Plavky 2015 – už poznáme trendy na budúci rok!

Pozrite sa na trendy plavky 2015. Už vieme, aké sa budú nosiť! Urobia z vás krásku džungle, oblečú vás do marockých vzorov aj ako športovkyňu!

Svoje tohtoročné plavky ste už zrejme mnohokrát omočila do vody. Budú ale módne aj ďalšie leto? „Karty sú totiž rozdané“ a my už vieme, aké budú tie hlavné v budúcom roku. Plavky 2015 sa budú inšpirovať štyrmi hlavnými trendmi: džungľou, pocítime z nich africké a marocké vplyvy, do módnych plaviek preniknú ešte viac ako tento rok športové prvky a posledný zásadnou inšpiráciou bude kalifornské letovisko Santa Monica.

Zaujímajú vás teraz skôr stále tohtoročné plavky a plavkové trendy? Pozrite sa na ne!

Plavky 2015 – Luxusná džungľa

Tropické potlače, inšpirácia faunou a flórou džungle, inšpirácia Polynéziou a Tiki kultúrou, teda kultúrou pôvodných obyvateľov havajských ostrovov a Polynézie. To sú hlavné fashion prvky pre Plavky 2015. Avšak všetko je luxusné. Plavky v roku 2015 už nie sú len plavky, ale celé plážové outfity. K plavkám, často jednodielnym, ktoré viac pripomínajú šaty ako plavky, pribudnú kaftany či plážové saká. Dokonalý outfit bude iba so slameným klobúkom, zmyselnými slnečnými okuliarmi a aj so šperkami. Tie môžu byť opäť inšpirované Tiki umením a kultúrou. Mimochodom zaujímavé je, že v domorodom Maori jazyku znamená Tiki okrem iného „sexuálny symbol“. A to bude pre plavky 2015 v štýle luxusnej džungle skutočne to najlepšie prirovnanie.

Strihy pre plavky 2015: Viac materiálu a menej odhalenia, nohavičky s vyvýšeným pásom a minimálnym vykrojením na zadočku, vystužené plavkové podprsenky často s push-up efektom.

Farby pre plavky 2015: Hitom bude cappucinová, karamelová, pomarančová, tmavá fialová a modrá farba nočnej oblohy.

Plavky 2015 – Maroko

Vzory Maroka a tiež Afriky ovládne ďalší trendy plavkový štýl. Plavky 2015 budú hýriť vzormi a farbami pripomínajúcimi africké a marocké ľudové umenie. Vzory budú ako masívne šperky. Aby vynikli, plavky nebudú šetriť materiálom. Takže žiadne
sporé bikinky. ale jednodielne plavky alebo bikiny s vyšším pásom a podprsenkou pripomínajúci skôr top než klasické trojuholníčky. U plážovej obuvi zabudnite na papuče aj žabky. Bude to chcieť gladiátorské sandálky, kde pásik sa vám sexy spôsobom omotá okolo členkov. Plavky začínajú v roku 2015 konkurovať šatám!

Strihy pre plavky 2015: Opäť viac materiálu a väčšia plocha pre vzory, jednodielne plavky často strihom korešpondujú s výrazným geometrickým vzorom, výrazné vykrojenie na plavkách bude v roku 2015 stále módne. Potlačené vzory môžu nahradiť tiež vzory vypletané, kde kontrast tvorí farba plaviek s farbou kože.

Farby pre plavky 2015: Broskyňová, pomarančová, námornícka modrá, tmavá fialová a čierna. Plavky budú väčšinou viacfarebné alebo v podobe monochromatickej kombinácie.

Plavky 2015 – Biely piesok

Farba bieleho piesku na pláži bola inšpiráciou pre ďalší plavkový trend v roku 2015. Tieto plavky 2015 budú logicky predovšetkým biele, ale môžu byť aj skutočne jemne pastelové, ako keď sa na bielom piesku zrkadlí more, obloha, slnko, ohýbajúce sa stromy alebo blížiace sa búrky. Tento trend je bez vzorov, jednofarebný, ale nie minimalistický. O čo prišiel pri absencii vzorov a farebnosti, to mu pridávajú rôzne propriety. Prestrihy, zipsy, pásky, spony – to všetko môže zdobiť plavky v tomto štýle.

Strihy pre plavky 2015: Zaujímavé strihy jednodielnych aj dvojdielnych plaviek sú symetrické, ale výrazne zdobené prestrihmi, výstrihmi, pásiky a ďalšími pridanými ozdobami v podobe zipsov alebo spôn.

Farby pre plavky 2015: Biela, prípadne tie najjemnejšie pastely béžovej, blankytne modrej, pastelovej zelené a svetlo šedej.

Sledujete našu rubriku Plavky? Nájdete tu plavky H&M, plavky Takko Fashion, plavky New Yorker, plavky Triola, plavky Desigual, plavky Lindex a mnoho ďalších!
Pozrite sa na plavky v našej špeciálnej rubrike

Plavky 2015 – Aktívna športovkyňa

Trendy plavky 2015 nás oblečú ako aktívnu športovkyňu. Tento trend mení pohľad na to, čo je sexi. Žiadne sexy krajky, volány, minimalistické plavky ani romantické ozdôbky. Tento plavkový štýl 2015 sa inšpiroval v športových strihoch aj farebnosti. Hlavnú úlohu hrá kontrastný pruh, ktorý dotvára strih aj je prvkom, ktorý prináša kontrastnú farebnosť. Aj celý plavkový outfit je veľmi športový a atletický. K plavkám môžete obliecť plážové nohavice pripomínajúce tepláky (alebo pokojne tepláky) alebo teplákovú bundu. O priehľadné efekty sa postarala sieťovina, ktorá je pre športové a atletické oblečenie tak typická. A čo na pláži na nohy? No predsa plážové tenisky!

Strihy pre plavky 2015: Inšpirované športovými atletickými odevmi a športovými strihmi plaviek.

Farby pre plavky 2015: Jednofarebné modely v bielej alebo v tmavých pasteloch žltej, ružovej a tyrkysovej. O kontrasty sa stará čierna.

Plavky 2015 – trend Santa Monica

Kalifornskej letovisko Santa Monica, raj vodných športov aj rodisko lámača ženských sŕdc Roberta Redforda, sa stalo ďalšou inšpiráciou pre plavky 2015. Aj v tomto trende je cítiť silná inšpirácia športom, avšak tentoraz športy vodnými. Plavky často pripomínajú neoprén. Charakteristické sú zipsy, rôzne športovo vyzerajúce vykrojenie aj kontrastné alebo farebne odlíšené lemy. Sexy znamená opäť aktívny a športový! Žiadna pindulína na lehátku, ale dievča milujúce aktívny odpočinok a adrenalín. Plavky 2015 prinesú do našich šatníkov pravý kalifornský surfingový lifestyle.

Strihy pre plavky 2015: Inšpirované vodnými športy a neoprénovými odevmi.

Farby pre plavky 2015: Prevažuje jedna farba, kontrastné či inak farebné môžu byť priznané úzke lemy alebo zipsy. Z farieb prevažujú svetlosivá, pastelová svetlomodrá, čistá červená, tmavočervená a čierna alebo extra tmavomodrá.

Zdroj obrázkov: Trend Council

Diskusia

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek