Najlepšie reklamy na pánsku módu zo 70.rokov

Najrozšírenejšia pánska móda sa dnes nesie v znamení mužnej jednoduchosti. Väčšina mužov netrávi čas kupovaním doplnkov a sledovaním nových módnych trendov. V móde prevláda pohodlnosť a nenápadná neupravenosť. Rovný strih nohavíc, voľné tričko a mikina z prírodného materiálu, všetko v jednofarebnom prevedení, maximálne s malým obrázkom alebo jemným vzorom, je obľúbená pánska móda dnešnej doby.

Pánska móda 70.rokov

Presný opak však platí pre pánsku módu 70. rokov, na ktorú je ťažké zabudnúť aj po strate pamäti. Človek by si myslel, že móda 70.rokov sa odohrala na inej planéte. Nasledujúce fotky z reklám propagujúcich módu pre pánov nás nechávajú utopiť sa v nekonečnom mori horčicových štrikovaných svetríkov a úpletov od ponožiek až po čiapky, krikľavých vzorov úzkych zvoncových nohavíc s pukmi, príliš skromných pánskych slipov a ďalších módnych faux pas, ktoré sa vymykajú chápaniu ľudí o 40 rokov neskôr.

Reklama zo 70.rokov na pánske svetreReklama zo 70.rokov na pásnek šortky

Ako útechu k chápaniu tejto ikonickej doby môžeme povedať, že pánske modely v reklamných kampaniach odzrkadľovali oblečenie menšej časti mužskej populácie, nakoľko móda v reklamách nie vždy odzrkadľuje módu v uliciach. Každopádne, môžeme polemizovať nad pozitívami revolúcie v módnom priemysle, ktorú priniesol polyester.

Pádom cien syntetických materiálov sa ležérne pánske oblečenie stalo dostupné pre mnohých mladých mužov, ktorí sa chceli odviazať. Keďže polyester nie je potrebné žehliť, revolúcia 70. rokov v štýle „oper a obleč“ sa naplno prejavila v tesných oblečkoch s úzkym strihom a odvážnym vzorom.

Mnohí by 70. roky nazvali „érou rozkroku“. Dizajnéri pánskych kúskov, ktoré by sme v dnešnej dobe ťažko našli aj len v extravagantných ženských obchodoch, by si za svoju odvahu a kreativitu zaslúžili mexickú vlnu. Sufražetky bojujúce za volebné právo žien, by na nich boli hrdé.

Pánska móda 70. rokov sa, totiž, najviac priblížila rovnosti pohlavia. Muži, pózujúci v reklamách na štrikované vestičky, úzke nátelníky, šatky namiesto opaskov a pončá so strapcami, by mohli byť zamenení ženskými modelkami, čím by sa možno celkovo zmiernil šok z viacerých módnych omylov tejto doby. Štrikované čiapky, svetríky s opaskami, topánky na hrubom opätku či biele overaly so zlatým zipsom by sa viac hodili ženám, ako mužom s bokombradami a zastrihnutými fúzmi.

Dnešní muži, ktorí sa pýšia značnou dávkou sebavedomia a exhibicionizmu, môžu čeliť ultimátnej výzve – bedmintonu v štýle trendových mužov 70. rokov!

Reklama zo 70.rokov na chlapčenské svetreReklama zo 70.rokov na pánske tyrkysové tričkoReklama na pánske košele zo 70.rokovReklama na módu pre otcov a synov zo 70.rokovReklama na pásnek body zo 70.rokovReklama na pánske obleky zo 70.rokovReklama zo 70.rokov na pánske nohaviceReklama na pánsku spodnú bielizeň zo 70.rokovReklama na pásnku módu zo 70.rokovReklama na pánske pončo zo 70.rokov

Zdroj obrázkov: www.pulptastic.com, www.boredpanda.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek