Nikdy nešportujte bez podprsenky, ak chcete pevné prsia!

Šport formuje nielen naše telo, ale aj nášho ducha. Počas športovania sa vyplavujú endorfíny, ktoré majú blahodárny účinok aj na našu psychiku. Nesmieme však zabúdať aj na naše fyzické vyťaženie a na „vedľajšie účinky“, ktoré nemusia byť až tak pozitívne. Vedci skúmali fakt, ktorý možno nie je tak prekvapivý, napriek tomu ale ho mnoho športujúcich žien neberie vôbec do úvahy – športovanie bez podprsenky ničí naše poprsie.

 

Športová podpsenka

 

Pevné a pekné prsia v žiadnom prípade nesúvisia s vyformovaným a svalnatým telom. Behanie, aerobik či posilňovanie majú síce úžasný vplyv na naše telo, pri posilňovaní potom predovšetkým na partie, na ktoré sa zameriavame, to však neznamená, že rovnako priaznivý vplyv majú aj na naše prsia. Natriasaním nášho poprsia, ku ktorému dochádza pri športe, sa naša pýcha nenávratne ničí.

 

Športová podprsenka Fila

Športová podprsenka poškodenie tlmí

Prsia pri behu a skákaní vykonávajú osmičkový pohyb, čo narušuje prsné tkanivo a úpony a môže vyústiť až k povisnutému poprsiu. Tento deštruktívny jav ešte naviac posilňuje väčšina žien, ktoré cvičia len v tričku bez podprsenky, pretože je to pohodlnejšie. Naviac, čím sú prsia väčšie a ťažšie, tým väčšia je miera poškodenia prsného tkaniva a spojív. Mnoho žien investuje do kvalitnej športovej obuvi, moderného športového oblečenia a doplnkov, a pod drahé značkové tričko si nakoniec nevezmú buď žiadnu podprsenku, alebo podprsenku vhodnú len na bežné nosenie.

Neuvedomujú si, ako tým ich prsia trpia. Pritom stačí, kúpiť si špeciálnu športovú podprsenku, v ktorej sa naše prsia budú počas športu cítiť ako v bavlnke a naviac ich ochránia proti poškodeniu až o 78%, zatiaľ čo obyčajná podprsenka len o 38%. Najlepším riešením je kvalitná podprsenka určená výhradne pre šport a cviky posilňujúce naše prsné svaly. Kombináciou týchto dvoch faktorov svoje poprsie nielen uchránite pred nežiadúcimi vplyvmi športu, ale ho zároveň aj posilníte a spevníte.

Pri výbere športovej podprsenky buďte opatrná a dôsledná

Na športovej podprsenke sa rozhodne nesnažte šetriť, ba dokonca sa skôr riaďte heslom: „čím drahšia, tým kvalitnejšia“. To však neznamená, že musíte kúpiť za každú cenu to najdrahšie čo vám ponúknu. Samozrejme, dôverujte, ale preverujte. Hlavným účelom športovej podprsenky je pevnosť – teda prsia by vám mali pri akomkoľvek pohybe perfektne držať. Materiál musí byť predovšetkým savý, priedušný, stabilný, elastický a samozrejme kvalitný. Športové podprsenky väčšinou bývajú bezšvové a bez kostíc. Podprsenka by mala zaisťovať kvalitnú oporu, neobmedzenú možnosť pohybu, stabilitu a elasticitu. Kvalitné značky, ktoré vám zaručia pocit pohodlia a ochrany.

 

Športový outfit Reebok

 

A na záver – 7 dôvodov, prečo by ste na športovú podprsenku nikdy nemali zabudnúť:

  1. Zbaví vás strachu, že prsia pri pohybe „vykuknú von“.
  2. Zbaví vás bolesti pŕs a aj chrbta.
  3. Zbaví vás nepríjemných pohľadov a poznámok okolia.
  4. Zmierni pokles pŕs „pôsobením gravitácie“.
  5. Je IN a môže váš športový outfit veľmi dobre doplniť.
  6. Je skvelou alternatívou  klasickej podprsenky.
  7. Výrazne znižuje mieru úrazov a poškodenia prsného tkaniva.

Zdroj fotografií: Fotolia.com, X-chrom.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek