Farebné kráľovstvo Oscara de la Rentu prináša novú eleganciu na jeseň 2011!

Oscar de la Renta patrí medzi najprestížnejšie módne domy na celom svete. Je to značka amerických prvých dám. Módny návrhár Oscar de la Renta (*1932) sa považuje za tvorcu haute couture medzi americkými módnymi dizajnérmi (1). Je všeobecne známe, že v tomto svetoznámom módnom dome sa obliekali všetky manželky amerických prezidentov od od Jackie Kennedy po Lauru Bush. Michelle Obama je však zatiaľ známa tým, že sa Oscarovi de la Rentovi vyhýba. Možno sa však manželke amerického prezidenta bude páčiť práve niečo z nedávnej kolekcie Pre-Fall 2011, čo je návrhárska kolekcia na jeseň 2011 určená značkovým butikom.

Kolekcia Pre-Fal na rok 2011 svetoznámeho módneho návrhára bola predstavená v New Yorku. Spolu obsahuje 59 modelov, z ktorých naozaj prechádza zrak. Pastelové farby striedajú čierno-biele modely s výraznými, rôzne riešenými vzormi. Šaty z kolekcie Pre-Fall 2011 sú elegantné a luxusné, nechýbajú medzi nimi ani veľmi nápadné večerné róby, ktoré tvoria koniec módnej prehliadky. Všetky tieto osobitosti len nedávno predstavenej kolekcie však dokonale zodpovedajú typickej charakteristike tohto módneho domu.
Kolekcia Prefall 2011 Oscar de la Renta

Kolekcia Pre-fall 2011 Oscar de la Renta.

Zelená, ružová a čierna vás budú v kolekcii fascinovať

Prvá časť kolekcie Pre-Fall 2011 Oscar de la Renta je charakteristická striedaním pestrých a výrazných farieb zelenej a ružovej s modelmi klasických farieb čiernej a bielej, ktoré sú často skombinované do rôzne riešených vzorov. Medzi často opakované modely patria pozvoľna sa rozširujúce sukne, ale aj sukne puzdrové. Ďalej sú to elegantné šaty i rôzne strihané plášte a kabátiky a nechýbajú ani dôkladne vypracované saká.

Karamelové a červené outfity doplnili aj modely nohavíc

Druhá časť módnej prehliadky Pre Fall 2011 Oscara de la Rentu je charakteristická aj zaradením modelov a módnych doplnkov v karamelovej a červenej farbe. Okrem spomínaných modelov oblečenia sa v druhej časti kolekcie objavujú aj nohavice, určite však ako zvyčajne dáva Oscar de la Renta prednosť ženským sukniam, šatám a kostýmom.

Exkluzívne večerné Oscara de la Rentu vždy uchvátia!

Do tretej časti kolekcie zaradil dom Oscar de la Renta svoju obľúbenú striebornú alebo jemnú zlatistú farbu. Nájdeme ju na elegantnom modeli voľných nohavíc a splývavého topu či na dlhej, voľnej sukni po zem a exkluzívnej bundičke do pásu. V tejto časti sa Oscar de la Renta na chvíľu vracia späť aj k pastelovým farbám, ružovej a zelenej.

Podstatnú časť šiat však tvoria modely čiernych šiat,
ktoré sú rôzne ozdobené. Ani v tretej časti kolekcie nechýbajú apartné šaty vo výraznej a vášnivej červenej. Dva modely šiat s jemným a nevýrazným odtieňom nás farebne pripravia na štvoricu úchvatných a nápadných večerných toaliet s naozaj širokými sukňami. Tieto takmer kráľovsky vyzerajúce večerné toalety sú charakteristické nielen nežnými farbami, svetloružovou a svetlomodrou, ale aj elegantnými výšivkami alebo perím. Toto je naozaj umenie Oscara de la Rentu.

Kolekcia Pre-fall 2011 Oscar de la Renta.

Módne doplnky

Kolekcia nie je charakteristická nielen vybranými modelmi, ale aj nádhernými módnymi doplnkami, ktorých v kolekcii Oscara de la Rentu Pre Fall 2011, ako si môžete všimnúť na vyššie uvedených fotografiách, naozaj nie je málo. Módna prehliadka sa hemží nielen prekrásnymi pármi lodičiek, ale aj obuvou členkovou a nadčlenkovou. Okrem obuvi to však sú aj módne doplnky v podobe elegantných rukavičiek, apartných opaskov, slnečných okuliarov, uhladených šatiek (ktoré mali modelky uviazané okolo krku i na hlave) a v neposlednom rade nemohli chýbať ani vycibrené a luxusné listové kabelky do ruky.

Zdroj obrázkov: Style.com, Wwd.com, Vodpod.com
Zdroj: Jonas, S. (2002): Lexikon Móda v premenách času, str.234

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek