Najmódnejšie kabelky tohto roku? No predsa batôžky!

Kabelka cez rameno nič moc a tá do ruky v dobe mobilov a tabletov – hotové prekliatie! Ruky dnes potrebujeme ku komunikácii, takmer ako by sme sa dohovárali znakovou rečou. Neustále ťukáme do našich „miláčikov“, hľadáme v nich, píšeme z nich, čítame si v nich. Kedysi sme boli nervózni, keď sme si vyrazili bez kabelky, pretože nám zrazu zostali prázdne ruky. Dnes je tomu naopak – sláva tohtoročnému módnemu trendu: ruky nám uvoľní módne kabelkové batôžky!

Módne batôžky ako kabelky doslova valcujú ostatné módne kabelky. Vyzerajú luxusne, sú z kože alebo z jej dokonalej imitácie a dajú sa nosiť cez obidve alebo cez jedno rameno. Batôžtek tak opäť nie je len pre skautov a pre výlety do prírody. Kabelkové batôžky sú módnym hitom, ktorý o nás vypovie, že vieme, čo sa naozaj nosí.
Čierny batôžtek namiesto kabelky
Batôžky miesto kabelky – to si tento rok nesmiete nechať ujsť! Tento čierny s dvoma prednými vreckami a zipsom sa inšpiroval módou 80-tych rokov. Dodnes sa mi vybavuje moja spolužiačka zo základky, ktorá nás podobným fashion kúskom v pánskom štýle s výrazným strieborným zipsom okúzľovala.

Menej je viac – alebo módne batôžky stavia na minimalizmus

Moderné má tentoraz podobu minimalistického, geometricky pravidelného a skôr hranatého. Vedľa čiernej a bielej klasiky nepohrdnite zemitými odtieňmi a šedou. Ak siahnete po vzoroch, skúste tie, ktoré sa hrajú s čiernobielymi efektmi alebo po zvieracích vzoroch – či už napríklad v podobe leopardej potlače alebo napríklad v imitácii hadej kože. Batôžky skvele pojmú všetko, čo potrebujeme vziať sebou do práce či ku kamarátke bez toho, aby sme vyzerali, že sa vláčite miesto s kabelkou s celým nákupom.

Pevnejšia konštrukcia a materiál batohu je výhodnejšia – nedeformuje sa podľa obsahu našej kabelky a vyzerá elegantnejšie. Pre leto sú navyše batôžky miesto kabeliek dokonalým doplnkom k voľnejším a štýlovo ľahším outfitom. Vďaka svojmu objemu však batôžky hravo ukryjú aj svetrík, ktorý pri chladnejších ranách alebo večeroch stále oceníme.

Sivý model batôžkovej kabelky od Alexander Wang

Sivý model batôžkovej kabelky od Alexander Wang je typickým príkladom dokonalého vzhľadu, ktorými sa minimalistické módne batôžky pýšia.
Kabelkový batoh s leoparďou potlačou od Jérôme Dreyfuss
Batôžky s potlačami vzorov divokých šeliem sú extra módne. Tento model navrhol dizajnér Jérôme Dreyfuss.
Oranžový kabelkový batoh od Kabelka Phillip
Batôžky ohromili v tejto sezóne aj Phillipa Lima. Svoju milovanú „Pashli“ kabelku Phillip Lim predtransformoval na batôžtek. Opäť ho zdobia neprehliadnuteľné zvisle posadené ozdobne rozopnuté zipsy.

Batôžky majú aj konkurenciu – vrece, čiže vakové kabelky

Opäť hit 80-tych rokov – vrece. Možno ste si v ňom nosili do školy prezuvky a ešte dnes radi spomínate, za akú hviezdu ste boli po tom, čo sa vám podarilo rodičia ukecať, že prezuvky patria len a len do vreca. Dnes sa vrece pretransformovalo do módnej vakovej kabelky, ktoré šliapu na päty aj módnemu hitu tohto roku – batôžkom. Vrecia sa nosí cez rameno, podobne ako klasická kabelka, ale tvarom veľa pripomínajú tradičný ruksak. Niekedy sa dokonca s batôžky skrížili a tak je z nich veľmi praktický kabelkový hybrid, ktorý môžete nosiť ako kabelku cez rameno aj na chrbte ako batôžtek.

Vaková kabelka Moschino so zlatým logo značky

Vakové kabelky Moschino zdobia zlaté logo značky a obrie reťaze. Budete s ňou vyzerať, ako by ste hneď po práci mala zamierené do fitka.

Zdroj obrázkov: produkty firiem 3.1 Phillip Lim, Moschino, Jérôme Dreyfuss, Alexander Wang / Net-a-porter

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek