Karamelky Stephane Rollanda vám budú chutiť: luxus možno postaviť aj na hnedých akcentoch!

Módny návrhár Stephane Rolland opäť očaril svojou schopnosťou dať jednoduchej línii 3D rozmer. Jeho Haute Couture Fall 2012 módna kolekcia je toho dôkazom. Je to ako keď z rovného hárku papiera poskladáte holubicu. Presne to dokáže Rolland robiť so svojimi modelmi oblečenia a večerných rób. A dokáže aj viac: pre väčšinu z nás nudnú hnedú premeniť v karamelom chutnajúci luxus.

V jesennej Haute Couture kolekcii Stephane Rolland stavil opäť na umiernené farby. Predovšetkým na karamelovo hnedú, krémovo bielou a burgundskú červenú, ktoré strieda alebo kombinuje s čiernou. Jeho večerné šaty sú hypermoderné, pritom neskĺza k futuristickému klišé. Sú noblesné, neprepadajú ale lákaniu historického štýlu. Sú to nápady porovnateľné so skladačkou, kde Rolland netradične spája rôzne časti odevu a všetko ešte podtrhuje kombináciou rôznych farieb týchto častí odevov. Z kombinácie karamelovej a krémovo bielej, ale aj čiernej s karamelovou, vznikajú nápadité a mäkké nežné večerné róby. Stephane Roland ale novátorsky podáva tiež čisto čierne modely alebo večerné šaty v čierno-bielej kombinácii.
Návrhár Stephane Rolland patrí na špičku Haute Couture mdy

Návrhár Stephane Rolland patrí na špičku Haute Couture módy.


Stephane Rolland má talent podať luxus niekoľkými spôsobmi. Dokáže ponúknuť éterickú romantiku i luxus obliekajúcu „emancipáciu“. V jeho kolekcii nájdete rozviate plesové šaty, aj decentné kostýmy, z ktorých večerné dámske šaty robia zaujímavé prvky: dlhé perie na rukávoch alebo tuxedo závoj splývavo padajúci z ramien.

Zdroj obrázkov: kolekcia Haute Couture Fall 2012 Stephane Rolland, Style.com, Google.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek