Luxusný obal na tablet alebo telefón nemusí byť vôbec drahá záležitosť – skúste „neznačkový luxus“ z Číny!

Nakoľko ceny štýlovej elektroniky – tabletov, veľkých dotykových telefónov či neodolateľných notebokov-vďaka veľkej konkurencii stále klesajú, tak si najskôr už aj mnohí z nás nejaký podobný gadget zaobstarali domov. Či už na hranie alebo ako pracovný nástroj nás potom sprevádza do školy, do práce alebo na schôdzky. A aj keď ceny týchto zariadení zlacňujú, určite premýšľate ako si svojho nového miláčika ochrániť pred nárazmi, škrabancami od mačiek, alebo len pred neumytými rukami vašich detí. Mať ho hneď na šrot nechce nikto!

Ak sa dáte do hľadania na internete, nájdete pravdepodobne na váš prístroj nespočetne obalov alebo krytov. Potom len záleží na vás, koľko do ochrany nového technického miláčika investujete. Existuje nespočetné množstvo plastových krytov, ktoré váš tablet alebo mobil ochráni pred poškriabaním zadnej časti prístroja. Tie kúpite v rádoch desiatok korún a do dvoch stoviek korún sa „vleziete“ takmer zakaždým. Samozrejme ak nefandíte tým „opečiatkovaným“ značkou, ako napríklad Apple, za ktoré zaplatíte aj cez 50 €.

Značkový ochranný kryt pre iPad Air Smart Case od Apple
Značkový ochranný kryt pre iPad Air Smart Case od Apple. Cena je vskutku „ľudová“, pretože štartujeme na 69 €.
Brašna MICHAEL Michael Kors pre iPad mini
Ale môže byť „horšie“. Brašna MICHAEL Michael Kors pre iPad mini za 119 €

Chrániť však iba zadnú časť prístroja rozhodne nestačí! Väčšina krytov nechráni prednú – najdôležitejšiu – časť, ktorou je displej zariadenia. Aj preto vám odporúčam vybrať si trochu drahší obal, ktorý objíme celú plochu zariadenia a nemusíte mať o neho strach ani na cestách, kde nám tieto prístroje veľmi rady padajú z rúk A podľa „zákona maslového chleba“, kedy
natretý krajec padne vždy maslovou stranou na podlahu, padnú aj naše zariadenia vždy zásadne na nechránený displej. Stále sa ale nemusí jednať o drahý obal.

Originálny obal pre Galaxy Tab značky Samsung
Originálny obal pre Galaxy Tab juhokórejskej značky Samsung

Luxusný obal pre tablet za 7 euro? Toto nie je vtip!

Jeden z luxusných obalov mi pred pár dňami prešiel rukami. Jednalo sa o obal navrhnutý pre osempalcový tablet Galaxy Tab 3 vytvorený juhokórejským gigantom v oblasti elektroniky – firmou Samsung. Podľa výrobcu obalu, spoločnosti Qinda, je tento obal vyrobený z polyuretánu. Každopádne, ak práve nepotrebujete, aby kvôli tomu, že vy chcete obaliť tabliet, umrel krokodíl alebo krava, je táto plastová náhradka pre vás optimálna voľba. A aj keď je obal vyrobený z plastu, má stále luxusný a prepracovaný vzhľad, ďalej je veľmi kompaktný a štýlový.

Obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3
Luxusný obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3 je vyrábaný vo veľkom množstve farebných prevedení. Tu si už svoju obľúbenú farbu obalu nebudete mať problém vybrať.

Výrobca ho vyrába hneď v siedmich obvyklých farbách, ako sú čierna, biela, modrá, zelená, červená, ale aj nezvyčajná oranžová a fialová. Každé farebné prevedenie je však zvnútra rovnaké. Vnútorná strana je totiž vždy čierna, len sa farebne mení strana vonkajšia. Elegantnosť dotvárajú tri červené pruhy prešité červenou niťou, ktoré sú umiestnené na ľavej vnútornej strane obalu. Napravo je prilepený plastový držiak na tablet s otvorom pre fotoaparát tabletu. Magnetické pútko potom drží obal zavretý. Celý obal je po jeho okraji prešívaný niťou, čo ukazuje na precíznosť, s ktorou bol v Číne nesporne vyrobený.

Obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3
Luxusný obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3. Jeho cena je okolo 7 €.
Obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3
Luxusný obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3
Luxusný obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3 Jeho cena je okolo 7
Luxusný obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3. Jeho cena je okolo 7 €.

Ak neviete, ktorú farbu si vybrať, určite vás nesklame čierny variant. Tá sa hodí ako do spoločnosti, kde vám bude tento obal slúžiť ako nádherný módny doplnok napríklad k obleku, alebo tiež len do domácnosti s deťmi, pretože na čiernej nepôjdu vidieť škvrny, ktoré vaše deti vytvoria, keď si po obede zase neumyjú ruky. Ale ak vaše elektronické zlatíčko nepožičiavate
deťom, bude pre vás nepochybne „výhrou v elegancii“ farba biela. Cena tohto obalu sa teraz pohybuje okolo 7 eur. Z čínskych eshopov vám ho dokonca dovezú zdarma, musíte si ale na neho počkať asi tri týždne.

Luxusný obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3 v netradičnom farebnom prevedení
Luxusný obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3 v netradičnom farebnom prevedení
Obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3 vo farebnom prevedení
Luxusný obal značky Qinda pre Samsung Galaxy Tab 3 v netradičnom farebnom prevedení

Ak ešte stále váhate, či luxusný znamená drahý, alebo či si máte objednať obal pekný ale lacný a veriť čínskym obchodníkom, neváhajte. Kvalita je dostačujúca a za cenu jedného značkového obalu si môžete kúpiť napríklad hneď päť farebných variánt.

Zdroj obrázkov: Apple.com, Google.com – e-shopy

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek