Návrat k prírode nebol nikdy tak štýlový – jarná kolekcia Reserved!

Farby

Už aj podľa názvu dnešného článku je možno šípiť, že tím návrharov tejto obľúbenej poľskej značky stavil na prírodu a jej rozmanitosť. Práve jej mnohotvárnosť tvorila základnú inšpiráciu vo farebnosti – či už si predstavíte lenivé slnečné lúče opierajúce sa o skalnaté pobrežie, alebo životaschopnú zeleň, vedľa nešliapnete.

Použité boli najmä teplé farby, ktoré dokonale odrážajú všetky možné zemité odtiene. Hlavné slovo má svetlá hnedá, béžová, ale tiež aj červeno-hnedé tehlové tóny podobné jantáru. Veď predsa farba roka 2019 je podľa Pantone korálovo-červená. Zastúpenie majú samozrejme aj iné tóny – rôzne potlače modrej, pripomínajúce farbu oceánu, ale tiež slnečnú žltú vrátane pastelovej citrónovej verzie na džínsovej bundičke. V kampani je zastúpený aj aktuálny neónový trend či už v podaní krikľavo-zeleného svetra, alebo crop-topu vo farbe žltej kancelárskej zvýrazňovačky.

nazorna ukazka farieb jarnej kolekcie Reserved 2019
Návrhári zvolili farby inšpirované tisíckami prírodných odtieňov plus kancelárskych zvýrazňovačiek!

Strihy a štýl

Štýlovo je kolekcia okrem univerzálnych kúskov orientovaná na vintage looky s nádychom jemného bohémstva 70.rokov. Nájdete v nej rôzne jednofarebné poklady, ale tiež abstraktné prírodné vzory. Dizajnéri zakomponovali aj uvoľnenosť a športové prvky z 90.rokov, ktoré dotvárajú praktickosť tejto kolekcie. Svoj návrat prežíva tiež batikovaná potlač, takže ak máte z minulosti takéto vlastnoručne vyrobené dielo, nastal ten správny čas ho vytiahnuť.

Siluety sú skôr oversize s prebytkami materiálov a rovných chlapčenských strihov, nájdete však aj kúsky do tvaru písmena A. Dĺžky šiat a sukní sú prevažne midi, to znamená do polky lýtok. Sukne si môžete zaobstarať hladké aj plysované a v prípade, že ste skôr nohavicový typ, zvoľte pohodlné široké culottes.

názorná ukážka štýlu a siluety aktuálnej kolekcie Reserved 2019
V kolekcii dominujú oversize a chlapčenské strihy s bohémskymi prírodnými prvkami.

Samozrejme, čo by to bola za jar bez dobre padnúceho trenč kabátu. V aktuálnej kolekcii ich nájdete nespočetne veľa nielen čo do strihov a dĺžok, ale aj farebnosti. Keďže je jarná kampaň Reserved spätá s prírodným štýlom, je tento trend odzrkadlený aj v doplnkoch z týchto materiálov. Prevládajú okrúhle slamené košíky aj klobúky, drevené náušnice a masívne sandále na platforme v orientálnom štýle. Takže, milé dámy, privítajme spoločne jar a hurá na nákupy!

Ako sa vám pozdáva nová kampaň Reserved?

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek