Pixie účesy alebo nechajte sa ostrihať na chlapca!

Krátke vlasy nemusia znamenať nudu! Pixie s dobrým strihom vám umožnia pretvárať aj extra krátky účes „na chlapca“ do mnohých podôb. Pozrite si fotogalériu!

Pixie účesy na blond, hnedých a čiernych vlasoch

Pixie – aj strih „na chlapca“ sa vám môže hodiť. Pixie si však vyžaduje skutočne dobrý strih.

Čo presne pixie je?

Spravidla ide o strih vlasov, pri ktorom sú vlasy ostrihané nakrátko a vzadu a po stranách sú kratšie ako na vrchu hlavy. Nemusíte sa báť, že vám strih „na chlapca“ uberie zo šarmu a ženskosti. Pixie prepadli aj niektoré celebrity a mnohé sa tohto účesu aj dlho držia. Strihom „na chlapca“ s pixie účesom sa chválila, alebo stále chváli, Victoria Backham, Keira Knightley, Natalie Portman, Halle Berry, Rachel Weisz, Kate Moss alebo Sienna Miller. Pixie si skúsila aj Rihanna alebo Winona Rider.

Pixie – na leto absolútne ideálny účes!

Pixie je tým, čo vám umožní prežiť leto bez zbytočného hnevu pred zrkadlom. Zručný kaderník dokáže vlasy ostrihať tak dokonale, že sa stanú bezúdržbovými. Kvalitný pixie strih nepotrebuje prácne natáčať, kulmovať, narovnávať žehličkou ani nič podobné. Jediné, čím si môžete pomôcť k jeho dokonalosti, je najlepší gélový styling a fén, pomocou ktorého si vlasy po umytí mierne vytvarujete.

Dlhé vlasy bývajú v lete často utrpením. Viac sa mastia, parí sa nám pod nimi krk a akonáhle vyjdeme z vody, vyzeráme zvyčajne dosť nevábne. Dobré pixie náš problém vyrieši.

Pixie dokáže obstáť aj ako večerný účes

Nakrátko, „na chlapca“ strihané pixie obstoja aj ako večerné či slávnostné účesy. Stačí trošku výraznejší styling vo forme uhladenejších, alebo naopak, viac rozstrapatených vlasov. Navyše, aj krátke pixie možno zdobiť rôznymi vlasovými doplnkami.
Tiara, čiže čelenka, klobúčik, ale aj výrazné sponky dokážu extra krátkemu vystrihanému účesu dodať salónny šmrnc.

Aby neboli pixie účesy nudné, môžete im pomôcť aj zafarbením. Poslúži technológia hair chalk, alebo aj zaujímavý melír. Pozor však na nevkusné svetlé prúžky v ofine, ktoré vyzerajú ako prvé šediny. To sa už dávno nenosí!

Pixie dokáže omladiť, dať nám modernejší look a tiež slobodu. Niet sa čo čudovať, že práve nakrátko ostrihané vlasy
boli jednou z prvých feministických revolt.

Zdroj obrázkov: účesy top svetových kaderníkov a firiem

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek