Doprajte si účes podľa posledných trendov

Módnym trendom nepodlieha len oblečenie, ktoré nosíte, ale aj vlasy. Tak ako módni tvorcovia predstavujú dvakrát do roka svoje najnovšie kolekcie, tak kaderníci tvoria trendy týkajúce sa vlasov. Je to hra, rovnako ako móda. Aj keď je pravda, že zlé šaty vyzlečiete ľahko, ale so zlým >účesom je to už komplikovanejšie. Preto vyberajte starostlivo.

Vlasy si dozaista zaslúžia nielen starostlivosť, ale aj štýl a modernosť. Veď vlasy tvoria korunu krásy a dotvárajú osobnosť každej ženy. Rovnako ako oblečenie vypovedajú veľa o svojom nositeľovi. Existujú ženy, ktoré si na trendových účesoch veľmi zakladajú a rady experimentujú. Aj pre ne vznikajú stále nové trendy. Pokiaľ sa zaujímate o módu, váš záujem by mal byť úplný, takže trendový
účes je pre vás nevyhnutnosťou.

Nikto od vás nechce, aby ste slepo kopírovali trendy a dostali sa tak do rozporu so svojou vlastnou osobnosťou. Vždy vyberajte nie to, čo sa vám páči na modelke v časopise, ale to, čo by sa vám páčilo na vás. Väčšina žien sa na svoj cit ohľadne výberu toho pravého môže spoľahnúť a pokiaľ nie, mala by žena premýšľať o tom, aká je alebo aká by chcela byť a pomocou účesu to podčiarknuť. Trendy na jeseň a zimu sú nastolené, je už len na vás, ktorý si vyberiete, či vyskúšate všetky, alebo žiaden. Hľadanie toho naj môže byť neuveriteľná zábava, tak na to myslite a nebojte sa vybočiť svojim účesom z radu. A čože to pre nás firmy zaoberajúce sa vlasovou kozmetikou a tí najlepší kaderníci pripravili?

Čierno biela fotka modelky

Začneme tým, s čím prišiel asi najlepší kaderník v Čechách – Libor Šula. Jeho najnovšia kolekcia nesie názov NIGHT TREASURES, v ktorej sú trendy akoby skryté pod maskou tajomstva. Kolekcia sa nesie v duchu mystiky a záhadnosti. Je založená na rafinovaných strihoch, ktoré ale nie sú nijako zložité. Najtrendovejšia dĺžka vlasov je tesne nad ramená. Ofiny končia v úrovni očí a nie je problém sčesať ich dozadu, čím vznikne nový účes. Objem je viac než luxusný a je naň kladený veľký dôraz. Strih by mal byť natoľko precízny, aby účes držal tvar aj v pohybe. Účesy z takto ostrihaných vlasov sú hladké a lesklé. Čo sa týka farieb prevládajú odtiene svetlo hnedej a béžovej cez škoricovú až po farbu dreva s nádychom ružovej. Frčia aj melíry. Kolekcia Libora Šulu sa dá označiť ako čistý luxus.

A trendové farby všeobecne? Predsa farby jesene. Móda vlasov si tentokrát berie inšpiráciu priamo z prírody. In sú všetky farby opadaného lístia – blond alebo „žltá“, hnedá, gaštanová a červená, ale aj fialová.

Používa sa aj temná modrá alebo zelená, zvlášť na zvýraznenie partií ako je ofina alebo kontúry účesu. Pokiaľ nie ste punkerka, do výrazných farieb sa nepúšťajte. Farby by mali pôsobiť prirodzene, preto sa používa viacero odtieňov, ostré farebné prechody nie sú žiaduce. Melíry sú stále in, účesy by mali dodať plastickosť, dynamiku a vniesť doň svetlo a pohyb.

Blondína s jemným melírom

Schwarzkopf professional predstavil na obdobie jeseň/zima 2006/2007 kolekciu s názvom FUSION, ktorá spája hneď štyri módne trendy. Jedným z nich je trend označovaný BEAT GIRL, ktorý si pre jeho originalitu a zaujímavý retro charakter predstavíme. Inšpiráciu našiel v šesťdesiatych rokoch a zahŕňa mnohé módne trendy v účesovej tvorbe od módneho pôvabu až po špičkový prepych. Skrátené dĺžky sú tento rok jedným z najžhavejších trendov. Trend BEAT GIRL naviac kombinuje zaoblený tvar účesu so strapatými končekmi. Tento trend sa vyznačuje strohými líniami a nakrátko ostrihanými vlasmi. Šesťdesiatych rokov, ale aj extrémnym objemom na dlhých a kučeravých vlasoch. Nosí sa výrazný grafický strih a „ťažká“ ofina. Výsledný dojem je chladný.

Naproti tomu nová kolekcia ICONE Petry Měchurovej, ďalšej výraznej osobnosti na poli českej kaderníckej tvorby, je veľmi súčasná. Predstavuje ženu mnohých tvárí. Vznosný účes s geometrickými tvarmi, ozdobne natočené pramienky do tvaru vĺn, hladké a stočené pramene tvoriace na hlave asymetrickú korunu alebo čelenka z hustej ofiny – to sú len niektoré detaily z Petrinej novej kolekcie.

Ak teda chcete trendový účes na nadchádzajúcu sezónu, vyberte si ostro grafický strih a teplé farby tón v tóne. Siahnuť môžete aj po melíre a hlavne nezabudnite na objem. Nasaďte záhadný výraz a vydajte sa do jesenných ulíc, váš nový účes vás doplní lepšie ako drahý šperk.

Zdroj fotogalérie: Ateliér Libor Šula

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek