi a štýlovými korčuľami Emporio Armani, ktorých cena sa bude pohybovať okolo 425 dolárov. Korčule sa dajú nastaviť na každú veľkosť topánky. Nová kolekcia kolieskových korčúľ spĺňa všetky predpoklady zaručujúce bezpečnú, príjemnú a hladkú jazdu bez problémov, čo okrem iného zaručuje aj citlivý a rýchlo reagujúci brzdný systém.

Naviac Emporio Armani vytvoril aj lekárničku pre prvú pomoc, aby podporil serióznosť a schopnosti svojich korčúľ. Takže na cestu pribalíte aj štýlovú lekárničku a môžete sa vydať na cestu celkom bez obáv!

Krásna a fit s kolieskovými korčuľami

Módna prehliadka na kolieskové korčule

Jazda na kolieskových korčuliach je zábavná a pokiaľ si nezvolíte príliš rôznorodý terén, aj vcelku nenáročná. Zrejme preto si tento šport obľúbili príslušníci všetkých vekových kategórií. Rýchlosť jazdy môžete korigovať v závislosti na svojom fyzickom, zdravotnom a psychickom stave, takže idete podľa svojej nálady a možností. Jazda zvyšuje kondíciu a pomáha spaľovať tuky. Za hodinu jazdy spálite 340 až 476 kalórií. Posilňujete pritom lýtka, stehná, svalstvo brušných partií a spevňujete zadoček. Korčuľovanie na kolieskových korčuliach vám pomôže bojovať aj proti celulitíde.

Opatrnosti nie je nikdy dosť

Farebné korčule so štyrmi kolieskami

Jazda na kolieskových korčuliach so sebou ale nesie aj určité riziká. Než začnete jazdiť, je nutné sa naučiť správne padať. Z takého malého pádu na korčuliach sa môže vykľuť škaredá zlomenina. Preto sú nevyhnutné chrániče lakťov, zápästí, kolien a helma, hodia sa aj rukavice. Najviac si človek ublíži, keď sa natiahne a ide priamo natvrdo proti prekážke. Pádu je lepšie sa nevzpierať, spadnúť radšej skôr, aby sme si nezlomili ruky. Proti pádu dozadu dajte jednu nohu vice dopredu a spomaľte jazdu, choďte temer krokom. Oproti in-linom majú kolieskové korčule na štyroch kolieskach jednu veľkú výhodu – možno na nich lepšie brzdiť.

Využívať opatrnosť ale nestačí len pri jazde na korčuliach, ale mali by sme ju použiť aj pri ich kúpe. Pokiaľ sa skutočne rozhodnete sa tomuto športu venovať, mali by ste byť pri výbere skutočne opatrní a nároční a predovšetkým nezabudnúť ani na bezpečnostné vybavenie, ako sú chrániče či helma. Najviac sa vyplatí zájsť do obchodov špecializovaných na podobné výrobky, kde vám s výberom poradia. Kupovať korčule v bazároch je veľmi riskantné. Ceny korčúľ sa obvykle pohybujú zhruba od 1500 do 6 000 Sk. Najobvyklejšia cena je od 2000 do 3 000 Sk. Môžete si vybrať zo širokej ponuky, a pokiaľ sa vám nechce vychádzať z pohodlia domova, je tu možnosť si svoje favoritky vybrať aj na internete. Pokiaľ natrafíte na dobrý obchod alebo využijete výhodné zľavy či ponuky, môžete kúpiť korčule aj chrániče, ešte naviac s dobrou zľavou! Ale nezabudnite, že hitom sa stávajú opäť štvorkoliesky!

Zdroj obrázkov: Selectism.com, Scorpion.com, Iwantigot.geekigirl.com, I22.tinypic.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek