Parfumoví Oscarovia 2011 vybrali opäť najlepšie vône roka

Parfumoví Osc arovia 2011, teda súťaž FiFi Award 2011, sa tento rok konala po tridsiate deviate v Lincoln Center v New Yorku a mi vám stále dlhujeme predstavenie tých najväčších parfumových hitov pre tento rok. Medzi nominovanými nechýbali známe osobnosti, ako speváčky Mary J. Blige, Fergie alebo krásna herečka Halle Berry. Kto všetko nakoniec pomyselného Oscara za vône získal? Ceny sa udeľovali hneď v niekoľkých kategóriách, takže sa pozrite na výsledky a trebárs si niektorý z hviezdnych parfumov ešte dnes kúpte.

Kategória Luxe

V kategórii Luxe „dámska vône“ vyhrala Gucci Guilty a za „pánsku vôňu“ roku 2011 bola vybraná vôňa Chanel Bleu de Chanel.

 • Gucci Gulilty je ovocno kvetinová vôňa s hlavou v mandarinke a broskyni, so srdcom v muškáte a v ružovom korení a základom je ambra a pačuli.
 • Chanel Bleu de Chanel je drevitá vôňa s hlavou v grapefruitu, citruse, ciste, zázvoru a v muškátovom orechu. Srdcom je chilli, jazmín, mäta, pačuli a základom vetiver, kadidlo, céder a santalové drevo.
Najlepšia dámska luxusná vôňa Gucci Gulilty a najlepšia pánska luxusná vôňa Bleu de Chanel
Najlepšia dámska luxusná vôňa Gucci Gulilty a najlepšia pánska luxusná vôňa Bleu de Chanel.

Kategória Speciality Luxe

Špeciálnu cenu v kategórii Luxe za „dámsku vôňu“ získal parfum Balenciaga Paris a v tej istej kategórii potom vyhrala aj „pánska vôňa“ Tom Ford Azure Lime.

 • Balenciaga Paris – hlavu tejto vône tvorí fialka a karafiát, srdcom je lístok fialky a základom virginský céder a pačuli.
 • Tom Ford Azure Lime – vôňa ponúka spojenie citrusových tónov, sofistikovaných kvetín, teplého dreva a zmyselného pižma.
Ceny za najlepšiu špeciálnu luxusnú vôňu získali Balenciaga Paris a Tom Ford Azure Lime
Ceny za najlepšiu špeciálnu luxusnú vôňu získali Balenciaga Paris a Tom Ford Azure Lime.

Kategória Broad Appeal

Oscara za „Broad Appeal“ (Veľký ohlas) v dámskej kategórii dostala vôňa Halle by Halle Berry Pure Orchid, pánsku kategóriu obsadila vôňa Hervé Léger Homme.

 • Halle Pure Orchid je kvetinová vôňa s hlavou v amalfi citróne, v papáji, kaktuse, so srdcom v badiáne, orchidei a v čiernom ríbezlí, základom je potom pačuli, fazuľa tonka a sekvoja.
 • Hervé Léger Homme je drevito-korenistá vôňa s tónmi indického zázvoru, japonského yuzu, drevo a jantáru.
Kategriu Broad Appeal ovládli značky parfumov Halle Pure Orchid a Hervé Léger Homme
Kategóriu Broad Appeal ovládli značky parfumov Halle Pure Orchid a Hervé Léger Homme.

Kategória Perfume Extraordinaire of the Year a Fragrance Superstar of the Year

Cenu za „Extraordinárny parfum roka“ dostala vôňa Martin Margiela Untitled a v kategórii „Vôňa roka Superstar“ zvíťazila vôňa Gucci Guilty.

 • Martin Margiela Untitled vyjadruje kompozíciu zimostrázového dreva, galbana, horkého pomaranča a kadidla, spolu s jazmínom, cédrom a pižmom.
Extraordinárnym parfumom a parfumom hodným superstar boli zvolené vôňa Martin Margiela Untitled a Gucci Gulilty
Extraordinárnym parfumom a parfumom hodným superstar boli zvolené vôňa Martin Margiela Untitled a Gucci Gulilty.

Kategória Consumer’s Choice Award

Cenu volenú zákazníkmi „voľba zákazníkov“ dostala dámska vôňa Bombshell Victoria ‚s Secret a pánska Bath & Body Works Twilight Woods for Men.

 • Bombshell od Victoria ‚s Secret je ovocno kvetinová vôňa s príchuťou pivonky Shangri-la a vanilkovou orchideou.
 • Bath&Body Works Twilight Woods for Men vyjadruje spojenie cédru, bieleho korenia a pižma.
Samotní zákazníci kozmetických firiem a laickí milovníci parfumov zvolili vôňami roku dámsky parfum Bombshell Victorias Secret a pánsky parfum BathBody Works Twilight Woods for Men
Samotní zákazníci kozmetických firiem a laickí milovníci parfumov zvolili vôňami roku dámsky parfum Bombshell Victoria’s Secret a pánsky parfum Bath&Body Works Twilight Woods for Men.

Kategória Fragrance Sales Breakthrough of the Year

V kategórii „Vôňa s prelomovým predajom za celý rok“ obsadila vôňa My Life by Mary J. Blige.

 • My Life by Mary J. Blige – vôňa sa otvára v tónoch plátkov gardénie, hrušky Barlett a bielej frézie. Srdcom je tuberóza, jazmín, kvety marhule a základom je kašmírové drevo, pralinky, sezam a kadidlo.

Kategória Elizabeth Taylor Fragrance Celebrity of the Year

Za prelom v predaji parfumov bola tento rok ocenená vône My Life by Mary J Bligen Medzi novými vôňami celebrít bodoval parfum Fergie Outspoken
Za prelom v predaji parfumov bola tento rok ocenená vône My Life by Mary J. Bligen. Medzi novými vôňami celebrít bodoval parfum Fergie Outspoken.

Kategóriu „Vôňa roka Elizabeth Taylor“ získala Halle Berry. Kategóriu za „Novú vôňu celebrity“ získala speváčka Stacy „Fergie“ Fergusion.

 • Fergie Outspoken – vôňa sa otvára s tónmi čiernych ríbezlí a divokého šafranu, tuberóza, jazmín a mučenka tvorí srdca vône, základom je ebenové drevo, koža a vetiver.

Kategória Media Campaign of the Year

Kategóriu „Mediálna kampaň roka“ na FiFi Awards 2011 získala za dámsku vôňu Gucci Guilty a za pánsku vôňu Bleu de Chanel.

Kategória Bath and Body Line of the Year

Najlepším kúpeľovým a telovým radom roka 2011 je Coco Mademoiselle Bath Essentials Chanel
Najlepším kúpeľovým a telovým radom roka 2011 je Coco Mademoiselle Bath Essentials Chanel.

Cenu za najlepší „kúpeľový a telový rad roka“ získal cenu rad Coco Mademoiselle Bath Essentials od Chanel.

Kategória Best Packaging of the Year

V dizajnoch flaknov a obalov bodovali vône Gucci Guilty Bombshell od Victorias Secret Marc Jacobs Bang a Hervé Léger Homme
V dizajnoch flakónov a obalov bodovali vône Gucci Guilty, Bombshell od Victoria’s Secret, Marc Jacobs Bang a Hervé Léger Homme.

Najlepší dizajn flakónu u kategórie Luxe za dámsku vôňu získal Gucci Guilty, za kategóriu Broad Appeal Bombshell od Victoria’s Secret. V kategórii Luxe za pánsku vôňu Marc Jacobs Bang a za kategóriu Broad Appeal Hervé Léger Homme.

Zdroj obrázkov: Fragrantica.com, Fifiawards, Nstperfume.com

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek