Louis Vuitton prichádza s novinkou – kabelka Speedy Bandoulière 25 Monogram Empreinte je malá, ale prekvapivo priestranná!

Od Monogramu k Monogram Empreinte, od plátna po kožu… Cesta, ktorú urazila slávna kabelka Louis Vuitton Speedy, nie je zase tak dlhá, ale o to zaujímavejšia. Speedy 25 Bandoulière, najmenšia verzia modelu Speedy, ku ktorému nedávno pribudol popruh cez rameno, sa teraz ponúka aj v koži Monogram Empreinte. Jedná sa o prvý z ikonických modelov, ktorý bol spracovaný z tejto jemnej teľaciny s razeným vzorom Monogram – symbolom odkazu a remeselného umu značky Louis Vuitton.

Kabelka Speedy od Louis Vuitton, originálny a nevyhnutný spoločník do mesta, sa teraz predstavuje v prevedení z kože Monogram Empreinte v kolekcii, ktorá je zároveň klasická i moderná, mladá, ale svojou eleganciou vhodná pre každý vek. Kultový tvar zostáva, ale Speedy 25 Bandoulière Louis Vuitton sa pýši novými detailmi, ktoré sú typické pre modelovú radu Monogram Empreinte – najmä výrazné kožené prívesky na jazdcoch zipsov a veľké medené nity. Speedy 25 Bandoulière je vzhľadom malá, ale prekvapivo priestranná a navyše veľmi univerzálna – vďaka praktickému popruhu s nastaviteľnou dĺžkou ju možno nosiť ležérne cez telo, elegantne cez rameno, alebo za ucha Toron v ruke alebo na predlaktí.

Farebná paleta v rade Monogram Empreinte Louis Vuitton – Infini (hlboká tmavá modrá), Orient (tmavo oranžová), Aube (tmavo fialová), Aurore (sýto malinová), sa s príchodom Speedy 25 Bandoulière rozširuje o piaty odtieň: Terre (tmavá čokoládová hnedá), ktorá je ďalším diskrétnym, ale rozpoznateľným odkazom na značku Louis Vuitton.

A volá sa …

Aj keď sa to dnes zdá zvláštne, táto jedna z najslávnejších kabeliek Louis Vuitton sa nevolala vždy Speedy. Jej vznik sa datuje do tridsiatych rokov. Pôvodne bolo tejto sestričke legendárnej kabelky Keepall prisúdené meno, Express – ako pocta nových a rýchlejších spôsobov prepravy, ktoré v tejto ére s vehemenciou nastupovali.

Potom sa nejakú dobu tento model predával dokonca pod názvom „Vernet“, čo je ulica blízko sídla rodiny Louis Vuitton v Paríži. Ale nič sa k tejto kabelke nehodilo tak, ako „Speedy“ a pod týmto menom ju teraz poznajú ľudia vo všetkých častiach sveta.

Ikona pre ikonu

Najmä Speedy 25 Louis Vuitton má veľmi zaujímavú históriu. V roku 1965 požiadala Audrey Hepburn, verná zákazníčka značky Louis Vuitton, Henri-Louisse Vuittona, aby pre ňu vyrobil na zákazku menšiu verziu Speedy. A tak sa Speedy 25 stala spoločníkom slávnych hviezd aj elegantných žien.

Cena Louis Vuitton kabelky je 1 650 €.

Zdroj obrázkov: Louis Vuitton, poskytla Martina Lewis

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek