Karl Lagerfeld má novú „mačaciu kolekciu“ – kabelky a módne doplnky sú inšpirované jeho mačkou Choupette

Extravagantný mág módneho priemyslu Karl Lagerfeld sa rozhodol zaradiť sa medzi „dámy“ milujúce mačky – medzi tie, ktoré svojej vášni prepadli natoľko, že sa vrhajú na každé tričko s mačacím obrázkom, na každú čiapočku, ktorej „narástli“ mačacie uši či na každý hrnček, ktorý má namiesto uška mačací chvost. Alebo mu možno krivdíme, a naopak, sa spolu so svojou dnes už v módnom svete slávnu mačkou Choupette, rozhodol túto mániu poriadne obchodne využiť. Lagerfeldova mačka Choupette slávneho návrhára inšpirovala k vytvoreniu mačacej kolekcie módnych doplnkov, ktorú Karl „vrhne na trh“ ako inak než pred Vianocami: 13. novembra 2013.

Karl Lagerfeld rozbieha veľkú mačacie mániu jeho mačka Choupette sa stala hviezdou jeho série mdnych doplnkov a kabeliek
Mačka Choupette sa stala hviezdou jeho série módnych doplnkov a kabeliek.

Tešme sa na nové kabelky, tašky a ďalšie módne doplnky inšpirované novou Lagerfeldovov „prítulkyňou“, mačkou Choupette. Biela kráska – siamska dlhosrstá mačka Choupette, nie je len tak nejakou mačkou. Okrem toho, že spí v postieľkach od Chanel, čo zas tak neprekvapí, keď je Lagerfeld kreatívnym riaditeľom tejto značky, je Choupette tiež mačka sociálna – má totiž dokonca vlastný Twitter účet. Nie je ale jedinou vo zvieracej ríši, pretože ten má napríklad aj buldog Coco manželov Backhamových. Avšak Karl sa chváli tým, že jeho Choupette je sama technicky zdatná a vie si dokonca hrať s tabletom. Choupette má dve pestúnky, ktoré sa o ňu nielen starajú, ale tiež píšu jej vlastný denník, ktorý by Karl raz rád vydal. Predtým ale zo svojej Choupette urobí hviezdu, akou boli Grace Kelly alebo Jane Birkin. Podobne ako ony, má už Choupette svoju vlastnú kabelku, ktorú Karl Lagerfeld zahrnul do kolekcie Haute couture Chanell Fall 2012.
Takto Karl Lagerfeld pzoval pre Netaporter so svojou mačkou Choupette v časoch ke jej sláva ako najznámejšie mačacie modelky začínala stúpať

Karl Lagerfeld pózoval pre Net-a-porter so svojou mačkou Choupette

Kým prvá Lagerfeldova kabelka inšpirovaná jeho mačkou Choupette – tzv. Choupettka, dostala po obľúbenej mačke skôr len meno, séria kabeliek a módnych doplnkov, ktorú teraz Karl Lagerfeld uvádza, inšpiráciu mačkou ako takou nezaprie. Čierna séria doplnkov je charakteristická tvarom s „mačacími“ ušami a oživená bielo namaľovaným ňufákom a fúzami. Farebne sa z kolekcie vymyká iba pletená čiapka, ktorá je inverzná – biela s čiernym motívom mačacieho ňucháča a fúzov.

Prvýkrát sa stala Choupette inšpiráciou pre Lagerfelda už pri tvorbe jeho kolekcie Chanel Haute couture Fall 2012
Prvýkrát sa stala Choupette inšpiráciou pre Lagerfelda už pri jesennej kolekcii 2012.

 

Karl Lagerfeld svojej mačke Choupette „venoval“ hneď niekoľko módnych doplnkov. Veľkú nákupnú kabelu, kabelku, obal na iPad, obal na iPhone, kľúčenku, lagerfeldovské bezprstové rukavice, šál a čiapku. Tiež ste „zberateľkou“ všetkého mačacieho a zároveň fanynkou Karla Lagerfelda? Určite vás teda bude zaujímať, čo budú tieto mačacie propriety stáť vašu peňaženku. Cena jednotlivých kúskov Choupette línie sa pohybuje od cca 45 € za pletenú čiapku do cca 340 € za koženú tašku. Ja myslím, že jeden kúsok ako poriadne fanúšičky Karla a mačiek finančne zvládnete!

Dennému harmonogramu Lagerfeldovej mačky Choupette venoval dokonca špeciálne vydania aj prestížny týždenník Grazia UK
Dennému harmonogramu Choupette bolo vydané špeciálne vydanie týždenníka Grazia UK.

Zdroj obrázkov: Karl.com, Style.com, blog Karlismyunkle, Net-a-porter.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek