Dokonalé večerné líčenie očí v 8 krokoch!

Čaká vás dôležitá večerná schôdzka, pracovná večera alebo sa chystáte na párty? Iste viete, že perfektný make-up je pre takéto príležitosti nenahraditeľný. Denné líčenie sa ale od večerného líši, a pokiaľ chcete naozaj zaujať, je dobré osvojiť si pár rafinovaných trikov. Ako som už spomínala, večerný make-up je rozdielny od klasického, denného. Ešte než začnete so samotným líčením, mali by ste si uvedomiť pár základných vecí. Po prvé, pod večerným osvetlením, napríklad v kluboch alebo na diskotékach, vyzerá make-up úplne inak než na dennom svetle a zle nanesený make-up dokáže niekedy napáchať viac škody než úžitku. Po druhé si vyberte vhodný odev a podľa neho potom budete upravovať make-up. A nakoniec po tretie, nie je vhodné kombinovať nápadné zvýraznenie úst aj očí. Väčšinou je teda najlepšie výraznejšie líčenie očí a priehľadný alebo jemne zafarbený lesk na pery.

Teraz vám predstavím 8 krokov, vďaka ktorým svojím pohľadom očaríte nejedného nápadníka a stanete sa skutočnou hviezdou večera.

Detail očného viečka nalíčeného modrým odtieňom
  1. Pripravte očnému make-upu poriadny podklad. Základom je dokonale vyčistená pleť. Pokiaľ vás trápia výraznejšie kruhy pod očami alebo namodralé škvrnky v očných partiách, nebojte sa siahnuť po troške tónovacieho krému alebo make-upu vo farbe pokožky. Dávajte ale pozor na to, že zle nanesený make-up bude pod svetlom veľmi nápadný, pokúste sa teda počínať si čo najopatrnejšie. Na zakrytie kruhov pod očami stačia tri „bodky“ krému pod každé oko. Krém jemne rozotierajte od vnútorného kútika k vonkajšiemu.
  2. Na horné viečko aplikujte podkladovú bázu. Najjednoduchšie je použiť zakúpenú, ale pokojne vystačí obyčajná slabá vrstvička akéhokoľvek pleťového krému, ktorú jemne poprášite púdrom. Podklad je dôležitý na to, aby očné tiene dlhšie vydržali. Inak sa stáva, že sa vám po niekoľkých hodinách vytvorí na hornom viečku nevzhľadný pruh už temer zmazaných očných tieňov.
  3. Teraz nanášajte samotné očné tiene. Veľmi efektívne sú dvoj alebo trojfarebné tiene, ktoré svojimi odtieňmi dokonale zvýraznia celé oko. Pamätajte, že tmavší tón má byť vždy na vonkajšej strane oka.
  4. Pokračujte „narysovaním“ perfektných očných liniek. Veľmi moderné je vytvorenie liniek pomocou samotného tmavého očného tieňa. Použitím veľmi slabého štetca dokážete vykúzliť perfektné orámovanie očí, ktoré nebude pôsobiť tak tvrdo ako klasickou ceruzou. Pokiaľ sa ale predsa len rozhodnete pre ceruzu na oči, nezabudnite linku mierne rozmazať do stratena. Tak sa vyhnete prísnym kontúram, ktoré väčšine žien neslušia.
  5. Rozjasnite svoj pohľad svetlými efektami. Použite buď očný rozjasňovač, alebo postačia trblietavé bezfarebné tekuté tiene. Váš „kukuč“ tak dostane trochu mokrého nádychu a bude vyzerať omnoho živšie.
  6. Nezabudnite na úpravu obočia. Samozrejmosťou je perfektný tvar, ktorý ale musíte mať vytvorený už pred začiatkom líčenia. Teraz len sčešte obočie tak, aby vyzeralo symetricky a upravene. Prípadné nedokonalosti môžete skryť použitím hnedej ceruzy na oči.
  7. Natočte si riasy. Pokiaľ sa nebojíte, natočte si riasy špeciálnymi klieštikmi. Vaše riasy sa tak stanú omnoho výraznejšími.
  8. A nakoniec samozrejme aplikujte riasenku. Najlepšie je naniesť postupne dve vrstvy, druhú ale až po zaschnutí tej prvej.
  Tvár nalíčenej ženy

  Pokiaľ sa budete držať našich typov, možno prekvapíte aj sama sebe, aký profesionálny make-up dokážete bez pomoci profesionálnych vizážistov vytvoriť. Všetkých 8 krokov vám spolu nezaberie viac než 10 minút, čo je naozaj skvelý čas na vytvorenia neodolateľného pohľadu.

  Zdroj fotografií: Canstockphoto.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek