Módne doplnky inšpirované 70. rokmi útočia – je tu Valentino 1973!

Móda 70. rokov úplne smelo útočí na naše šatníky. Návrhári sa inšpirujú retro štýlom a módne doplnky Valentino 1973 dokazujú, že úspešne!

21. storočie zatiaľ módne veľa pokrivkáva za storočím dvadsiatym. Návrhári síce chrlia úžasné kúsky, ale kde sú trendy, ktorým by prepadali celé generácie? Rok 2015 bude opäť o návrate toho, čo tu už bolo – móda aj módne doplnky inšpirované 70. rokmi sa opäť vracajú na scénu. Zase na druhú stranu, prečo nie. So šarmom, aký majú napríklad
módne doplnky Valentino 1973 si toto skvostné módne obdobie radi pripomenú tí, čo ho zažili a radi si ho užijú aj tí, pre ktorých je to skutočné retro. Potom je tu silná skupina narodených práve v 70. rokoch. Pre nás bola móda 70. rokov niečím, čo sme videli len na fotografiách našich rodičov, často s nami ako s deťmi. Dlho nám 70. roky a ich móda pripadala ako de mode, dnes po nich s nostalgiou radi siahneme. A móda 70. rokov v kolekcii Valentino 1973 je úplne úžasná!
Kolekcia Valentino 1973

Kolekcia Valentino 1973 – módne doplnky inšpirované 70. rokmi útočia.

Valentino 1973 ako antistresová terapia pomocou farieb

Jules Standish, autorka knihy
How Not To Wear Black pritom tvrdí, že práve zmena nákupných zvyklostí čo sa týka farieb, môže výrazne zlepšiť našu celkovú pohodu aj naše sebavedomie. Určite by súhlasila, že práve kolekcia módnych doplnkov Valentino 1973 bude mať pre nositeľku niečoho tak farebného silný antistresový vplyv. „Výskum ukazuje, že farby môžu mať psychologický efekt,“ hovorí Jules Standish. „Keď sa pozrieme na určité farby, spúšťajú sa v našom mozgu neurologické reakcie a tie spôsobujú, že hypotalamus uvoľňuje hormóny. Pri pohľade na teplé a svetlé farby, ako je červená alebo ružová, sa uvoľňuje dopamín – známy ako hormón dobrej nálady. Čo môže zlepšiť našu náladu, zvyšujú sústredenie a dokonca môžu aj zvýšiť náš sexuálny apetít,“ tvrdí vo svojej knihe profesionálna konzultantka cez farby Jules Standish.

Značka Valentino osviežila svoje jarné módne doplnky dúhovými farbami. Dúhové pruhy zdobia topánky aj sandále, tašky aj kabelky, dúhové farby sú dokonca aj na úchvatných podpätkoch z plexiskla. Farby dúhy aj sprievodné usporiadanie vzorov v štýle 70. rokov sa objavuje aj na časti jarnej kolekcie Resort 2015 Valentino.

Módne doplnky Valentino 1973 pod taktovkou Terry Richardson


Skvostnú kolekciu s kabelkami, topánkami, ale aj so šperkami vo farbách dúhy, sprevádza tiež úchvatná kampaň. Stojí za ňou módny fotograf Terry Richardson. Pre neho, ktorý sa narodil v roku 1965, je móda 70. rokov rozhodne prvou módou, s ktorou sa stretol. A tak si to teraz v kampani pre Valentino Garavani patrične užíva. Dúhové doplnky sa prezentujú na potetovanej ruke a sprievodné video ku kampani nechalo retro kúsky vo farbách dúhy ožiť v rytme disco.

Zdroj obrázkov: Valentino Resort 2015

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek