Oscar de la Renta namixoval luxusnú dámsku eleganciu s neónovými prúžkami v up-do účesoch!

Kríza? Tak s tou si Oscar de la Renta rozhodne hlavu neláme. Jeho nová Resort 2013 módna kolekcia je oslavou luxusu a kreativity. Oscar de la Renta si nič nerobí z médiami a politikmi donekonečna omieľanej ekonomickej krízy a rozhodne ho nepostihla ani kríza kreativity. Ťažko by ste o ktoromkoľvek modele z kolekcie povedala, že je nudný a nezaujímavý. A to návrhár predstavil 57 outfitov, kde mnohokrát každý predstavuje hneď niekoľko modelov oblečenia alebo módnych doplnkov.

Médiá prešla kolekciu Oscar de la Renta Resort 2013 takmer bez povšimnutia! Žiadne neposlušne vykukujúce prsia, padajúce modelky, nič tak extravagantného, že by sa na tom dal postaviť bulvárny článok. Pritom návrhár oslavuje kolekciou nielen ženskú krásu, ale aj módu samotnú, pretože prezentuje presne to, čo od módy čakáme: oblečenie, ktoré nás urobí krásnymi. A extravagantné neónové prúžky v drdolom si všimla len hŕstka všímavých blogerov a, samozrejme, neušla ani nám. O drdolov s neónovými prúžkami sme už písali.

Výber modelov z kolekcie Oscar de la Renta Resort 2013
Na prvý pohľad môžu vybrané modely pôsobiť dohromady nekonzistentne. Ale takou kolekcia Oscar de la Renta Resort 2013 rozhodne nie je. Psiu službu sme kolekcii urobili zrejme my v redakcii, keď sme vám v koláži chceli predstaviť od každého štýlu kúsok.
Oveľa konzistentnejšie pôsobí kolekcia vo fotogalérii. Určite sa na ňu pozrite!

Čiernobiela elegancia

Kolekcia Oscar de la Renta je ako kniha s kapitolami. Vyvíja sa a predstavuje nám hrdinku – ženu – v niekoľkých farbách. Najskôr ju vidíme čierno-bielo. Charakter vykresľujú vzory, od abstraktných, cez geometrickú kocku, až po krajkové kvetinové efekty. Čiernobiela je vždy elegantnou kombináciou a v de la Rentovom podaní je táto elegancia vždy ešte umocnená jeho až tradične konzervatívnym pohľadom na ženskú krásu.

Kráľovská modrá

Do ďalšej série oblečenie pridáva Oscar de la Renta modrú. Modrou v tom takmer najkrajšom odtieni kráľovskej modrej. Samostatne s ňou návrhár takmer nepracuje, ale používa ju v exkluzívnych kombináciách najskôr s čiernou, potom s čierno-bielou a nakoniec len s bielou farbou. Modrá je kombinovaná s kontrastne čiernou čipkou, sama modrá je čipkou, je zdobená kontrastnými flitrovými potlačami, nájdeme ju v nádhernom batikovém prevedení s čiernou a bielou a hneď na niekoľkých modeloch je súčasťou kockovaného vzoru.

Farba červených ríbezlí

Červenú farbu v kolekcii Oscar de la Renta stretol osud zblíženia s bielou aj červená samota. Okrem kockovaných kombinácií červenej s bielou a červených vzorov na biele tkanine, použil ale Oscar de la Renta červenú tiež na batike, ktorá sa postupne v rôznych farebných kombináciách prelína celou kolekciou Resort 2013. Tentokrát k červenej pridal nielen bielu a čiernu, ale aj žltú.

Čarovanie s farbami dúhy

Svoj vrchol zažíva batika na modeloch v dúhových odtieňoch. Žltá, modrá, fialová, červená a zelená farba dúhy je unikátne namiešaná do atraktívneho abstraktného batikového vzoru. Kombinácia farieb priamo hladí dušu. A hoci je farebná kombinácia úplne abstraktná, máte pocit, že sa pozeráte na Michelangelovu maľbu v Sixtínskej kaplnke, len v podaní moderného abstraktného umelca.

Zelená filozofia

Poslednou farebnou myšlienkou Oscara de la Rentu je povýšenie zelenej na farebný piedestál. Predstavuje nám ju na oblečení predovšetkým v kombinácii s bielou a čerpá inšpiráciu z moderných minimalistických záhrad, kde je zeleň osviežovaná iba bielou farbou kvitnúcich kvetín. Zelenej ale pristane tiež kocka, batikovanie s bielou a tiež úplne dokonalý farebný efekt, ktorý vzniká jej kombináciou s fialovou.

Čo sú Resort kolekcie

Resort kolekcie sú módne kolekcie návrhárov a značiek, známe tiež ako cruise kolekcie. Sú to predsezónne kolekcie, ktoré sa najmä v amerických obchodoch objavujú ešte pred jarnými kolekciami, zvyčajne v novembri až vo februári. Označujú sa tiež ako holiday alebo travel kolekcie, pretože pôvodne vznikli v 70. rokoch ako móda pre bohaté Američanky, ktoré pred zimou utekali do teplých krajín – do Karibiku či na Floridu a potrebovali už letné outfity, ktoré ešte neprišli na pulty obchodov. Obsahujú často ľahké oblečenie a plavky. Návrhári svoje Resort kolekcie často vôbec neprezentujú na klasických prehliadkach, ale len ako lookbook oblečenie.

Večerné šaty v podaní módneho mága


Oscar de la Renta je majster noblesy a luxusu a jeho večerné róby patria medzi to najluxusnejšie, v čom potom celebrity brázdia červené koberce. Ako obvykle vsadil návrhár na tradičné slušivé dlhé siluety s užšou aj honosne širokou sukňou. Luxus večerným toaletám dodávajú lesk a trblietanie materiálu, ale aj vzory. Niekedy menej tradične: napríklad čiernobiela kocka alebo osobitné našívané čipkové 2D mašle na sukni večerné róby doplnené čiernym lurexovými tričkom.

Zdroj obrázkov a videa: kolekcia Oscardelarenta.com, repro Style.com, Google.com, internet

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek