Nenechajte si ujsť novú kolekciu Adam+Eva!

Nová jarná dámska kolekcia Adama Lippesa je na svete, a je plná kúzelných variácií, kombinácií odlišných svetov, úžasných nápadov a horúcich trendov. Tu si jednoducho nemôžete nechať ujsť ani vy.

K dokonalému porozumeniu kolekcii možno trochu pomôže malá exkurzia do života samotného návrhára Adama Lippese. Ten totiž vyštudoval psychológiu, históriu a architektúru.

V kolekcii potom bezpochýb neprehliadneme schopnosť vcítiť sa do potrieb žien (príznačnú pre všetkých psychológov), zmysel pre osvedčené trendy minulosti ale aj originály súčasnosti (typický u historikov), ale aj celú plejádu zmyselných, zvodných a ladných kriviek (bez ktorých sa skutočný architekt nemôže zaobísť). Ako sa vraví, škola základ života (alebo v tomto prípade možno skôr základ povolania). Biela je teraz asi úplne všade, a výnimkou nebude ani táto jarná kolekcia. Veľmi impozantný je outfit kombinujúci bielu s rôznymi tónmi hnedej – od bronzovej až po krémovo béžovú. Návrhár zvolil biely vršok, krémovú skladanú sukňu a bronzové zdobenie v páse a dekolte. Outfit obsahuje aj veľmi elegantný a šik kabátik a v neposlednom rade aj slušivý klobúčik, ktorý dodáva šmrnc celkovému dojmu. Tento outfit je skutočnou lahôdkou.

Šaty musia byť v šatníku každej dámy, pretože pokiaľ sadnú, sú jednoducho na zožranie. A pokiaľ ide o kolekciu od Adama, platí to snáď dvojnásobne. Elegantné, sexy a snáď až vyzývavé čierno-bielo-žlté vertikálne pruhované minišaty so zdôrazneným osím driekom a bez ramienok sú úplne úchvatné predovšetkým pre svoju sviežosť a mladistvý vzhľad.

Kombinácia čiernej a bielej, to je proste klasika, ktorá neumiera, ktorá vie vyčariť skutočné skvosty a jednoducho vždy sluší. Model vyskytujúci sa v kolekcii Adama obsahuje miesto čiernej síce skôr tmavo šedú, každopádne aj tak ide o kombináciu veľmi pútavú. Možno je až škoda, že sa s ňou návrhár nepopasoval trošku lepšie. Hoci je model skladajúci sa z bielej blúzky s ozdobným výstrihom do „v“ a tmavých spoločenských nohavíc nepopierateľne elegantný a slušivý, celkovo by asi patril skôr do kategórie „nepoteší, neurazí“, čo rozhodne nie je žiadna lichôtka.

Pri šedej ešte zostaneme, ale od nohavíc skočíme späť k ženskejším kúskom, konkrétne k šatám. Hoci šedivé vertikálne prúžkované dlhé šaty pôsobia prírodne, ľahko a pohodlne, nič to nemení na fakte, že s nimi ľahko zažiarite na večierku či akejkoľvek slávnostnejšej akcii, či už si ponecháte šatôčky len tak a modelom bez ramienok poodhalíte okoliu zvodný dekolt alebo ho doplníte o ľahký kabátik, ako to urobili v kolekcii od Adama.

Možno sa teraz zdá, že je kolekcia tak trochu skúpa na farby, ovšem opak je pravdou, Adam to vie s farbami skutočne rozbehnúť, a dôrazom môžu byť napríklad široko rozviate dlhé šaty s hlbokým véčkovým výstrihom a ramienkami okolo krku, na ktorých sa mieša temne modrá, biela a červená v štýle batiky. Skutočne podarená kombinácia.

Zdroj fotografií: Style.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek