Herečka Carey Mulligan je podľa časopisu Harper´s Bazaar najlepšie oblečenou celebritou roku 2010!

Kto by nepoznal mladú britskú herečku Carey Mulligan? Okrem jej fantastických hereckých výkonov a nominácie na Oscara ju dnes môže poznať svet aj vďaka najlepšiemu módnemu štýlu. Podľa dámskeho magazínu Harper´s Bazaar bola práve Carey Mulligan zvolená za najlepšie oblečenú ženu roku 2010. Jej jedinečný a neopakovateľný štýl tak triumfoval aj nad takými módnymi ikonami, ako sú Victoria Beckham, Yasmine Le Bon, Alexa Chung, Kate Moss alebo Sienna Miller. Nie že by na svete neboli stovky dámskych časopisov a tisíce názorov ich redaktoriek – napriek tomu je však ocenenie, ktoré Carey získala, významné.

Carey Mulligan
Celé meno: Carey Hannah Mulligan

Povolanie: Herečka

Dátum narodenia: 28. 05. 1985

Miesto narodenia: Westminster, Londýn, Velká Británie

Znamenie: Blíženec

Výška: 170 cm

Prirodzená farba vlasov: hnedá

Carey Mulligan je podľa časopisu Harper´s Bazaar najlepšie oblečenou ženou roka 2010!

25-ročná herečka Carey Mulligan je obdivovaná pre svoju eleganciu, ktorú pravidelne ukazuje červenom koberci, kam si rada oblieka modely inšpirované 60. rokmi. Aj ďalšie rôzne kombinácie Carey sú často považované za odvážne a sú založené na originalite a kreativite.

Módny dizajnér Erdem Moralioglu, jeden z porotcov súťaže Harper´s Bazaar, podotkol, že táto mladá herečka, nominovaná na Oscara, vyhrala vďaka štýlu inšpirovanému vzorom francúzskej Nouvelle Vague 60. rokov.

Hviezda filmu Wall Street 2 – Peniaze nikdy nespia však poznamenala, že sa o módu veľmi nezaujíma. „Zúčastnila som sa na tlačovej konferencii a Woody Harrelson odpovedal na otázky, aké pocity má zo svojho charakteru. Keď som sa tam postavila ja, opýtali sa ma – Čo to máte na sebe? A ja som si pomyslela – Bývali časy, keď som bola herečka, nie niekto, kto nosí šaty. Naozaj sa o módu veľmi nezaujímam, len mám naozaj skvelého štylistu, ktorý ma oblieka. Vo svojom súkromnom živote je moja móda naozaj jednoduchá.“
(1)

Herečka Carey Mulligan vyhrala ocenenie Harpers Bazaar Najlepšie obliekaná žena 2010 a predbehla tak Victoriu Beckham aj Kate Moss
Herečka Carey Mulligan vyhrala ocenenie Harper´s Bazaar Najlepšie obliekaná žena 2010 a predbehla tak Victoriu Beckham aj Kate Moss.

Carey Mulligan dokáže oslniť každého svojím klasicky tradičným lookom, koktejlovými modelmi šiat exkluzívneho dámskeho šarmu a osobným štýlom, ktorý je vždy skvelo podčiarknutý perfektnými a šibalskými strihmi súčasne. Carey Mulligan tak tento rok predbehla Victoriu Beckham, ktorá sa umiestnila na druhom mieste, Gwyneth Paltrow z jedenásteho alebo Kate Moss z trinásteho miesta súťaže lifestylového magazínu Harper´s Bazaar o Najlepšie oblečenú ženu 2010.

Carey Mulligan – sofistikovanosť, prudkosť i ženskosť

Štýl Carey Mulligan sa dá opísať ako skutočný mix sofistikovanosti, prudkosti a ženskosti. Práve táto kombinácia robí mladú herečku na udalostiach červeného koberca takou výnimočnou. Carey sa navyše nebojí experimentovať. To dokázala napríklad zmyselnou kombináciou tmavo zafarbeného outfitu s čiapočkou s leopardím vzorom. Carey bolo veľakrát vidieť v blejzri chlapčenského štýlu. Nielen že v ňom vyzerá absolútne moderne, ale aj roztomilo a pôvabne. Aj keď má jej oblečenie často konzervatívne strihy, nikdy ho nezabudne osviežiť niečím výstredným.

Na červenom koberci v čiernej farbe

Na červenom koberci môžeme Carey celkom často vidieť v čiernej farbe. Jej odvážny účes si priam vyžaduje ultra ženské modely šiat a to je to, čo si Carey dosť často oblieka. Ale na rozdiel od klasickej kombinácie elegantných šiat a obuvi na vysokých podpätkoch sa po koberci prechádza v plných, zavalitejších topánkach.

Menej je niekedy viac

Outfity Carey sú často jednoduché, skladajúce sa z viacerých modelov oblečenia, ale len z minimálneho množstva šperkov. Keď už teda príde na výber zo šperkov, Carey často nosí len jeden základný doplnok: náušnice, náhrdelník alebo náramok. Jej hlavným módnym doplnkom sú totiž jej vlasy. Často strieda ich farbu a pohráva sa aj s krátkosťou strihu.

Aké značky Carey miluje?

Keď príde na tému módnych značiek, do ktorých sa Carey oblieka, mohli sme ju vidieť aj v tých najexkluzívnejších modeloch. V jej šatníku nechýbajú róby Prada – v jednej z nich sa objavila aj na Oscaroch, kde bola nominovaná na najlepšiu herečku z filmu An Education. Ďalej Carey nosí modely mladého dizajnéra Prabala Gurunga, modely luxusného domu Lanvin, Vionnet alebo Chanel, Miu Miu, Fendi alebo Christopher Kane.

Carey Mulligan – život herečky

Carey Mulligan odštartovala svoju kariéru vo filme Pýcha a predsudok v roku 2005 a ešte v tom istom roku si zahrala postavu siroty Adu Clare v seriálovej adaptácii Charlesa Dickensa –& #160;Bleak House.  V roku 2006 sa dostala do televíznej detektívky z tvorby Agathy Christie – Slečna Marplová: Sittafordská záhada. O rok neskôr sa znovu vrátila k tvorbe Jane Austenovej a zahrala si v televíznej adaptácii Northangerské opátstvo. Carey Mulligan je dnes známa nielen v Európe, ale aj v Spojených štátoch. Tam sa preslávila malou úlohou vo Verejných nepriateľoch, ale najmä v dráme The Greatest, kde si zahrali takí velikáni, ako sú Pierce Brosnan či Susan Sarandon. Ďalej sa objavila v úspešnej dráme zo 60. rokov An Education (nominácia na Oskara za najlepšiu herečku) alebo vo filme Wall Street 2: Peniaze nikdy nespia, Shame a Drive.

Zdroj obrázkov a textu: Walkerhouseblog.com, Idealwedingdresses.com, Fabsugar.com, Thefrisky.com, Fashionstyleadvice.com, Harpersbazaar.com, Google.com

Citace:

(1)
http://www.fashion-style.becomegorgeous.com/celebrity_style/carey_mulligan_crowned_best_dressed_woman_of_2010-3147.html

Tagy: Carey Mulligan, Harpers Bazaar, najlepšie oblečená celebrita roku 2010, fashion Carey
Mulligan, celebrity, celebrita, herečka Carey Mulligaová, Oscar, nominácia na Oscara, móda Carey
Mulligan, Prada, Prabal Gurung, Lanvin, Vionnet, Chanel, Miu Miu, Fendi, Christopher Kane.

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek