Kylie Minogue v Bratislave predviedla koncert módy piatich top návrhárov!

Bratislavský koncert Kylie Minogue v rámci turné turné Kiss Me Once žne skôr kritiku, ale chválu si pritom zaslúži – minimálne za módne outfity!

Kylie Minogue sa svojím turné Kiss Me Once priviedla do Bratislavy hneď päť skvelých módnych návrhárov a značiek. Pri výbere svojich kostýmu na turné nestavil len na jednu značku, ale hneď na päť. Kostýmy pre koncertné turné pre ňu robili Jean-Paul Gaultier, Dolce&Gabbana, Marchesa, Julien MacDonald a William Wilde. Ono návrhárov sa za značkami vlastne schováva viac, keďže Dolce & Gabbana ako viete tvorí talianske návrhárske duo Domenico Dolce a Stefano Gabbana a za prestížnou značkou Marchesa zase stojí návrhárky Georgina Chapman a Keren Craig. Kritici síce poukazujú na to, že práve časté prevleky Kylie Minogue uberali koncertu na dynamike, ale my, čo máme radi módu a tiež jej rozumieme, vieme naopak tak prestížnych bardov na pódiu oceniť.

Kylie Minogue, Kiss Me Once a päť vyvolených návrhárov!

V médiách po celom svete sa objavovali správy: Jean-Paul Gaultier navrhne kostýmy pre európske turné Kylie Minogue, Marchesa oblečie Kylie Minogue na pódiu jej turné Kiss Me Once a do toho sa ešte Stefano Gabbana na sociálnych sieťach chválil kostýmy pre Kylie Minogue… V tom sa človek rýchlo stratil. Faktom ale je, že Kylie Minogue zvolila pre svoje vystúpenie nie jednu značku, ale hneď mix piatich z nich.Pre svoje turné si Kylie Minogue vybrala outfity od návrhárov, s ktorými v posledných desiatich rokoch úzko spolupracuje. Trebárs aj na svojom predchádzajúcom turné Aphrodite Tour v roku 2011. A keď teda teraz čítate po internete narážky na pódiovú nahotu Kylie Minogue v štýle: Kylie Minogue začala turné s minimom oblečenia … neverte tomu! Je to naopak, s maximom oblečenia!

A zatiaľ čo notoricky známych návrhárov a značky, akými sú Marchesa, Dolce&Gabbana a Jean-Paul Gaultier určite poznajú všetci, zvyšné dva je predsa len možno nutné trochu predstaviť. William Wilde je britský návrhár s trocha retro vkusom. Jeho kostýmy a móda je ako vystrihnutá zo šatníka tradičnej burlesky a Kylie Minogue jeho módu samozrejme neobliekla prvýkrát. Anglického návrhára Julien MacDonald stretávame na London Fashion Weeku a ak ste jeho luxusné večerné róby nezaznamenali, je to veľká chyba. Rozhodne sa na ne v našich galériach pozrite.

Ktoré oblečenie Kylie Minogue na koncerte Kiss Me Once zaujme najviac?

Ktoré kostýmy Kylie Minogue sú najkrajšie? Ťažko povedať, či to sú couture šaty Marchesa, zrkadlové efekty na oblečení anglického návrhára Julien MacDonald, retro kúsky od William Wilde, o nádherných kúskoch od Dolce&Gabbana či J.P. Gaultier nehovoriac. Všetko má na sebe Kylie Minogue starostlivo namixované tak, ako to vedela napríklad slávna Ilsa Schiaparelli a do toho všetkého prenikajú na scéne prvky surrealizmu ako z diel Salvadora Dalího.

Povedať sa ale rozhodne dá to, že snáď najviac si Kylie Minogue padla do oka s Jean-Paul Gaultierom. Jean Paul Gaultier pre Kylie Minogue navrhoval kostýmy pre koncertnú turné už druhýkrát. Tentoraz vznikli dva fuchsiovo-ružové kúsky, kde jeden tvorí so sochárskou presnosťou tvarovaný korzet s krátkou sukňou, a druhý živôtik v tvare srdca už s púhymi nohavičkami. Gaultier a Kylie Minogue to je veľká láska a veľký vzájomný obdiv. Dokonca ako odraz ich spoločnej módnej spolupráce vzniklo aj spoločné abstraktné video.

VIDEO: Jean Paul Gaultier & Kylie Minogue

Zdroj obrázkov: Jean Paul Gaultier, Dolce&Gabbana, Marchesa, Julien MacDonald, William Wilde, Thumbrl, Swide.com, Queermeup.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek