Jean Paul Gaultier tvorí parfumy, ktoré sú viac než len torzom nášho tela!

Jean Paul Gaultier je veľkým pojmom nielen na poli módnom, ale aj na poli vôní. Prvý parfum uviedla spoločnosť Jeana Paula Gaultiera v roku 1993. Dnes ponúka táto značka cez päťdesiat parfumov, pričom každý je niečím osobitý a výnimočný. Jean Paul Gaultier – to sú jedny z najlepších vôní pre mužov aj ženy. V dnešnom článku si predstavíme tie najlepšie z najlepších a pozrieme sa aj na novinky v roku 2011, a to ako na parfumy pre ženy, tak na parfumy pre mužov.

Classique Summer 2011

Teplú letnú sezónu 2011 prezentuje dámska vôňa Classique Summer 2011. Spolu s pánskou vôňou Le Male Summer 2011, ktorú si predstavíme už za malý okamih, odráža letnú sviežosť a mladícku rebéliu. Classique Summer 2011 pre ženy je kvetinová vôňa určená pre nádherne opálenú pleť. Vôňa najprv otvára citrónovník a ružu. Srdce leží v Sambac jazmíne a ylang-ylang je základom vône spolu s pižmom a vanilkou.

Le Male Summer 2011

Dámsky parfum Classique Summer a pánsky Le Male Summer
Dámsky parfum Classique Summer 2011 a pánska vôňa Le Male Summer 2011.

Pánska vôňa Le Male Summer 2011 je intenzívnou, osviežujúcou a energeticky aromatickou vôňou, z ktorej sa šíri odvaha, mužnosť a sila. Kompozícia vône objavuje tóny levandule, mäty a korenia kardamómu. Srdce vône je zahalené do citrónovníka, zatiaľ čo vanilka, santalové drevo a pižmo vytvárajú základ celej vône Le Male Summer 2011.

Viete, kde sa vzal charakteristický tvar fľašiek parfumov Jean Paul Gaultiera?

Fľašky parfumov v tvare tela od Gaultiera
Gaultiera fascinuje torzo ženského tela.

Už ste si mohli všimnúť, že flakóny vôní Jean Paul Gaultiera majú niečo spoločného. Je to dizajn fľaštičky, ktorý predstavuje torzo ľudského tela. Tento dizajn je charakteristickým znakom všetkých Jean Paul Gaultier vôní. História charakteristického dizajnu flakóna Jeana Paula Gaultiera siaha až do roku 1993, kedy dizajnér predstavil svoju prvú vôňu, ktorú navrhol on sám. Myšlienku ženskej postavy v sexy čipkovanom korzete si sebou niesol už od detstva a neskôr túto myšlienku priviedol na svet, keď takýto korzet navrhol pre Madonnu. Ženská postava v spodnom prádle tvorila v tú dobu niečo veľkolepého a absolútne radikálneho. Jean Paul Gaultier chcel, aby aj jeho prvá vôňa niesla punc veľkoleposti, sofistikovanosti a zmyselnosti. A práve fľaška v tvare ľudského tela, zvlášť toho ženského, je pre Gaultiera symbolom všetkého – sily, krásy aj zmyselnosti.

Najlepšie vône v histórii Jean Paul Gaultiera

Vône od Jean Paul Gaultier dámska vôňa Classique a Ma Dame
Top vône a parfumy Jean Paul Gaultier: dámska vôňa Classique, dámska vôňa Ma Dame

Medzi najlepšie Jean Paul Gaultier vône patrí jednoznačne dámske parfumy Classique a Ma Dame. Medzi pánskymi vôňami vedie vône Le Male. Obe pohlavia reprezentuje úžasná vône Gaultier2.

Pánska vôňa Le Male a vôňa pre dámy aj pánov Gaultier2

Pánska vôňa Le Male, vôňa pre dámy aj pánov Gaultier2.

Classique

Dámska a vôbec prvá vôňa spoločnosti Jean Paul Gaultier, vôňa Classique, patrí medzi Jean Paul Gaultier najlepšie vône už po mnoho rokov. Preto sa zákazníčky vždy znovu a znovu dočkajú nových verzií, do ktorých spadajú trebárs aj špeciálne letné. V roku 1993, kedy táto vôňa vznikla, sa ešte volala JPGaultier Eau de Parfum, až neskôr sa jej začalo hovoriť Classique, aby sa tak ľahko odlíšila od ostatných Jean Paul Gaultier vôní. Vôňa je spojením tónov ruže, anízu, citrónovníka, zázvoru, vanilky a jantáru. Od roku 1993 sa vôňa dočkala niekoľkých podôb.
Reklama na parfum od Gaultiera

Ma Dame

V roku 2008 bola uvedená ďalšia nádherná a všetkými obdivovaná dámska vôňa, ktorá dostala názov Ma Dame (My Lady – Moje lady). Vôňa je prelomením veľkej deväťročnej pauzy od posledného vydania dámskej vône Fragile. Ma Dame má svojim kvetinovým zložením osloviť hlavne mladé dámy. Ukrýva v sebe tóny ruže, klinčeka, pižma a cédru.
Reklama na parfum Ma Dame od Gaultiera

Le Male

Najkrajšou pánskou vôňou je Le Male. Jedná sa o intenzívnu, zmyslovú, príjemnú a mužskú vôňu, ktorá je založená na kontrastoch. Je tradičné ale výrazná, čerstvá, ale jemná, silná, ale zmyselná. Hlava vône je zložením mäty, levandule a bergamotu. Srdce leží v škorici, rasci a citrónovníku a základom je vanilka, fazuľa tonka, santalové a cédrové drevo. Vôňa bola vytvorená v roku 1995.
Reklama na parfum Le Male od Gaultiera

Gaultier2

Gaultier2 je unisex vôňa, ktorá je určená pre ženy aj pre mužov. Vôňa bola uvedená v roku 2005 a autorom je Francis Kurkdijan. Táto sexy a zmyselná vôňa v sebe ukrýva tóny jantáru, pižma a vanilky.
Reklama na parfum Gaultier2

Zdroj obrázkov: Fragrantica.com, Jeanpaulgaultier.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek