Módny fenomén Asher Levine je návrhár, ktorý dostal Lady Gaga do zvieracej kazajky!

Sú to vždy fascinujúce okamihy, kedy do pomerne stojatých módnych vôd spadne kameň a rozčerí ju – kameň, ako Thierry Mugler, Rick Owens, John Galliano, Alexander McQueen alebo Gareth Pugh. Niekto, kto príde s viac ako len senzáciechtivým šokom, kto dokáže priniesť nové siluety, textúry a dá móde nový rozmer. Každý takýto návrhár čelí otázke – je ešte čo vymyslieť? Potom, čo uvidíte tvorbu nového módneho fenoménu, 23-ročného amerického návrhára Asher Levin, prestanete pochybovať a stanete sa svedkami toho, ako sa rodí móda pre 3. tisícročie.

Asher Levin je fenomén. Vo svojich 23 rokoch ho fascinujú predovšetkým organické formy a nanomikroskopické organické štruktúry a tie potom premieta do svojej módy a krajčírskeho remesla. Asher trávia hodiny študovaním kníh zo živočíšnej ríše. Zaujíma sa o vedu a filozofie vysvetľujúce našu existenciu. Mikroorganizmy, ako najmenšie biologické formy, sú inšpiráciou pre jeho odevy. Túto jedinečnú inšpiráciu potom Asher Levin pomocou tvorivej evolúcie prevádza v nositeľný štýl. Fascinuje ho predovšetkým pánska tvorba. Práve v pánskej móde vidí veľké rezervy a preto hľadá nové módne siluety práve pre mužov.

Asher Levin a jeho pánsky outfit maska okuliare topánky a rukavice

Asher Levin a jeho módne výtvory: pánsky outfit, maska – okuliare, topánky a rukavice.

Svoju prvú kolekciu vytvoril Asher Levin len pred rokom. Bola to kolekcia na jeseň a zimu 2010 a okamžite vyvolala záujem. Jeho tvorba je však o niečo staršia. Prvé modely navrhol a ušil Asher už na strednej škole. Po tom, čo sa presťahoval do New Yorku, začal svoje modely ponúkať a tvoriť pre klubovú scénu umelcov. A s úspechom.

Skvostná obuv pre mužov od Asher Levine

Skvostná obuv pre mužov od Asher Levine.

Veľkým Asherovým úspechom je spolupráca s dvorným návrhárom Lady Gaga, s Nicola Formichetti. Asher bol oslovený, aby svoj talent využil pre návrh módnych prototypov speváčky a módnej ikony Lady Gaga. A tak vznikla veľká biela zvieracia kazajka pre speváčku.

Zvieracia kazajka pre Lady Gaga

Zvieracia kazajka pre Lady Gaga vznikla na objednávku jej kreatívneho riaditeľa Nicola Formichetti.

Newyorská klubová scéna vďačí Asher za mnohé skvostné outfity

Odevný design Asher Levine je inšpirovaný a súčasne inšpiruje newyorskú hudobnú klubovú scénu. Okrem slávnych hviezd, akými sú Lady Gaga alebo Bruno Mars, sa medzi slávnymi zákazníkmi objavili ďalšie hviezdy. Vznikli tak svetielkujúce outfity pre Black Eyed Peas, červené kožené oblečenie na Jake Shears, svietiace kukly pre Sam Sparro alebo vesta z nábojníc pre Dangerous Muse.

Člen kapely Black Eyed Peas v koženej bunde Asher LevineBlack Eyed Peas Koncert Black Eyed PeasJohnny WeirScissor SistersSam SparroLady GagaPam Ann

Kolekcia pre jeseň a zimu 2011/2012 pracuje s črevami aj zvieracou srsťou

Každá ďalšia kolekcia Asher Levine je viac provokatívna. Pritom stále nie na úkor nositeľnosti oblečenia. Okrem skvostnej kolekcie pánskych topánok nájdete medzi doplnkami tiež masku – okuliare, pripomínajúcu hororový film alebo prinajmenšom desivú detektívku. Extravagantným outfitom dominuje tielko a vesta akoby upletená z ľudských čriev. No pozrite sa na detaily ďalších modelov a nájdete v nich nepreberné množstvo unikátnych detailov, ktoré z tohto oblečenia robia unikátne módne kúsky.

Asherove modely s črevami

VIDEO: Kolekcia Asher Levine pre jeseň a zimu 2011/2012

Inšpiráciu pre nadchádzajúcu jar a leto 2012 našiel Asher v plazme a v vtákoch

Maska zakrývajúca kompletne tvár, dlhé rukávniky siahajúce až k zemi, ale aj slipy nesú stopy inšpirácie ríšou plazov alebo dokonca dobou pravekých jašterov. K tomu potom pribúdajú modely pripomínajúcu rozstrapatené vtáčie perie a pre mužov nie práve obvyklé kúsky šatníka – pančuchy alebo legíny pod šortkami, kombinézy aj nohavicová sukňa. No kolekcia nie je nijak zoženštená a dokonca nie ani androgénna. Je to mužná, trochu gotikou inšpirovaná kolekcia s animálnymi prvkami poňatým novátorským spôsobom.

Zdroj obrázkov: Asherlevine.com, Google.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek