Pitti Uomo – najštýlovejší veľtrh pánskej módy

Minulý týždeň sa konal 96.ročník prestížneho módneho festivalu Pitti Uomo v talianskej Florencii. Ak ste o tomto evente ešte nepočuli, zbystrite pozornosť! Tradične sa totiž hemží peknými chlapmi z celého sveta, ktorí sú navyše krásne oblečení. Ako bonus si môžete zobrať tiež stylingové inšpirácie pre svojho milého. Spojiť príjemné s užitočným sa predsa oplatí, no nie?!

Ukážka streetstyle outfitov na Pitti Uomo
Počas eventu si príde na svoje každý fajnšmeker pánskej módy.

O čom je Pitti Uomo?

Prirodzene, Pitti Uomo nie je iba prvoplánovo zorganizované stretnutie dobre vyzerajúcich a štýlových mužov. V prvom rade sa jedná o štvordňový biznisovo zameraný veľtrh, kde sa dohadujú obchody a predstavujú nové značky a ich kolekcie zástupcom retailu, nákupcom a redaktorom. Prezentované sú samozrejme formou prehliadky, ale sú obchodne zamerané na individuálnu formu prezentácie. Klasický fashion week je na rozdiel od Pitti Uomo viac o umeleckom a vizuálnom prevedení aktuálneho smerovania značky.

Pitti Uomo je veľmi dôležitá udalosť pre nákupcov, ktorí majú možnosť vidieť nové kolekcie jednotlivých značiek na nadchádzajúcu sezónu takpovediac pod jednou strechou. Na základe preferencií uzatvoria objednávky pre svoje obchody a nasledujúce mesiace zabezpečujú značky adekvátnu produkciu na to, aby mal daný obchod dostatočnú zásobu aktuálnej kolekcie.

Samozrejme, že Pitti Uomo nie je iba o objednávkach, nákupe a predaji. Keďže je to veľtrh s bohatou tradíciou, okrem obchodníkov tu nájdete rozmanitú komunitu extravagantných nadšencov pánskej módy. Je to tiež ideálna príležitosť na zviditeľnenie pre novovznikajúce značky, keďže náklady na prezentáciu vo forme klasickej módnej prehliadky sú oveľa vyššie.

Módna udalosť sa koná dva krát ročne, pričom je tak ako bežný fashion week rozdelená podľa sezónnych prehliadok na jar/leto a jeseň/zima. Prvý krát sa naštýlovejší pánsky veľtrh konal v roku 1972.

Dámy, verím, že ste sa dostatočne inšpirovali 🙂

Ukážka rôznych aktivít Pitti Uomo
Pitti Uomo je stretnutie komunity nadšencov pánskej módy, a tiež významný biznis event módneho priemyslu

Zdroj obrázkov: Pittimmagine.com, AKAstudio collective, Proj3ct Studio, Enrico Labirola, Jean Picon, Givenchy

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek