Dokonalé účesy naučia vaše vlasy zvádzať!

Celý život flirtujeme – svojím telom, očami, ale aj vlasmi. Zvádzanie je prirodzenosťou ženy. A prekvapivo flirtujete nielen s mužmi, ale aj so ženami, a to aj vtedy, keď je naša orientácia jednoznačne hetero. Chceme sa páčiť a tak sa snažíme na seba prilákať pozornosť. A dokonalé vlasy nám v tom sú tou najlepšou pomôckou.Viete si ale vybrať flirtujúci účes?

Krásne dlhé alebo aspoň polodlhé vlasy vedia väčšinou flirtovať už samy o sebe. V dokonalej kondícii, umyté, kvalitne naštýlované a lesklé zvádzajú mužov a vzbudzujú závisť u žien. Avšak niekedy môže našim vlasom niečo chýbať, malý čriepok toho, čo z nich urobí zvodnú hrivu. Niekedy je to lesk, niekedy farba a niekedy stačí napríklad len o niečo vyššie odstrihnutá ofina, ako ste zvyknutá. Poďte teda s nami absolvovať rýchly kurz vlasového zvádzanie a naučiť svoje vlasy efektne flirtovať.

Flirtujte ofinou!

Ak chcete, aby vaše ofina dokázala flirtovať, zabudnite na dlhé pramene visiace cez vaše jedno oko, ktoré musíte permanentne zastrkávať za ucho, odhadzovať chrbtom ruky alebo nedajbože odfukovať. To už zvodne na mužov nezapôsobí. Naopak, ofinu zastrihnite tesne nad očami a udržujte ju v tejto ideálnej „zvodnej“ dĺžke.Vyskúšajte dve dĺžky, nad obočie aj pod obočie, a uvidíte, ktorá vám pristane viac. Platí, že čím máte viac podlhovastú tvár, tým nižšie si s ofinou môžete dovoliť ísť. Podobné pravidlo platí aj pre dĺžku vlasov – čím sú vlasy dlhšie, tým dlhšiu ofinu môžete mať.

V žiadnom prípade vám však ofina nesmie prekrývať oči. Tie si teraz navyše budete musieť dokonale líčiť. Určite nestačí len špirála alebo ceruzka na oči. Pridajte očné tiene a aplikujte ich jemne aj na spodnú časť oka. Nezabudnite, že hlavným efektom takto ostrihanej ofiny je jej presná dĺžka. Čaká vás teda jej neustála údržba. Tá však nie je nijako náročná. Stačí, keď si ju raz týždenne zastrihnete zhruba o jeden až dva milimetre – v závislosti na rýchlosti rastu vašich vlasov. Najlepšie sa ofina zastriháva za mokra. Ale pozor! Za mokra sa javí oveľa dlhšia! Takže to so strihaním neprežeňte!

Ďalšie články na tému vlasy a účesy: moderné účesové trendy, účesy pre krátke vlasy, účesy pre dlhé vlasy, účesy pre polodlhé vlasy a mnoho ďalších tém nájdete v našej rubrike zameranej na vlasy a účesy.

Flirtujte farbami!

Farbené vlasy sú neporovnateľne výraznejšie, než naše prirodzené. Ani tie najzdravšie a najkrajšie vlasy tých šťastnejších z nás, nedokážu konkurovať moderným farbám, dodávajúci našim vlasom úžasný lesk a odtiene. Preto dokáže správne zvolená farba na vlasy flirtovať a zvádzať za nás. Teraz sa ponúka otázka: A ktorá flirtuje najlepšie? Asi vás neprekvapí, že jednoznačná odpoveď neexistuje. Záleží na našom prirodzenom odtieni vlasov, farbe našej pleti, na tom, aké farby oblečenia preferujeme, na našom veku a mnohých ďalších faktoroch.

Navyše zvádzať farbami nemusí znamenať, že si hneď na hlave vykúzlite červené plamene! Niekedy stačí špinavému blond pomôcť k zlatému alebo k platinovému odtieňu. Niekedy môže zvádzať crazy melír, inokedy melír jemný a nenápadný, ktorý našim vlasom dodá objem a vzdušnosť. A niekedy je skutočne vhodné staviť na výrazný odtieň červenej, alebo dokonca na netradičné farby, akými môže byť napríklad fialová. Ale pozor! Vždy záleží na tom, koho chcete svoju novou farbou vlasov zvádzať. Na punkové crazy farby asi businessmanov neulovíte!

Flirtujte vlnami!

Tie z nás, ktoré príroda obdarila prirodzene vlnitými vlasmi, si môžeme gratulovať. Nemusíme mať ani najdokonalejšiu tvár, ani najdokonalejšie telo. Vlasy víťazia nad všetkým, samozrejme, ak im dáme čas a necháme ich narásť do neodolateľnej dĺžky. Blond vlasy, tmavé vlasy aj ryšavé vlasy – všetky sú v dlhom vlnitom prevedení neodolateľné. Dôležité je naučiť sa s týmto typom vlasov pracovať. Prirodzene vlnité vlasy často nepotrebujú česať. Naopak tužiaci styling, ktorý udrží pramene vĺn vcelku je obvykle nepostrádateľný.

Veľká móda trvalých z 80. rokov už dávno pominula. Ak teda máte vlasy prirodzene rovné a tuhé, na ktorých vlny nevydržia ani napriek tomu, že ich pravidelne znásilňujete natáčkami, kulmou alebo trváte na zázrakoch od kaderníka, zabudnite na vlny a sústreďte sa na iný spôsob, ako naučiť svoje vlasy zvádzať. Niekedy proste z rovnakého vlnité neurobíte a hodinu držiace vlnka vám nestojí za nezdravý vzhľad zničených vlasov.

Flirtujte detailmi!

Flirtovať môžu vaše vlasy aj pomocou jemných, alebo naopak výrazných detailov. Môže ísť o veľké množstvo prvkov, ktoré na svoje vlasy aplikujete. Stačí malá zmena a nový účes je na svete. Účesy vytvoríte pomocou rôzne zapletených pramienkov, zaujímavo zostrihaných častí, jemných melírov alebo trebárs len tým, že si vlasy zopnete do drdolu alebo vrkoča. Niekedy stačí málo a z účesu, ktorý denne nosíte, vykúzlite jednoduchým nápadom, alebo obyčajnou novou lacnou sponkou úplne nový skvostný zvodný účes. Skúste niekedy cez víkend alebo večer postáť pred zrkadlom a dajte si za úlohu vytvoriť za hodinu 6 nových účesov. Verte, že minimálne jeden z nich sa vám podarí tak dokonalý, že si ho obľúbite a často ho potom budete aj nosiť.

Zdroj obrázkov: Becomegeorgeous.com, Google.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek