Opätky, v ktorých vás záveje nezaskočia

Vládu nad aktuálnym počasím prebrala pani šéfka Zima Winterová a, ako býva jej zvykom, je dosť chladná. A tento rok aj extrémne biela. Čo však máme nosiť na nohách my, obyčajné smrteľníčky, aby nám zimné klzisko na námestí nestrpčovalo život?

Vysoké ihličkové opätky vyzerajú na dlhej a štíhlej dámskej nôžke bezosporu najlepšie a každá z nás sa razom stane dáma so sexi nohami. V mínus dvanástich stupňoch a metrových závejoch nám ale pri ceste do práce príliš veľkú službu nepreukážu. Buď sa s nimi budeme ukážkovo brodiť snehovým kobercom, alebo nám pri poľadovici z kopčeka nezostane iné ako zavolať si taxík.


Trocha lepším riešením sú topánky so širším podpätkom vysokým do piatich centimetrov. Ani tento variant síce nie je úplne ideálny, ale ak trváme na elegancii za každú cenu, je to o niečo lepšia voľba ako tá predošlá. K sukni síce robia výrazne lepší dojem ako eskymácke snehule alebo polárne snežnice, ale aj tak pozor no chodníky z mačacích hláv.

Pomôcť môžu aj čižmy na platforme a s klinovým podpätkom, ktoré opticky nohu jemne predĺžia a aj tak vám dodajú dostatok stability, keď pôjde do tuhého.

Výhodným a elegantným variantom na zimné pobiehanie mestskými uličkami sú nielen moderné, ale aj extrémne praktické topánky celkom bez opätku, a tým nemyslíme len stále veľmi obľúbené UGG. Nemusíte na nich balansovať, a keď sa na ceste vyskytne prekážka v podobe zamrznutej mláky, môžete sa po nej ešte s radosťou kĺzať. Riziko vám tu hrozí výrazne menšie. Ba čo viac, to pohodlie sa nedá s ničím porovnať. K tomu sa nohy výrazne lepšie prekrvujú, pretože nemusíte úpenlivo držať prsty v kŕči, aby ste nestratili rovnováhu, takže vás nohy ďaleko menej oziabajú.

Pre vyložené „športovkyne“ sú ideálne topánky s podrážkou typu „traktor“. Pri pohybe po udupanej snehovej ploche vykazujú skvelé vlastnosti. Lámať si hlavu s tým, že vám štrkom posypaný chodník rozoderie zospodu opätok a vy budete musieť každé tri týždne navštevovať obuvníka, sa v tomto prípade nijako nezlučuje s realitou. Takéto topánky zvládnu všetko, dláždené námestie, klzké schody, neviditeľné namrznuté kanály aj haldy snehu. Jeden háčik tu však predsa len zostal, do spoločnosti alebo divadla si ich za žiadnych okolností nemôžete zobrať, lebo táto módna katastrofa by spoľahlivo prekryla všetky klady, ktoré tieto topánky ponúkajú.

Nech už máte v pláne kúpiť si na zimu obuv s akýmkoľvek opätkom, vždy si pred kúpou pozrite podrážku, lebo aj tá najjemnejšia zdrsňujúca vzorka vám pomôže pri boji so zimným nečasom výrazne zjednodušiť chôdzu. Inak vám už snáď môžem odporúčať len hrubú vrstvu tekutých reťazí.

Rada na záver:
Pri výbere však okrem podpätku myslite aj na dĺžky, resp. výšku sáry. Pri súčasných poveternostných podmienkach určite platí, čím vyššie čižmy, tým lepšie. A teda ani jazdecké čižmy v tomto prípade nemusia byť zlá voľba.

A aj keď sme ešte mladé, zdravé a silné, nezabudnime ani na pravidlo našich starých mám – čím teplejšie, tým lepšie.

Zdroj obrázkov: Pinterest.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek