Kabelky Louis Vuitton Noé majú teraz novú podobu: prichádza novinka Louis Vuitton Noé BB!

Všetci kabelku Louis Vuitton Noé poznajú. Čisto chronologicky je kabelka Louis Vuitton Noé druhým najstarším z kultových modelov kabeliek Louis Vuitton na bežné nosenie. Jej zrod v roku 1932 odštartoval výnimočnú dekádu, ktorá po sebe zanechala kabelky Louis Vuitton Speedy, kabelky Louis Vuitton Alma a kabelky Louis Vuitton Keepall. Teraz sa kabelky Louis Vuitton Noé objavujú aj v novom prevedení Louis Vuitton Noé BB.

Duchom je kabelka Louis Vuitton Noé mladá a moderná, obklopená tým bezstarostným duchom, ktorý mali nové emancipované ženy v kratších sukniach a vlasoch, ktoré kabelku Louis Vuitton Noé nosili ležérne cez rameno a užívali si nadobudnutej slobody.

A príbeh kabelky Louis Vuitton Noé? To je už legenda. Výrobca šampanského, ktorý hľadal elegantný a bezpečný spôsob, ako prepravovať svoje vzácna vína, sa obrátil na Gastona-Louisa Vuittona, ktorý mu na zákazku navrhol nadčasový a jednoduchý tvar kabelky pripomínajúci kýblik, ktorý pojal nastojato štyri fľaše a jednu obrátene, ktoré tam pridržiaval remienok z mäkkej kože. Nazval svoje dielo Noé – údajne podľa biblického hrdinu, ktorý, keď po veľkej povodni opustil svoju archu, vysadil na svahoch Araratu vinicu.

Nová Louis Vuitton kabelka Noé NoéBB

Nová Louis Vuitton kabelka Noé: Noé BB

Historická podoba kabelky Louis Vuitton Noé

Historická podoba kabelky Louis Vuitton Noé

Pôvodná kabelka Louis Vuitton Noé bola z prírodnej kože, ktorá mala svetlo zlatú farbu – ako šampanské, pre ktorého prepravu bola určená – a bola ľahká ako jeho bublinky. Od tej doby sa kabelky Louis Vuitton Noé predstavili v niekoľkých podobách, z ktorých najslávnejšie je z kultového plátna Louis Vuitton Monogram, ktoré od šesťdesiatych rokov minulého storočia je dostatočne mäkké a prispôsobivé, aby vynikla priestrannosť tejto kabelky. Dnes sa kabelka Louis Vuitton Noe a jej sesternica Louis Vuitton Petit Noé ponúka v mnohých variantoch – napríklad z plátna Damier Azur či farebné kože Epi. Kabelky Louis Vuitton Noé sú stále iné, ale napodiv je to stále tie známe Noé.

Prichádza novinka: kabelka Louis Vuitton Noé BB

Všetci poznajú kabelku Noé. Ale teraz prichádza nová Louis Vuitton kabelka Noé: Noé BB. Roztomilá, moderná replika pôvodnej kabelky Louis Vuitton Noé v zmenšenej mierke a s niečím navrch: extra dlhým popruhom cez rameno, vďaka ktorému môže byť ležérne nosená diagonálne cez prsia. Kabelka Louis Vuitton Noé BB sa ponúka z plátna Monogram či Damier Azur a v niekoľkých výrazných farbách kože Epi a len čaká, až si ju obľúbi nová generácia. Bude to kabelka, ktorú – rovnako ako jej väčšia menovkyňa – odovzdávajú matky svojim dcéram? Kabelka Louis Vuitton, ktorej typický sťahovacie remienky symbolizujú večné puto elegancie?

Cena novej kabelky Louis Vuitton Noé:

  • v prevedení Canvas: 740 €
  • v prevedení Epi koža: 910 €

Zdroj obrázkov: Louis Vuitton, poskytla Martina Lewis

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek