Eko jeseň H&M je plná kvetov, čipky a folklórnych ornamentov

Švédsky módny reťazec H&M uvádza ďalšiu eko – kolekciu. Tentoraz kolekcia rozkvitla veľkými kvetinami a doplnili ju modely z krémovej čipky, alebo béžové a čierne outfity s prvkami švédskeho folklóru. Romantická kolekcia je ekologickou líniou H&M, ktorej cieľom je nielen potešiť módychtivé zákazníčky, ale aj prispieť k trvalo udržateľnému rozvoju.

Jarnú eko kolekciu uviedol reťazec H&M v apríli tohto roku. Dôraz na ekológiu vtedy reťazec podčiarkoval bielou farbou modelov, ktoré ešte viac evokovali myšlienku Conscious Collectin H&M – móda pre ženy, mužov a deti vyrobená z ekologických materiálov tak, aby tieto výrobky čo najmenej zaťažovali životné prostredie. Medzi materiálmi kraľovala bio bavlna, recyklovaný polyester a tencel, čo je biologicky odbúrateľný materiál z drevnej celulózy. Farbou sa stali odtiene bielej a pre kolekciu bol charakteristický minimalistický look v spojení s romantickou čipkou, výšivkami, riasením a volánmi. Jesenná kolekcia ožila farbami. Čipka a výšivky zostali, pridali sa však farby a vzory. Vzory naďalej evokujú prírodný a ekologický charakter kolekcie. Sú totiž kvetinové.
Najpestrejšia časť jesennej eko kolekcie H M

Najpestrejšia časť jesennej eko kolekcie H&M.

Nová jesenná Conscious Collectin H&M kolekcia je opäť vyrobená z čisto prírodných materiálov a z materiálov prispievajúcich k trvalo udržateľnému rozvoju. Organické konope, recyklovaná vlna a bavlna presne tieto požiadavky opäť spĺňajú. Pestré kvetinové potlače dopĺňa
čipka aj folklórne ornamenty.

Ak ste sa hneď rozhodli vyraziť do H&M–ka, rýchlo sa zastavte. Smutné totiž je, že kolekciu Conscious Collectin H&M u nás nezoženiete a vyraziť si za ňou budete musieť mimo naše hranice. Spoločnosť totiž nie všetky lákadlá svojho sortimentu dopraje zákazníkom globálne a Česko a Slovensko sú pre H&M predsa len malé trhy.

Zdroj obrázkov: H&M, Style-laboratory.net, Onsugar.com, Google.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek