Farebné účesy s trikolórou rozhodne nenudia a vašim vlasom pridajú objem!

Ak vás už jednofarebná masa vašich vlasov nudí, skúste niečo nové – melír v podobe trikolóry. Môžete sa pustiť do extravagantnejšej i menej nápadnej verzie tohto účesu. Dôležité je, aby ste tri odtiene farieb, ktoré použijete, vzájomne harmonicky zladili. A celý účes samozrejme musí ladiť aj s vaším oblečením.

Osviežiť účes farbou nemusí vždy stačiť. Výrazná jednoliata farba nepôsobí prirodzene. Pravá farba vlasov totiž býva oveľa rozmanitejšia. Vlasy máme často presvetlené slniečkom a každý pramienok prirodzene sfarbených vlasov má vlastný odtieň. Bežne vám v kaderníctve ponúknu melír pomocou presvetlených pramienkov alebo kombinácie dvoch farieb. Lenže ani to nemusí vždy stačiť, aj keď jednofarebnú „helmu“ to určite opticky rozbije. Novým hitom sú však melíry trojfarebné. Tie dokážu opticky zväčšiť objem vašich vlasov alebo v prípade, že sa rozhodnete ísť do neobvyklých farieb či výrazných kontrastov, vyčarí na vašej hlave trojfarebný melír naozaj extravagantné dielko.

Venujte pozornosť harmónii!

Farbenie vlasov sa môže stať vzrušujúcou zábavou. Správne pripravený základ pre trojfarebný melír vám môže umožniť aj častejšiu obmenu farebnej kombinácie. Vždy však musíte myslieť na to, aby ste si vybrala také tri odtiene, ktoré spolu harmonicky ladia. A to ako v prípade, že sa rozhodnete pre miernu voľbu odtieňov farieb tón v tóne, tak aj v prípade, že pôjdete do extravagantnej kontrastnej kombinácie farieb, či do použitia odtieňov netypických pre vlasy, ako sú modrá, fialová, ružová, jasná žltá alebo zelená.

Z prírodných odtieňov sú samozrejme najprirodzenejšie odtiene gaštanovej, tmavohnedej alebo odtiene blond. Ale ak zostanete len pri nich, váš účes príliš originálny nebude. Pritom ani s červenými odtieňmi ešte neprekročíte prah neprijateľnej extravagancie a váš vzhľad na rozdiel od hnedoblond klasiky dostane šmrnc. Skvelo vyzerajú odtiene malinovej, čerešňovej, čučoriedkovej i mahagónovej.

Na blond či na tmavo?

Či už trojfarebnú kombináciu na blond vlasy alebo na vlasy tmavé, vyzerá výsledný efekt dobre. Platí len, že pri tmavšom odtieni účesu sa jednotlivé farby aplikujú celoplošne a viac ako na svetlých vlasoch. Na blonďavých vlasoch vyzerá účes často najlepšie, ak je blond farba hlavnou farbou a ďalšie dve sú doplnkové, aplikované v menšom, niekedy až stopovom množstve.

Nikdy inak než z rúk profesionála!

Farby na vlasy môžu byť nebezpečné ako zbraň! Pri nesprávnej aplikácii si nielen že môžete poškodiť kvalitu vlasov, ale aj na dlhý čas získať vzhľad, o ktorý ste vôbec nestáli a kvôli ktorému podľa všetkého uroníte aj slzičku. Preto platí zásada – farbenie vlasov zverte vždy do rúk profesionála. Najmä keď sa chystáte do takého zložitého farbenia, ako je trojfarebný color mix vlasov. Sama by ste si taký náročný melír robili len ťažko a neverte ani kamarátkam, nemusí sa topodariť. Kvalitné účesy vyčaria len kvalifikovaní vlasoví dizajnéri!

Zdroj obrázkov: Your-hairstyle.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek