Najmódnejším zvieracím motívom pre vaše topánky je leopardí vzor!

Leopard alebo zebra? Nemôžete sa rozhodnúť? Nevadí, módni návrhári to už totiž urobili za vás a pripravili zaujímavé a trendy topánky aj módne doplnky so zvieracími motívmi.

Zvieracie motívy sa objavujú na rôznom oblečení, ale aj na obuvi a ďalších nevyhnutných doplnkoch. Je to hlavne preto, že módnych návrhárov proste stále baví s týmito motívmi pracovať. Pokiaľ ste vášnivá ochrankyňa prírody, tak nemusíte mať strach, väčšinou ide o kvalitnú potlač alebo imitáciu, ktorá zvieraciu srsť dokonale napodobuje.

Leopardie lodičky Carlos
Carlos

Nie každý druh zvieracej srsti sa ale hodí pre ktorýkoľvek typ topánok. Drobnejší motív, ako napríklad leopardia potlač, je vhodný na nízku širšiu topánku – na balerínky alebo na opasky. Naopak motív zebry vynikne zase skôr na lodičkách s vysokým podpätkom alebo na kozačkách. Každopádne tento rok je najviac in leopardí vzor.

Pro svetoznámu značku Dolce&Gabbana je úplne typický leopardí vzor, ktorý zdobí nielen topánky, ale aj kabelky, peňaženky alebo opasky. Ďalšou klasickou ukážkou ako naložiť so zvieracími motívmi, sú topánky a ďalšie doplnky z ďalších súčasných kolekcií popredných módnych návrhárov akými sú Christian Louboutin, Manolo Blahnik a Christian Diora. Na všetkých originálnych kúskoch zistíte, že dodávajú ženám sebavedomie,
sexy vzhľad aj vážnosť.

Je však zároveň nutné, aby sa každá majiteľka takého kúska vedela k nemu vkusne obliecť. Ono totiž neznamená, že keď je tento rok módny leopardí vzor, že budete ako leopard od hlavy až po päty. Takže všetkého s mierou. K výrazným topánkam sa hodí napr. jednoduchšia kabelka a opasok. Nechcete vyzerať ako tapeta.

Rôzne zvieracie motívy

Mohlo by sa zdať, že zvieracie motívy sa ťažko kombinujú. Opak je ale pravdou a v tohtoročnej móde si návrhári dovolili niekedy naozaj až dosť odvážne kombinácie. Už nemusia byť topánky ani doplnky so zvieracím motívom zladené len s čiernou a zlatou farbou, čo často pôsobilo dosť usadlo. V súčasných kolekciách sú zvieracie motívy zladené s celou paletou aj veselých farieb. Možno aj preto sa stali oveľa obľúbenejšími aj an denné nosenie.

Či už chcete byť elegancia sama alebo rebelka, pre každý osobitý štýl si môžete dovoliť obuv a doplnky so zvieracím vzorom. Módne kolekcie ponúkajú nielen lodičky a kozačky na vysokých podpätkoch, ale aj nízke sandále, balerínky či športovú vyššiu obuv. Stačí si len vybrať.

Zdroj obrázkov: Zappos.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek